Iné kafe - Live in Praha 2009

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Česko, 2009, 235 min

Vratko Rohoň

Slovenská neopunková kapela Iné kafe vydala dohromady dvě dema a čtyři studiová alba a těší se značné oblibě v celém Česku i Slovensku. Roku 2006 se však kapela rozpadá, protože Vratko Rohoň se chce věnovat svému civilnímu povolání - dopravnímu pilotování. Rozlučkový koncert se konal v Bratislavě, v Mlýnskej Dolině 22. května 2008, v létě byl ale oznámen ještě jeden koncert, tentokrát pro české fanoušky. Do Incheba arény v Praze na něj 31. ledna 2009 dorazilo na 4500 příznivců a celý koncert byl natáčen na několik kamer, aby vyšel jako jediné živé DVD kapely. Jako bonus obsahuje rozhovory s Vratkem, Forusem, Wayem i Dodem, reakce fanoušků a všechny vydané hudební klipy s možným komentářem. Za internetový předprodej získala kapela již během března platinovou desku, i když oficiální distribuce do obchodů je až 14. dubna 2009. (Pradlík)

MM_Ramone

Bratislavská hudobná skupina Iné Kafé je najlepšia česko-slovenská formácia, ktorá hrá neo-punk. Tento punkový subžáner nepatrí medzi moje obľúbené. Zvlášť ten tuzemský. No Iné Kafé som mal celkom rád. Teraz už ich tvorbu vôbec nesledujem, ale prvé albumy poznám. Väčšina songov, ktoré odohrali v roku 2009, na koncerte v Prahe sú mi známe. Potešila ma aj zostava v ktorej vystúpili (Vratko - spev a gitara, Wayo - gitara, Dodo - bicie, Forus - basa). Dobrý neo-punkový koncert, plus video klipy a bonusový materiál. *** ()

Makky

"Ale nesmieme tam vyreknúť že heeeee sme tu, ale proste musíme tam vybehnúť a kvalitne hrať dpči!" A Vratkove slová spred koncertu sa aj potvrdili. Bol to kurwa oheň, aj keď tam boli nejaké technické problémiky a ich rozhovor po koncerte bol z dvoch tretín vypípaný kvôli prvotnej nespokojnosti. Tak či tak zážitok perfektný, len ľutujem, že som tam nebol. Snáď to ešte definitívne nezabalili a čo najskôr sa niekde objavia. DVD ako celok je vynikajúce, obsahuje rozhovory, krátky záznam z Blavy z roku 2008, všetky ich videoklipy a podobne. Stojí za to ho mať! " ...a všetkých vás hnať veľkou palicou niekam ďaleko!" ()

Sany33

Už dnes vieme že sa nejednalo o posledný koncert IneKafe ale zas na druhej strane v dobe oznámenia to bola silná správa pre celú slovenskú hudobnú scénu. Veľmi emotívne, množstvo unplaged skladieb a asi najhorší koncertový zvuk ale sila emócie bola silnejšia ako prevedenie. Som veľký fanúšik a tak bol pre mňa tento koncert povinnosťou. 95% ()

bari68

Pre fanúšikov Iné-ho Kafe hotový orgazmus.Skvelý výber piesní,originálne verzie,výborná atmosféra...jazda ako má byť. ()

McFee

Jako fanoušek kapely nemůžu ani jinak než hodnotit vysoko. Původně jsem počítal, že to bude určitě jasných 5*, co ovšem zklamalo je atmosféra (kromě kotle většina lidí spíš tak postává kolem) a především technické zpracování. Nelze čekat že "kafáči" udělají DVD ve stylu např. Green day apod. Nicméně kamera (dá-li se to tak vůbec nazvat) a střih jsou na dost bídné úrovni, neustálé střídání záběrů bez nějaké výraznější kompozice působí značně chaoticky a po chvíli i nudně. Celkový dojem naštěstí zachraňují bonusy v podobě rozhovorů a komentářů ke klipům. ()

