Wienczaa

okres Olomouc
filmový kritik

<< předchozí 1 2
    • 15.4.2015  20:08

Pokud jste stejně jako já měli rádi první díl Dědictví, tak vás varuji předem, ani se na toto nedívejte. Nenapadají mě v tuto chvíli dostatečně výstižná slova, která by reflektovala tady tuto děsivost. Ale napadá mě jedna věc, když někdo natočí snímek a ten se stane divácky velice úspěšným, tak by měl do budoucna dostávat ocenění za to, že bude natolik psychicky silný a nenatočí jeho pokračování, což se ale bohužel v tomto případě stalo.

• 13.4.2015  12:35

Nejsem na romantické dramata a už vůbec ne v podání americké produkce. O to více mě tento film zaskočil a nevěřil bych, že budu muset svůj názor na tento žánr zásadně přehodnotit. Geniální výprava a ničím nevtíravý příběh o jednom mladém člověku, který stojí na životní křižovatce a hledá svůj plán do budoucna i když tvrdí navenek, že pro něj budoucnost není podstatná. Skvěle ztvárněno, Miles Teller a Shailene Woodley předvedli podle mě svůj životní výkon. Tenhle film Vás dostane.

• 7.4.2015  17:17
    Apokalypsa (1979)

Válečná roadmovie proti proudu války ve Vietnamu. Nonkonformní pohled na všechny okolnosti tohoto konfliktu a snaha Vás vnést přímo do útrob vietnamské džungle s pachem napalmu a smrti. Hodně silné a filosofické, nic pro slabé nátury.

• 24.11.2014  18:34
    Cabin Fever (2002)

Nejlepší hláška celého filmu: "My jsme toho chlapa nakonec zapálili. Stejně měl virus, umíral a navíc nám zaprasil celý auto". Šerif se nad tím vůbec nepozastavil a říkal jen "Jo to je rozumný, jdete večer na mejdan?". Těchto úletů ve scénáři je film plný. Ale kupodivu to bylo občas i vtipné, i když je otázkou jestli to tak vůbec autoři zamýšleli.

• 24.6.2014  22:54
    Na hraně zítřka (2014)

Po dlouhé době jsem opět zvažoval, že opustím kinosál ještě během projekce. Naštěstí jsem měl po ruce Nachos se sýrovou omáčkou, které alespoň zčásti zmírňovali toto skoro dvě hodiny trvající utrpení.

• 2.6.2014  12:10

Pro Lindsay Lohan dost neobvyklá role. Film je na americkou produkci tohoto typu dost nonkonformní, což je třeba ocenit. Zajímavý počin, pokud nemáte rádi zabředlé klišé thrillerů tak toto se Vám bude líbit, doporučuji, tento film stojí za pozornost.

• 1.4.2013  18:26

Tak toto je základní kámen nejlepšího seriálu na světě, tomuto není co vytknout. Je zde vidět původní idea, jak vlastně všechno začalo atd. Prostě geniální chlápci Parker & Stone a zrod jejich nejslavnějšího a dnes již kultovního dítka. Dobrá práce pánové, opravdu dobrá.

• 1.4.2013  17:46
    Film o filmu: Výlet (TV film) (2002)

Se divím, že na toto měla v prasátku ještě produkce zbylé drobné. Aby natočila film o tom jak se tento propadák vlastně natáčel. Možná tím chtěli prezentovat utrpení, kterým si museli protagonisté projít. Ale neeee, takhle to určitě myšlené nebylo. Chtěli ukázat, že Alice Nellis dokáže s vysokým rozpočtem natočit film, a k tomu ještě film o filmu, něco když v Lidlu mají ty XXL týdny. Beztak k tomu ještě zcela zdarma dodá námět na další trhák duševního zdraví populace.

• 31.3.2013  23:44

Za ujetou Desiree dávám 3, jinak by to byl odpad. Námět nebyl špatný, ale ono to zdaleka není jenom o námětu. Herecké výkony takový horší průměr, což je vlastně u filmů tohoto kalibru úspěch. Ještě bych dal půl hvězdy za závěrečnou scénu s Desiree a kvérem, to bylo vskutku nečekané.

• 18.3.2013  23:30

Spojovat dohromady Jurský Park, Predátora a Vetřelce není dobrý nápad. Navíc je toto dílo neuvěřitelně zdlouhavé. A když už jsou scény ve filmu originální (ne opajcované z výše jmenovaných filmů) tak jsou zase nudné. Čili buď vás film prudí ukradenými scénami nebo k smrti nudí.

