Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

rozdelenie filmu na 2 casti mi vobec nevadi. Pretoze ako spravny Potterolog viem, ze 7. kniha obsahuje velmi vela dolezitych informacii a udalosti, ktore by proste do jedneho filmu nevosli. Ak by sme nechceli 5 hodin sediet s popcornom na rukach. Film potesil riadnym postupom temnoty a napatia. Vytratila sa rozpravkovost a ide do tuheho. Pri Eme Watson som iba sladko vzdychal a kochal sa pohladom. Napatie vobec nechyba, stale sa nieco deje. Tesim sa na zaverecny diel a dufam, ze budem mat dovod dat plnych 5*.

Thunderball (1965)

velmi zaujimavy diel. Pribeh Vas pohlti a i napriek riadnej stopazi ani chvilu nenudi. Podvodna bitka uzasna i ked miestami riadne smiesna. Dufam, ze este pri dalsich pribehoch o Bondovi narazim na takyto zaujimavy pocin.

Příběh žraloka (2004)

urcite najviac zaujalo a pobavilo spracovenie jednotlivych postaviciek podla tvare samotnych dabujucich. Scorseseho obocie nemalo chyb ! Zaujimavy animak, ktory pobavi kazdeho, kto ma aspon malu stipku zmyslu pre humor.

Zataženo, občas trakaře (2009)

animak s nevsednym napadom a velkym poctom minivtipkov. Film tazi prave s tychto vtipkov, ktorym sefuje neposedna opicka. " Steve! Steve! Gumovy medvedici". :D

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

tazko povedat nieco na margo kvalit. Podla vkusu. Ja som sa srdecne narehotal na klipikoch s tucniakmi a co sa tyka hlavneho pribehu, obstal celkom dobre. " Pomaly blikajuce cervene svetlo, ktore upozornuje pravdepodobne na nejaku poruchu, pane. Vojak, manual! :D

Já, padouch (2010)

mam rad rozpravky, kde vystupuju vo vedlajsich minirolach postavicky nenapadnute IQ. Scrat z Ice Age, tucniacke komando z Madagascar a mali zlty pomocnici nicomnika Grua. Vskutku vtipne scenky a citove osvietenie v zavere. "Musite ji koupit novu hracku! Packu? Nie, nie hracku! Jo jo jo packu pfuuuu" :D

Vetřelec ³ (1992)

dalsie uspesne pokracovanie sagy, ktora testovala hranice strachu uz od zaciatku 80. rokov. Napad situovat diel do opustenej vaznice na odlahlej planete bol dobry tah. Vyholit Ripleyovu do hola uz horsi. Odmysliac si od tych hroznych renderovanych alienov vskutku posobive dielo.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Bondovi naozaj zavidim. Krasne zeny, drahe obleky, luxusne hotely, nevstivene uchvatne krajiny, vsade vela znamych, Q a jeho doplnky. Len ma to jeden hacik. Kde sa objavy hrozi mu nebezpecenstvo. O mnoho viacej napatia a akcie ako pri Dr. No a suboje sa zdali byt viac prepracovanejsie. Jedine Bondove dievca nedosahovalo kvalit Ursuli Andress.

Vetřelec (1979)

silnou strankou Aliena je, ze je to vlastne skryta hrozba. To napatie vytvara minimalne mnozstvo zaberov Aliena a prekvapive momenty jeho objavenia. Neviem si ani predstavit co museli ludia zazivat na premiere. Plny pocet hviezdiciek nedam iba z jedineho dovodu. A to, ze mojou srdcovkou je druhy diel Aliens. Inak neni co vytknut. Snad len epilepticke svetlo v zavere, problem zaspat hned po zhliadnuti a setrenie tvorcov filmu na spodnom pradle Ripleyove. Tie mini gatky asi z pamate nevymazem :D

100 sladkých holek (2000)

mapovanie odvekeho tazenia muzskeho pokolenia k zenskym pevnostiam. Nemozem si pomoct, ale videl som to uz zoparkrat a moje sympatie si tento film zachoval. Plus i paru rad ako na zeny sa zuzitkovalo :D