Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Přesně ten typ filmu, kterej si náhodou zapnu v TV, u každý scény si říkám,  že se kouknu ještě na tu další, i když ji znám nazpaměť, a nakonec po skoro 3 hodinách zjistím, že je konec.

Columbo - Labutí píseň (1974) (epizoda)

"Když někdo takhle zpívá,  nemůže bejt zlej..." epizoda,  na kterou se pokaždé podívám se stejným, možná i pořád větším potěšením.

Volejte Saulovi - Zábava a hry (2022) (epizoda)

Epizoda napumpovaná emocema, do nichž se fanouškům prolínají navíc i ozvuky vzpomínek na Breaking Bad. Díl, u kterého jsem zase dostal neodbytnou chuť se podívat na obě série znovu a od začátku... anebo spíš zkusit si jednotlivé části obou sérií rozložit a poskládat chronologicky, i když to by možná nakonec dopadlo podobně, jako když se kdysi jeden kritik pokusil lineárně odvyprávět Pulp Fiction...

Top Gun: Maverick (2022)

O moc líp se to natočit nedalo, i symbolická rovina fungovala: starý bílý muž vede partu složenou z nerda,  ženy, černocha a mladého bílého muže, aby získal srdce svojí staré lásky a uctil odkaz svýho mrtvýho kámoše...

Miliardy - Cold Storage (2022) (epizoda)

To nejlepší na konec... konečně díl,  kterej dostál pověsti celého seriálu. Další série se ponese buď v tomhle stylu, anebo bude definitivně poslední.

Vinyl - Král a já (2016) (epizoda)

Natočeno neuvěřitelně lehkou rukou... stejně lehkou, s jakou sázel Riitchie na magickou 18. Až  dodatečně jsem zjistil, že stejnej režisér točil i epizodu 2, která je hned další nejlepší z celého seriálu.

Vaření se Soukupem (2021) (pořad)

Připomnělo mi to chvíle,  kdy jsme si jako děti hráli na televizi a před vypnutým foťákem předstírali, že vystupujeme v TV soutěžích nebo pořadech. A taky jsme takhle často vypadli z role a odbourali se vlastním smíchem jako Soukup ... je to celý hrozně meta a každej si tu najde recepty na vaření i na život.