navabaca

Kamera silný podprůměr a střih ještě něco horšího než silný podprůměr. Slabé kamery, rozostřený obraz (kameramani nestíhali pořádně a rychle ostřit), nudné dokola se opakující záběry. O střihu se nedá snad ani mluvit - záběr přejíždí z kotle fanoušků na kapelu načež ve chvíli, kdy už jsou v záběru nohy hudebníků, přijde střih. A tak je to stále dokola. Paradox: rychlé, ale nedynamické - naopak chaotické a těžko čitelné. Pokud vám zrovna neběhá mráz po zádech z chorálů diváků, je samotný záznam koncertu trochu nudný. Na živo to byl výborný zážitek, ale záznam se moc nepovedl. Přesto ale hodnotím **** a nelituji zakoupeného originálu, protože to obrovské množství bonusů je neuvěřitelné. Dokument o době před koncertem a době po koncertu, o době měsíc po koncertu, další dokument o koncertu v Bratislavě (poblíž Bratislavy - první rozlučkový) a navíc všechny videoklipy bez i s komentáři kapely. ()

Billy.3

Bohužel jsem nestihl koncert v Praze naživo, tak jsem si jej aspon vychutnal na tomto skvělém DVD, kde jsem jen záviděl těm lidem kteří tam byli. ()

Mire

Päť hviezd, inak to nejde. Moja srdcovka z detstva, vydala DVD a ja som konečne mal v januári tú česť si ho zakúpiť a prezrieť. Plná spokojnosť, disk je doslova napráskaný až po okraj, konečne som si pozrel klipy ktoré som taaaaaaak dlho nevidel (Kto na to príde?, Mám pocit, Čumil,...), klipy s komentármi tiež super záležitosť, skvelé rozhovory, skvelý koncert, super vsuvky pred a po koncerte (len tie vulgarizmy pri prejave Vraťa mi prišli trochu silené), proste dokonalé koncertné DVD. Už aby som ich zažil v Prešove naživo! ()

HumanClay

Sem treba len napísať, že Iné kafe sú Iné kafe. I keď som síce veľmi túžil ísť na ich koncert, no nejak sa to nepodarilo, sú kapela, na ktorej som vyrastal, ktorá mi pomáha žiť, keď mam zlú náladu, zlepšuje nezlepšiteľnú skvelú náladu, texty rozosmeju v ťažkých chvíľach. Je obrovská škoda, že im odbyla ich záverečná. Ako inak koniec nastal touto piesňou. A už je to tu...záverečnááááá ()

dude_sal

Co sa koncertu tyka mam taky pocit ze skupina Ine Kafe je pravdepodobne jedina kapela ktora ma svetovy format. Mozno nie tak znama vo svete ale kvalitou sa svetovej kvalite bliziaca. Vyborna atmosfera ktora trvala vlastne 2 hodiny vkuse. Celkovo kapela posobi profesionalne a pritom su to stale ti isti obycajni ludia ktori si ziju svoj zivot a nie su ovplavnovani komerciou (ako napr Desmod a mnoho dalsich kapiel na SR). Ale Ine Kafe prave naopak pocas celej svojej existencie si drzali svoj standart a boli sami sebou. Preto sa nebojim povedat ze su naj kapelou SR. Ich piesne davaju zmysel a preto vyvolavaju rozne druhy emocii v ludoch lebo to je "zivot" to je realita. Neskladaju songy len preto ze sa nejake slova rymuju ale preto lebo to dava zmysel. Na margo Eurovizie. Nela Pociskova a Kamil Mikulcik spievaju krasne to sa musi uznat ale na sutaz typu Eurovizia su nevhodni ! Ja osobne si myslim ze Ine Kafe by narobilo so svojimi hitovkami ovela vacsi prievan ako nejaky trapny nor s trubkou ci s cim to tam pobehoval ten tlk. Ale toto je skoda tejto doby. Svetu vladnu diskofili a podobne individua a prave umenie je odsuvane nabok. Pretoze dnes su "v kurze" spevaci ktori su skor filmovymi hviezdami a modelkami nez spevakmi. Nuz hold smola. A preto tento svet vyzera tak ako vyzera ked su ludia slepi a kracaju len tam kam sa trepe dav aj ked to vobec nedava vyznam. ()

mitush

Bol som tam, bolo to super a ako fanúšika ma veľmi teší DVD, ktoré obsahuje všetko zásadné, čo sa týka kapely. ()