• 7.3.2013  08:09
    Blade Runner (1982)

Tento film byl pro mne jedním velkým zklamáním. Sice celý film pršelo a všichni jezdili ve zvláštních krabicích, včetně Harrisona Forda, ale to zřejmě nestačí. Prostě dvou hodinová vleklá nuda, kde pořád čekáte že se už konečně něco začne dít a ono pořád nic. Ridley Scott trochu zklamal.

• 3.2.2013  12:44
    Neklid (2011)

Ten film je těžký, jako když se přejíte na pohřební hostině bramborákama. Jediné co si zaslouží ocenění jest fakt, že zde Mia Wasikowska předvedla že umí hrát. Ano zní to neuvěřitelně, ale po debaklu Alenky, kde nepředvedla nic, tak tady je vidět že nějaké vlohy v té rodině jsou. Bohužel však celkově je ten film hrozný. Tvůrci vůbec nemají úctu k mrtvým. Některé věci by měly zůstat nedotknutelné. Maskovat to melancholickými pasážemi se jim nepovedlo. Takže pokud nejste sadisti nebo EMO, tak se na to snad ani nedívejte.

• 2.2.2013  22:48

Místy naturalistické drama o klukovi, který neví co vlastně v životě chce. Tak chlastá, fetuje a snaží se nalézt útěk v sepisování svých pamětí. Když to nakonec vypadá, že se vydá na věčnost, stane se zázrak. No viděl jsem už kvalitnější a podstatně dekadentnější filmy, zabývající se touto tématikou. Na druhou stranu i mnohem horší. Takže lepší průměr.

• 2.2.2013  15:24

Zajímavý námět pro dokumentární film. Z hlediska zpracování je sice vidět že tvůrci měli omezené možnosti, nicméně možná i díky tomuto faktu má tento film svou unikátní pochmurnou atmosféru. Drsné jsou uzávěrky chodníků kolem turistů policejními příslušníky KLDR, nebo na hotelu polepené podlahy stránkami ze školních sešitů. Dále např. apokalypticky prázdná deseti-proudová silnice. Doporučuji všem, je to trochu jiný cestopisný dokument, než na které jsme zvyklí. Toto je dáno samozřejmě vlastní destinací.

• 21.1.2013  14:53
    Rock of Ages (2012)

Nejdřív jsem chtěl dát * alespoň za muziku, ale to fakt nejde. Jestli to tak v 80. letech opravdu bylo (což naštěstí nebylo), tak bych rockovou hudbu přestal poslouchat. Jak by řekl Zděnek Pohlreich: CO TO K**VA DO PRDE** JE???

• 13.1.2013  14:12
    Město andělů (1998)

Tady není co řešit, čistokrevný odpad. Jenom škoda že nejde dát double odpad. Toto ani není film, toto je rozmázlý exkrement od psa na výloze videopůjčovny.

• 5.12.2012  21:23

Tak zde není co řešit, tady jsem ten odpad dal s naprosto klidným svědomím. Jo a pro fanoušky prvního dílu, žraloka trošku borci z Asylumu potunili a teď už dokáže vyskočit z moře a rozkousnout stíhací letoun (v jedničce to bylo dopravní letadlo). Bohužel zde chybí ta dekadentní stupidnost jako v jedničce. Tohle je prostě jen nekonečná nuda.

• 30.11.2012  16:01

Dávám jednu hvězdičku, z toho důvodu, že se mi teď naskytla příležitost shlédnout pokračování této katastrofy a předpokládám že to bude ještě mnohem horší. Nicméně je to celkem parodie, bohužel tvůrci toto mysleli vážně. Což je celkem děsivé.

• 27.11.2012  18:13

Teda to bylo něco. Mena Suvari narukovala do armády a hned rozjela zombie killing. Bohuzel to ale vubec nefunguje. Film je děsivý a může u slabších jedinců vyvolat epileptický záchvat, obdobně jako filmy od Alice Nelis. Pokud jste tohle dilo satanovo jeste neviděli tak to raději ani nečiňte drazí přátelé.

• 20.11.2012  08:28
    Virus z ráje (TV film) (2003)

Měli jste dát Lorenzovi choppera, rotační kulomet, místo té nudné doktorky nějakou obdařenou blondýnu s bičíkem a virus zvětšit tak na velikost alespoň 3 metrů krychlových. Lorenzo by jezdil na motorce s blonckou po karibském ostrově, viry by střílel rotačákem přímo z motorky, a co by se ještě občas hnulo by dorážela jeho blonďatá kolegyně bičíkem. Hned by to celé bylo veselejší.

• 20.11.2012  08:23

No konec dobrý všechno dobré. Nikdo neumřel, ani starej Kulen, i když to tak vypadalo, Džejkob si vzal společný výplod vášně Edvarda a Belly, asi cena útěchu. No tři dávám jen kvůli té konečné epické scéně, to mě Bill Condon v kině nachytal. Tak sbohem Twilight ságo.

