Iné kafe - Live in Praha 2009 (2009) (koncert)

Co sa koncertu tyka mam taky pocit ze skupina Ine Kafe je pravdepodobne jedina kapela ktora ma svetovy format. Mozno nie tak znama vo svete ale kvalitou sa svetovej kvalite bliziaca. Vyborna atmosfera ktora trvala vlastne 2 hodiny vkuse. Celkovo kapela posobi profesionalne a pritom su to stale ti isti obycajni ludia ktori si ziju svoj zivot a nie su ovplavnovani komerciou (ako napr Desmod a mnoho dalsich kapiel na SR). Ale Ine Kafe prave naopak pocas celej svojej existencie si drzali svoj standart a boli sami sebou. Preto sa nebojim povedat ze su naj kapelou SR. Ich piesne davaju zmysel a preto vyvolavaju rozne druhy emocii v ludoch lebo to je "zivot" to je realita. Neskladaju songy len preto ze sa nejake slova rymuju ale preto lebo to dava zmysel. Na margo Eurovizie. Nela Pociskova a Kamil Mikulcik spievaju krasne to sa musi uznat ale na sutaz typu Eurovizia su nevhodni ! Ja osobne si myslim ze Ine Kafe by narobilo so svojimi hitovkami ovela vacsi prievan ako nejaky trapny nor s trubkou ci s cim to tam pobehoval ten tlk. Ale toto je skoda tejto doby. Svetu vladnu diskofili a podobne individua a prave umenie je odsuvane nabok. Pretoze dnes su "v kurze" spevaci ktori su skor filmovymi hviezdami a modelkami nez spevakmi. Nuz hold smola. A preto tento svet vyzera tak ako vyzera ked su ludia slepi a kracaju len tam kam sa trepe dav aj ked to vobec nedava vyznam.

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Uz dlho a to skutocne vazne myslim ma ziaden film tak nenasral ako bolo toto. Ja nemozem pochopit ci to mysleli ti ludia s tymto filmom vazne alebo si len robia z nas vsetkych ludi debilov. Ak poviem ze ten film je katastrofa, tak to ho este chvalim. Atmosfera bola az primitivna, nudna a neviem co este vsetko. Ved toto by natocil skutocne hocikto. A horor?? toto? Ani zdaleka. A ta zena ma vazne srala cely film. Ti jej dvaja kamarati boli zrejme naozaj retardovany lebo toto nemalo nic s hereckymi vykonmi. O dobrych momentoch sa tu hovorit ani neda. A ak je podla niekoho tento film tym skutocne najlepsim tak potom nevie co hovori. Chapem ze kazdy sme ini a ze mame rozny vkus ale toto nebolo desive ani trochu. Ten film sa ledva preklopi dlzkou cez hodinu ale ja som mal pocit ze ho pozeram tyzden. Uz to ukoncim. Proste tento film je u mna za 0/10. Aj siahodlhe reklamy v TV mi daju viac ako tento brak.

Saw: Hra o přežití (2004)

konecne niecoi nove v zanri horor. sice skor thriller ako horor. ale uz nie tie trapne scenare plne lacnych priser a pod. konecne aj nieco zmysluplne. vynikajuce napady a fajn pochmurna atmosfera

Smrtonosná past 3 (1995)

Musim povedat ze tento film ma vazne prekvapil. Necakal som ze treti diel tejto serie bude tak uspesny. Ale stara skola je proste super. Ziadne zbytocne cacky macky naokolo proste len pribeh a silny dej nas drzia nalepených na obrazovkach. Neustala akcia od zaciatku dokoca v uliciach NY je proste napad za 1 000 000. Na tu dobu to bolo nieco co urobilo dieru do sveta. Skutocne vybuchy v skutocnosm meste. To vsetko su elementy ktore hybu a narabaju s divakom a nutia ho uverit tej situacii. Jednoducho toto musi byvit kazdeho co i len maleho nadsenca pre akcny zaner. Pre mna osobne z celej serie najvascsie prekvapenie a zaroven musim dat 100%. Ukamenujte ma ale ja tam nevidim chyby (samozrejme ked prizmurim oko) .. :-))

Smrtonosná past 2 (1990)

Uspesne pokracovanie prveho dielu. Musim vsak povedat ze z celej serie Die Hard prave tato cast mi prisla ako najslabsi clanok. Neviem co mi ten dojem sposobuje lebo aj tak je to stale ta stara dobra akcia. Mozno nezazivne prostredie letiska alebo zaporny hrdina. Skutocne nvm. Rozohodne si vsak drzi aj Die Hard 2 vysoku latku.

Smrtonosná past (1988)

No tak tento film je by som povedal ikonou medzi akcnymi filmami. Ma vsetko to co chce divak vidiet a vsetko to co robi akcny film akcnym. Skvela akcia a zapletka uz zaciatku a aj ked trva cez 2 hodiny tak nenudi. Prave naopak clovek preziva to peklo spolu s ostatnymi. Vsetko je take realne a uveritelne. samozrejme nikdy by taku situaciu nevyriesil len 1 hrdina ale o tom predsa filmy su. Spravny hrdina a kopec zlocincou to je zaruka kvality.