• Krátkometrážní

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Tohle už je uplné dno všeho, pokud to všechno co dělá, myslí pan Soukup vážně, je to duševně nemocný člověk a měl by se začít neprodleně léčit.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Revenant hodně velkej film. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Leo si letos plešouna prostě nezaslouží. Měl tam za mě až moc prostoru a tak nějak si místo něj dokážu představit spostu jiných herců. Kamera a výprava neskutečná. Každopádně jestli by to měl letos někdo otočit tak Tom Hardy, takovýho zmrda už jsem dlouho neviděl :)

Gravitace (2013)

Za mě 5* asi ne, ale 3D by mi asi...možná určitě změnilo názor. Nicméně technicky, zvukově a hudebně perfektně zmáknutý, až moc velký štěstí hlavní hrdinky, ale to k americkýmu survival filmu asi patří 75%

Lesní duch (2013)

Za mě určitě ne odpadovej film. Když jdu do kina nejdu hledat na filmu mouchy. Uznávám, že tu byli věci, které tu být nemuseli. O tom prohlášení o nejděsivějším filmu bych možná pochyboval. Lekačka podtržená uřvanými zvukovými efekty, určitě není zas až tak děsivá. Co se týče krve a brutality, tak tady autoři určitě nešetřili, mnohdy až absurdně přehnané řekl bych. Nicméně jako celek, to nepůsobilo špatně, natočené je pěkně. Možné je tam až trochu moc akce, slušelo by tomu lehce to uklidnit. Nějaký odkaz na původní Evil Dead tam taky byl, nicméně působil spíš humorně. Za mě takový průměr 60%

Mama (2013)

Pro mě jeden z nejlepších hororů poslední doby co jsem viděl. Spojení s dětmi fungovalo skvěle. Jessica Chastain byla super Coster-Waldau neměl moc šanci se prosadit a byl spíše křoví pro Annabel. 100 minut permanentní husí kůže, jakou jsem už dlouho nezažil. Brilantně natočené, del Toro se podle mě podepsal hlavně na konci filmu, který byl mystický podobně jako Faunův labyrint. Lekačka, napětí, strach, ideální půlnoční biják. Váhám s pětkou, ale zatím 4 a 80%.

Mickeyho velká jízda (2013)

Paráda s nádechem retra. Perfektní pocta starým Mickeyovkám. Zasloužená nominace na Oscara v kategorii Krátkometrážní animovaný film.

One Last Dive (2013)

Peeckaa :) 80% Co se všechno dá vymyslet do minuty :)

Osamělý jezdec (2013)

Hehe nemohl jsem se dočkat těch negativních komentářů. Nicméně já budu hodnotit velmi pozitivně. V popisu mi chybí ještě položka komedie. Kdo šel na klasický western plný ostrých chlapů a prďáckých přestřelek asi bude zklamaný. Western jako žánr tu byl hodně odlehčený, spíše až komediální a lehce parodický. Stopáž bych zvládnul i lehce zkrácenou, ale ty 2 a půl hodiny jsem se rozhodně nenudil. Každopádně spojení rangera zelenáče a podivínského indiána šlapalo jako hodinky. Depp držel film vysoko, Hammer mi nevadil a Helenu bych oželel. Zimmer nezklamal, ale protentokrát ani nenadchnul. Jo a ty králíky si mohli odpustit :) 80%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Obrovský, všechno tam bylo obrovský :D Na Pacifik Rim nechoďtě kvůli scénáři, možná ani kvůli příběhu, ale kvůli akci, efektům a všem těm obrovskejm bestiím. Přiznávám, že del Toro se pod film nepodepsal tak jak bych čekal, i když na konci tam trošku z něj bylo znát. Co se týče klišé přiznávám, těch tam taky bylo dost. Ale když se na všechny ty nedostatky povznesete, tak je to prostě epický. Spojení rezignovaného bojovníka za svobodu a pomstichtivé, sladké Mako fungovalo parádně. Postavy byli vychytané, každá byla trochu jiná. Hudba fajn. Prostě nerdovská fantazie :D 90%