• 30.10.2012  01:21
    Skyfall (2012)

Excelentní počin, Broccoli a Wilson stále mají co nabídnout. Rozhodně tvůrci nepatří do starého železa. Řekl bych že MGM se díky bondovce Skyfall zachrání před záhubou. Vzhledem ke krizi nebylo možné přehlédnout provokaci hned na začátku filmu v podobě VW broučků, jak všichni dobře víme VW je jedinou automobilkou která prosperuje i v těchto ekonomicky temných časech. No angličané na to zareagovali po svém. Ještě bych rád zmínil výbornou "theme song" v podání Adele.

• 1.10.2012  20:32

Co říct? No nebudu to tu dlouho rozmazávat, snad jen škoda že nejde dát double odpad... V případě této záležitosti bych neváhal ani vteřinu... Měli ty prachy z rozpočtu filmu raději věnovat na výzkum vakcíny proti tendenci natáčet takovéto sr****.

• 27.9.2012  18:26
    Katakomby (2007)

Po dlouhé době jsem opět měl možnost vidět čistokrevnou americkou pseudo-hororovou žumpu. Začátek vypadal docela nadějně, ale jakmile policie ukončila ilegální podzemní párty tak zároveň ukončila i veškerou tvůrčí invenci...

• 23.4.2012  21:37

Nemůžu si pomoct, ale asi nejlepší komedie posledních let. Skvěle jsem se bavil celé dvě hodiny ani se mi z kina nechtělo odcházet. Skvělé vtípky, lehce sentimentální přitom však ne přehnané a ani trapné. Což je kámen úrazu většiny dnešních rádoby komedií. Zasloužených 5* jelikož opravdu brilantně ztvárněná porce zábavy. Přiznám se že jsem toto ani nečekal když jsem šel do kina.

• 20.4.2012  09:00
    Tunel smrti (2005)

Naprostý skvost hororové tvorby s vynikajícím psychedelickým podtextem, doplněný brilantně amatérskými hereckými výkony a lehce roztřesenou kamerou. Tento film je něco jako mercedes třídy G, na první pohled nevzhledná plechová krabice. Ale když se s ním projedete za nic jiného byste jej nevyměnily. Jediný důvod proč jsem nedal 5 hvězdiček je že se ve filmu objevuje velice talentovaný herec neznámého původu oblečený do renesančního potápěčského kostýmu, který jezdí s nemocničním lůžkem. Předvádí zde skvělé výkony, mohl se ve filmu vyskytovat častěji. Ale jinak opravdu výtečný film.

• 10.10.2011  11:43
    Legie (2010)

Až na důchodkyni, která si vypůjčila chrup z filmu Zachraňte Williho, zde není nic inovativního, zajímavého a originálního. V postapokaliptickém žánru je v poslední době dost velká konkurence a bohužel film Legie oproti konkurenčním snímkům značně pokulhává. Kdo jste tento film ještě neviděli tak jste o nic nepřišli a není ani potřeba jej shlédnout. Hold tvůrci zaspali dobu a to dost kriticky...

• 1.10.2011  10:56

Naprosto originálně pojatý filmařský počin. Někomu se to možná může zdát nezáživné a nedotažené do konce. Ale možná právě díky tomuto je Záhada Blair Witch zcela solitérním dílem na poli hororového žánru. Za což si tento film zaslouží uznání a respekt. Tvůrci přišli s něčím zcela neotřelým a originálním. Gratuluji. Není potřeba aby z každého stromu vyskakovali vetřelci, nebo se za každým stromem skrýval maskovaný psychopat s motorovkou nebo sekerou v ruce aby Vám běhal mráz po zádech.

• 15.9.2011  18:11
    Sbohem a bedna (TV film) (1992)

Není co dodat. Budu stručný. Alespoň se o to pokusím být stručný. Veškeré fundamentální principy lidské existence nacházející se v textech kapely Psí Vojáci jsou zde krásně shrnuty. Nic nezůstalo opomenuto. Atak by to mělo být vždy. Kdo nemá rád tuto kapelu anebo ji nepochopil tak ať se na tento dokument nedívá a pustí si raději Poštu pro tebe nebo něco od Alice Nellis. No a my ostatní kteří sme zažily po dlouhé době opět Žiletky naživo v Brně v Melodce tak enjoy...

• 1.9.2011  13:35

Tak opicema se v tomto počinu rozhodně nešetřilo. Je to takový opičí mejdan. Pěkný byl orangutan a gorila. Ti šimpanzi byli zpracováni poněkud nezvykle. Tvůrci by si propříště měli lépe prostudovat veterinární anatomii. Ale komplexně vzato jsem se celkem dobře bavil těch 100 minut v kině.

<< předchozí 1 2