Schindlerův seznam (1993)

Ďalšia filmová lahodka, ktorá nenechá nikoho chladným!!.. SIlný príbeh, kamera, hudba a úžasné herecké výkony posúvajú tento film do nezabudnutia..

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film, ktorý som dlho odkladal pretože sa mi do neho nechcelo, no nakoniec to stálo za to!!... Forman a Nicholson v najlepšej forme a vlastne každý jeden herec od protivnej sestričky až po posledného blázna to zahrali bez chýb!.. Jasných ***** za toto veľké filmové dielo!!

Forrest Gump (1994)

Čo dodať k tomuto veľdielu?? :) nič, všetko bolo povedané!! KRÁSNÉ, KRÁSNÉ, KRÁSNÉ!.....

Po sexu (2007)

skutočne neviem čo týmto filmom chcel básnik povedať, ale pár vtipných vydarených situácii tam bolo a povedzme si narovinu, kto si nepozrie film v ktorom si to rozdajú Mila a Zoe!!?? :) Splnený sen!!... Ináč film ani nestojí za zmienku. Slabé ***

Kamarád taky rád (2011)

na vypnutie mozgu ideál!! :) Ináč typycká pocornovka pre mládež do 17 rokov s krásnou nádielkoou klišé!!! Ale za zmienku určite stojí Woody Harrelson, ktorý proste zahrá hocičo!! :D

Jana Eyrová (2011)

Tak ja teda neviem či tu má niekto vlastný názor!! Mám pocit, že niekto tomu dá na začiatku vysoké hodnotenie a nakoniec sa na tom všetci zvezú s odchýlkou jednej hviezdičky aby to nevyzeralo nápadne, ináč si nedokážem vysvetliť ako takýto "skvost" može mať takéto vysoké honotenia!!..........No ale teraz k filmu: tento film nemá absolútne žiadny hutný dej ktorý by mohol film niekam posúvať. Vlastne si len tak plynie a vy si po takej hodine poviete, no pomaly to musí prísť a tak čakáte a čakáte, no nedočkáte sa. Prídu záverečné titulky a s nimi otázka o čom to bolo?? Najviac ma rozosmiala spaľujúca láska ktorá vznikla medzi Janou a jej milím počas jediného rozhovoru ktorý viac menej mali, v ktorom bol on na ňu hrubý!! :) Možno zlá predloha, možno veľký cinyk, ale určite nie zlý režisér, lebo ináč to bolo nakrútené pekne! Pekná príroda, zábery a všetko tam pasovalo, chýbal už len ten príbeh!!!!

Už jsme tam? (2005) odpad!

Film, ktorý má všetko čo neznášam: otravný černoch, malé sprosté a hlučné deti, neuveriteľnú dávku klišé!! Nič som od toho nečakal a ono mi vzalo ešte aj to nič!!.. Vzalo mi to hodinu a pol mojho života..... :) ale veď sú to len detičky, nevadí že rozmaznané detičky niekomu rozbijú Lincolna, hlavne že sme zdraví a máme sa radi!! :D

Statečné srdce (1995)

Moja najväčšia srdcovka!! :) Film ktorý si ma proste získal, keď som ho videl prvý krát a od vtedy som ho videl už snáď 30 krát!! To ako Mel zvládol tento film je obdivuhodné, keďže to bol vlastne len jeho druhý režisérsky počin a hneď si strihol takýto veľkofilm!... Nuž takto nejako má vyzerať kvalitná filmarina.. A v porovnaní s ostatnými historickými veľkofilmami výjde tento film u mňa vždy víťazne, lebo má proste srdce!..........PS: jediné čo tomuto filmu chýba je zlatá soška pre Mela aj za herecký výkon,lebo to ako to zahral doženie aj takéhoto veĺkého cynika ako som ja vždy na konci k slzám!! BRAVÓ!!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Absolútny vrchol v rebríčku CSFD a absolútny vrchol aj v mojom vlastnom rebríčku! Úžasné herecké výkony, réžia, príbeh, hudba. Jedným slovom krása. Pustíte si tento vyše 2 hodinový príbeh a po jeho skončení by som v pohode zvládol ďalšie 4 hodiny... Tento film vo vás proste niečo zanechá a neni to len nechutná dávka klišé, ktorá zaručuje oscary, je to niečo viac. Preto je u mňa je preto o čosi vyššie ako tohoročný úspešnejší brat Forrest! Škoda, že v roku 1994( podľa mňa najväčší fimový rok: Vykúpenie, Forrest, Pulp Fiction,Leon,Ed Wood, Leví Kráľ) prišli naraz tieto 2 zmieňované filmy, lebo Frank Darabont, Tim Robbins a Morgan Freeman by si tie sošky za tento film zaslúžili... chvála Bohu že si to ešte Morgan aTim mali kde vynahradiť :)........... A k mojmu celkovo prvému komentáru na CSFD: Méďo was here!! :)