• Krátkometrážní

Pí a jeho život (2012)

Absolutní vizuální orgasmus, úžasná hudba, jakožto milovník koček srdcovka :) Už nikdy se na svého kocoura nepodívám jako dřív :D Krásný konec, nenucený nenásilný, spousta emocí. Prostě krásný film. 90%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Obrovský, všechno tam bylo obrovský :D Na Pacifik Rim nechoďtě kvůli scénáři, možná ani kvůli příběhu, ale kvůli akci, efektům a všem těm obrovskejm bestiím. Přiznávám, že del Toro se pod film nepodepsal tak jak bych čekal, i když na konci tam trošku z něj bylo znát. Co se týče klišé přiznávám, těch tam taky bylo dost. Ale když se na všechny ty nedostatky povznesete, tak je to prostě epický. Spojení rezignovaného bojovníka za svobodu a pomstichtivé, sladké Mako fungovalo parádně. Postavy byli vychytané, každá byla trochu jiná. Hudba fajn. Prostě nerdovská fantazie :D 90%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Kurevsky chlapskej film. 140 tisíc mrtvých a 10x víc nábojů. Testosteron by se dal stáčet do PET lahví a klišé byla tak klišovitá až to bolelo, ale všechno do sebe to udělalo tak svalnatou a upocenou polívku, že to těžko někdy něco překoná. Kašlu na to, že dialogy nestály za nic. Výbuchy, mrtvoly, svaly a vtipný hlášky před zabitím záporňáka to dělalo a dělá film akčním. Tyhle CHLAPI ještě do starýho železa nepatří, to vám povídám! Nehledejte v tom něco co tam najít nemůžete, tohle je prostě ryzí akčňák jak ze starejch VHSek. 140%

Thanks, Smokey! (2011)

Ani se mu nedivím, ty "ovce" si o to přímo řikaly :D

Drive (2011)

Už při odchodu z ČSFD premiéry, při poslechu rozhovorů, jsem se těšil kolik tu za chvíli bude zas odborných komentářů od všech těch pseudokritiků. Každopádně já se za ně nepovažuji a tak píšu jen jak na mě film zapůsobil. Tajemně, temně, smutně romanticky. Úvodní titulky v retro stylu za doprovodu skvělé písně dávali tušit, že se možná mám na co těšit. Hlavní hrdina, o kterém se nedozvíme vůbec nic pluje filmem od tichého řidiče-zločince, přes zamilovaného introverta až po bezcitného zabijáka. Jak již někteří lidé psali, film působil tak trochu dlouze, ale myslím, že to byl úmysl, který doplňoval podivnou atmosféru celého filmu. Jedna věc, která mě ale nejvíc dostala byla hudba. Kdybych si pustil soundtrack a byl by styl podobný Drive asi poslední, který by mě napadl jako vhodný kandidát, ale tady to sedělo jako prdel na hrnec. Jakože jsem váhal mezi 4 a 5, tak při poslechu A Real Hero od College feat. Electric Youth dávám plnou a 90%.

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Jen škoda, že se to k nám dostává velmi obtížně. Kdo neviděl o moc přichází. Vypněte partičku a pusťte si WLIIA.