Hra o trůny (2011) (seriál)

SEASON 1 -- malokedy sa mi stava, ze mi hodina ubehne tak rychlo. Hra o trony ma zaujala od prvej casti. Sympaticke postavy, trochu erotiky a nenudiace dialogy. Snad aj tej akcie keby bolo, bolo by to dokonale. SEASON 2 -- na kvalite to urcite neklesa. Bohuzial som sa musel zmierit len s tym, ze sa nemam viazat na ziadnu postavu a hovorit, ze ta je mi sympaticka. V dalsich dieloch moze totiz zomriet uplne ktokolvek. SEASON 3 -- nadielka WTF momentov pokracuje. Kvalitu si serial stale drzi. SEASON 4 -- porcovanie ustrednych postav pokracuje. SEASON 5 - pomalsi rozbeh, sokujuce finale.

Matrix (1999)

povinna vybava bojoveho treningu meho mladi. Po prvom zhliadnuti Matrixu vtedy dochadzalo medzi mnou a partiou kamaratov k nahodnym osloveniam Neo alebo Morpheus, k skuskam skokov alebo cvicnym bojom. Detstvo bolo iba bezstarostnou hrou, no a pocase s pribudajucimi rokmi sa pohlad na svet a zivot zmenil a ja som zacal vnimat pritomnost Matrixu a podozrenia ze sme len otrokmi sa len tak hrnuli. Majstrovske dielo bratov (ci brata a sestry :D) Wachowskich.

Raubíř Ralf (2012)

bol som velmi milo prekvapeny. Po malom sklamani s Neskrotnej som vela neocakaval ani od Ralpha. Ale vydaril sa. Uzasny animak plny vtipkov, emocii a silneho motta Som, aky som. Plno postaviciek znamych hier, cukrovy svet a roztomile postavicky Vam navodia dobru naladu a so zaverecnymi titulkami Vam bude luto ze uz je koniec. Mna osobne potesili mini odkazy poschovavane alebo iba mihnuce sa na okamih (Skrillex, Dracik so Super Maria, Oreo straz) a Skupinova terapia Zaporakov snad ani koment nepotrebuje. Ja zombie. Ja zaporak :)

Truman Show (1998)

takto nejako mozno Boh si reziruje film s nazvom: Svet. Uplne dokonaly filmik s uzasnym Carreym. Jemu staci asi fakt iba pohybovat mimickymi svalmi a divak sa bavi. Emocne gradujuci zaver, ked drzite Trumanovy palce o 106 to vsetko klincuje.

Blade 2 (2002)

Wesley si znova natiahol kozene gate, vyholil lebku a nacapil paru tetovani ... a opat sa vydal pobit paru "zmatkov". Akcnejsie, zivsie a vtipnejsie ako prvy diel. Takze za 5*

Scrat's Continental Crack Up (2010)

dalsie dobrodruzstvo neposednej vevericky, ktore ju zavedu az do zemskeho jadra, aby este viac dodrbal kontinenty.

No Time for Nuts (2006)

este uzasnejsie ako Gone Nutty ... pri scenke so sochou Davida som myslel, ze ma slahne :D

Scratovo dobrodružství (2002)

Scrata milujem :D Zufale povzdychy, knucanie a tolko smoly. Alespon vieme co dalo do pohybu kontinenty.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

film, ktory som pozeral jednym dychom. Bravurne zvladnuty pribeh, skvele odohraty. Vazenske prostredie a snaha aklimatizovat sa v nom je uzasna. Jednoducho o tomto sa da len v superlativoch. Odporucam do zbierky Top Films.