Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Naprostý humus, blbost, trapárna, totální demence... Napadají mě všelijaká slova, ale nedosáhla by ani desetiny toho, co je tento, rádoby seriál pro děti, zač. Když jsem trávil dny v nemocnici a každé ráno jsem se brzo probouzel pro odběry krve, následovalo zapnutí televize. Pokaždé, pokaždé co skončila Snídaně s Novou, následovala tato blbost. Měl jsem zkažený celý den, stačila úvodní znělka a konec...

Český sen (2004)

Originální a skvělý nápad. Vskutku smekám. Miluju recesi a miluju českou blbost. Film sám o sobě je udělán velice zdařile, líbí se mi kamera, střih a doplňující hudba. Plný počet a ještě víc...

Hráči (2003)

Popravdě jsem čekal od filmu víc. Podrazy, intriky, rychlé ruce karetních podvodníků, dobré herecké obsazení a chvilkový S. Stallone, který zahrál též kvalitně.

Plavat proti proudu (2003)

Krásné, tvrdé, autobiografické drama. Dobré kamerové okénka dodaly filmu sportovní šmrnc. Dávám 4*

Lilja (2002)

Jak bych tento film nejstručněji popsal? - Tvrdý a syrový! Přesně takový je. Film už od začátku napovídal, že život Lilyi není a nebude procházka růžovou zahradou. Spíš možná peklem. Scén, při kterých mě mrazilo v zádech a přistihl se s vystrašeným a soucitným pohledem, je plno. Vlastně celý snímek je pod tlakem citů, depresí a tlaků... Ukáže tu "horší" část Ruska a Švédska. Představitelka mladičké Lilyi zahrála roli stoprocentně. Strhující hudba od Rammstein na začátku a konci filmu naprosto dominuje a dobarvuje atmosféru celého snímku. Nesmím ani opomenout Lyliného kamaráda, který hrál taktéž velmi dobře. Lilya 4 - ever se mi do mysli zapsal už navždy. Spolu s též vynikajícím filmem "Kluci nepláčou" na něj budu vzpomínat a při nejednom okamžiku se mi vybaví ony scény plné bezmoci, odporu a jednoho nešťastného života.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Asi nezapadnu mezi hodnotící, kteží dávájí dvě a méně hvězdiček, protože mně osobně se film líbil. Neslyšel jsem ho ani v podání Dejdara a ani Tůmy, ale v originálním znění s titulky. Kdo neuslyší originál, o hodně přichází. Film mě opravdu pobavil, až na nechutnou scénku na začátku filmu, kdy se již bývalá manželka doslova olizuje s jejím novým přítelem. Jim Carrey opět dokázal, že roli komika hraje opravdu bravůrně a roli schizofrenika zahrál taky na jedničku. Holt, nedá se svítit a proto volím 4 *.

Jsem do ní blázen (1998)

Celkem (nad)průměrná komedie s přijemným hereckým obsazením. I když nejsem homosexuál, tak Jean-Marc Barr hrál svoji roli na jedničku a celkem mu to i sluší. Hudba je celkem příjemná a celkově děj je opravdu povedený. Pro romantické dušičky je rozhodně nutnost podotknout konec...

Vášnivá Lola (1998) odpad!

Totální hovadina v oblasti erotických filmů. Na film jsem se ani nedodíval, protože něco tak chabého, dementního a stupidního jsem již dlouho neviděl. Film, kde je erotických scén asi jako obézních lidí v somálsku, doplněn naprosto nepředstavitelnými dialogy a s "úžasnými" hereckými výkony - Vášnivá Lola, si nezaslouží nic jiného, než shořet v pekle a dostat hodnocení "odpad!".

Cesta do zatracení (2002)

Tak nevím... Ze začátku filmu jsem čekal tedy rozhodně víc, než jsem celkově dostal. Tom Hanks v hlavní roli jako nelítostný mafián Sullivan s knírkem, co jde pomstít svoji zavražděnou rodinu? NIKDY! Byl jsem naprosto šokován tím, že Hanks dostal takovouto roli, která mu naprosto, ale vůbec nesedla. Scénář, který vypadal ze začátku slibně, se postupně proměnil v naprostou blbost. Nevím, zda by neměl být film spíš přepracován a rozdělen na dva filmy: 1.) Vztah mezi Hanksem a Newmanem. 2.) Vyrovnávání účtů jako u typické gangsterky, do toho zamotat trochu nostalgie, ze které vyplouvá agrese a prahnutí po pomstě. ... Ano, ano, jistě by se oba daly skloubit dohromady, ale ne pod vedením tohoto režiséra. A co konec filmu? Čeho je moc, toho je příliš... A přileju oleje a neodpustím si, že odpověď malého Sullivana na konci filmu, když se ho lidi ptají, jaký byl jeho otec, jsem si dokázal tipnout dřív, než to řekl on. Bohužel, pouze jedna úctyhodná věc z celého filmu je práce kameramana, který zaslouží poklonu. To je asi tak všechno kladné, co jsem na tomto filmu našel. Celkové shrnutí: Hlavní roli Sullivana by měl dostat někdo úplně jiný, než Hanks. Scénář měl být propracovanější a inteligentnější, než tomu bylo zde. Pokud by se tak stalo, možná bych dal filmu lepší kritiku a hodnocení.

Stopař (1986)

Na svoji dobu rozhodně nadprůměrný thriller, s vynikajícím Rutgerem Hauerem. Není nouze o napětí, dobré akční scény a decentně nadprůměrnou a nevídanou scénu s holkou přivázanou ke kamionu.