Möbius (2013)

Takže čistě subjektivně byl pro mě tenhle film zajímavej jen tím, že si na něm udělám 7000. hodnocení a 400. komentář.

Motorband: Restart (2017)

Výbornej dokument... kromě rockový muziky je to hlavně o lidský vytrvalosti a možná až sebedestruktivní touze po dokonalosti.

Boj o moc - Austerlitz (2018) (epizoda)

Zatím jasně nejlepší díl téhle ságy, mnohem chytřejší než se jeví a než se jeví jednotlivý postavy. Ukázalo se, jak málo o sobě navzájem víme, i když se známe od malička (táta neumí plavat), jak hrozně nebezpečný je, když si myslíme, že víme víc a můžeme ostatním pomáhat (psychoterapeut a mělký bazén) a jak složitý je někdy dělat ty nejjednodušší věci (sjet se a zapomenout).

Útěk z vězení v Dannemoře - Part 1 (2018) (epizoda)

"Když něco posereš, alespoň nepředstírej, že je to schválně..." první díl působí tak přirozeně, že mám pocit, jako bych s nima v tom vězení sám seděl už několik let. A Patricia Arquette je zralá minimálně na cenu Emmy

Tady a teď (2018) (seriál)

Poctivě jsem nakoukal všech 10 dílů, a kdybych mohl, dám každému dílu přesně 2,5 hvězdičky... měl jsem to jako takovej melodramatickej večerníček, v tom nejhorším i nejlepším slova smyslu: večerníček ukazuje jen bílou a černou, dobro a zlo, spravedlnost i příkoří, racionalitu a nadpřirozené síly v jejich esenciální podobě, tenhle narozdíl od české pohádkové tradice navíc neobsahuje humor, takže ta chybějící resp. otevřená pointa příběhu byla jen logickým vyústěním existenciální úzkosti z neexistence středu: otevřený konec je prostorem mezi všemi těmi protiklady, ktere se jako nůžky rozevírají v každém dile, aniž by tu nit života, to klubko osudů a předivo vztahů nějak přetnuly ...jako se přetíná cílová páska

Rédl - Ivana (2018) (epizoda)

Jsem si tak říkal, že dělat k tomuhle "kostýmy" a mizanscénu musí bejt mnohem horší než třeba pro První republiku, kde je půlka věci vymyšlená tak, aby jen odpovídala stylu...lidi si tuhle dobu pořád živě pamatujou, takže každej nonsens hned bije do očí...a všechno sedí do posledního detailu, ale to i scénář a režie!

Pat a Mat: Zimní radovánky (2018)

Už jsou to spíš jen takový nárazový ozvěny původních dílů, se stále přirozeně dokonalou animací, ale s trochu moc "násilným" humorem, i sníh působil mnohem míň uměle než některý nápady - dřív měl totiž člověk při sledování i těch nejabsurdnějších scén pocit, že většina vynálezů a zlepšováků by klidně mohla "hrát" v silvestrovským vydání Receptáře, teď mu spíš občas přijde, že jsou ti dva kutilové prostě jenom stejně dementní jako Láďa Hruška ... Pořád je ale třeba ocenit sympaticky poctivou snahu o udržení a pěstování specificky českýho kultu bastlení.

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Tak kdybych si měl vybrat, co chci vidět hodinu před smrtí a měl na výběr jen seriály s westernovou tématikou, tak volím jakýkoli díl Deadwoodu před tady tímhle samoúčelným a občas bezradným scénáristickým cvičením...

Temný případ - Tajný osud veškerého života (2014) (epizoda)

Tenhle díl nejvíc klame svým tělem, je to taková antiidealistická spirála: nejdřív prvních 10 minut nastupuje objektivní vnímání, to znamená stav, kdy všichni berou skutečnost jako danou (divák), potom následuje subjektivní rovina: jak tu realitu všichni vnímat chtějí (postavy)... a následně nepřijde vůbec žádné rozuzlení, žádné završení, ale prostě jen další tečka pod otazníkem (autoři)!

Viceprezident(ka) - Teherán (2015) (epizoda)

Topovka díl, pikantní o to víc, že pořadové číslo odkazuje na error 404: však taky jediná věc, která se tu podařila opravdu pořádně, bylo "prolobování" názvu výrobce sladkostí do politické diskuse...