Ollie235

Ollie235

Česko

11 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kmotr (1972)

  Neskutečně velkolepé dílo. Takto si představuji kultovní film- s každým dalším zhlédnutím u mě jeho úloha jen roste. Na Kmotrovi je těžké najít sebemenší chybičku a dvě a půl hodiny sledování uběhnou jako nic. Člověk se díky neustálému napětí, které vytváří mistrovská hudba, udržuje ve střehu a ani chvíli se tak nenudí. Výborně napsaný scénář nabízí velké množství nezapomenutelných scén a skvělých hlášek, které zná snad každý. No a herci? Marlon Brando na sebe poutá při každém záběru veškerou pozornost a je velmi těžké z něj vůbec odtrhnout oči, mladičkému Al Pacinovi role sedí stejně perfektně jako jeho oblek... Ono vlastně žádnému z herců se nedá nic vytknout, všichni jsou součástí dokonalé skládačky. Je radost sledovat jejich eleganci, gesta. Každičký záškub na tváři, každičký úsměv působí naprosto promyšleně a profesionálně. Navíc to vše ještě umocňuje ta italsko-americká mluva. O Kmotrovi opravdu nemohu psát jinak než pozitivně. Vždycky je to pro mě zážitek. Thank you, Godfather!

 • poster

  Kmotr II (1974)

  Druhý díl se od prvního značně liší. Ubylo gangsterské špinavé práce a vše se spíše točí kolem vnitřních vztahů a rodinných obchodů. Napoprvé jsem tento díl nedocenil, nebavil mě. Teď ale chápu jeho význam a hlavně kvalitu. Děj sice možná není tak svižný, ale dvojnásob zde platí, že každé gesto, každý pohled do filmu prostě patří. A příběh o mladém Vitovi, jak se snaží získat moc je naprosto úžasný. Celkově nevím, který z dílů je lepší- možná mě víc uchvátil ten první, druhý je ale rozhodně silnější co se týče emocí, které ve mě vyvolal.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Naprostý vrchol žánru romantické komedie. Skvěle vymyšlené příběhy, které nejsou nijak přeslazené a navíc se prolínají- takové věci se mi vždycky líbí. Láska nebeská navíc jako jeden z mála zástupců tohoto žánru působí, jakoby mu nic nechybělo. Romantických gest a okamžiků je tam akorát dost, o vtip především díky Billu Nighymu není nouze a herecké obsazení je naprosto skvostné. Neeson klasicky přesný, Firth se svým charisma do takových filmů prostě hodí, Grant v menší, ale příjemné roli, nádherná Kiera Knightley, Atkinson pobavil a mohl bych pokračovat ještě dlouho. Díky tomu všemu je pro mě Láska nebeská filmem, ke kterému se rád vracím nejen o Vánocích a z mojí TOP10 ji jen tak něco nevytlačí :)

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

  Jeden ze skutečně mála tříhodinových filmů, u kterého nepotřebuji sledovat hodinky v očekávání brzkého konce. Velkolepá strhující podívaná, která neztrácí spád, nabízí opět spoustu úžasných postav, příšer i osudů. Jackson podruhé ukázal, že Tolkienovo dílo je sice geniální samo o sobě, ale bez režie dalšího génia by takový film nevznikl. Aby těch pochavl nebylo málo, pozastavím se i u třetího do pranice - Howarda Shorea. Jeho hudba posunula film (a nejen tento) zase o krok výš a výrazně napomáhá nezapomenutelnému zážitku. Pro mě nejsilnější díl trilogie, především díky bitvě o Helmův Žleb, při jejíž sledování jsem měl k blaženému slintání sakra blízko. Rozhodně jeden z filmů, který se musí vidět.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Nejlepší Batman? Ano, bez pochyby. Především tleskám nebohému Heathu Ledgerovi, který ale ztvárnil jednoho z nejdokonalejších padouchů historii a díky tomu si ho budu pamatovat snad navždy. Joker je skvělý nejen tím, jakým způsobem dokáže kontrolovat všechno a všechny kolem, ani svým úsměvem, ani neustále se měnících historkách o jeho vzniku, ale především tím, že to vše jsem mu dokonale věřil. Tomuto klaunovi se nemohl smát nikdo a zlatá souška putovala k Heathovi zaslouženě. Co se týče Chrostiana Balea, ten podává klasický nijak výjimečný výkon, ale v jeho roli ani zázračného výkonu netřeba- za něj to utáhla komiksová předloha Batmana, k tomu vymazlený Batmobil a aby toho nebylo málo- černé Lamborghini Murciélago. A trojici sympaťáků doplňuje Aaron Eckhart v roli ochránce Gothamu, který ale na svou odvahu těžce doplácí a vybuchující auta a bezmoc policii může vlastně jen sledovat. Vše je dokonalé a ovace zasloužené. Pro mě film roku 2008!

 • poster

  Loupež po italsku (2003)

  Film, který mi od prvního zhlédnutí neskutečně přirostl k srdci. Není to bůhvíjaká akční smršť ani nechrlí veliké morální hodnoty, ale bere to jakousi trošku z každého soudku (trochu akce, romantiky, dramatu, krásy, vtipu, auto-honiček), až to dokonale sedí. Herecké obsazení velice zajímavé, i když Wahlberga ani Nortona vůbec nemusím, zato Charlize Theron je tady nesmírně půvabná. Opravdu nemám co vytknout. Škoda jen, že se ne a ne dočkat plánovaného pokračování (The Brasilian Job), na které jsem docela zvědav přestože jsem si jist, že už to nebude ono.

 • poster

  Desperado (1995)

  Do dokonalosti vybroušený El Mariachi. Vylepšený scénář, známé tváře v hlavních rolích a hlavně o dost větší rozpočet. A Rodriguez věděl, jak s tím naložit. Vznikl tak jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který jsem viděl opravdu mnohokrát a je třeba říct, že nikdy nezklamal ani nenudil. S názorem, že je druhá polovina o tolik slabší se neztotožňuji - sice možná je o kousek pomalejší, ale kvalitou nezaostává. Ale možná můj názor není relevantní - mám tento film hodně rád.

 • poster

  Obchodník se smrtí (2005)

  Jeden z mála filmů, u kterého se mi nejvíce do paměti vryla hned úvodní scéna. Ale musím říct, že nejen ona. V Obchodníkovi se smrtí je totiž tolik nezapomenutelných scén a záběrů, jako v málokterém filmu nového století. Když jsem se navíc dozvěděl, že je částečně podle skutečné události, donutilo mě to k zamyšlení. O světě, o lidech. A takové filmy já mám rád. Překvapilo mě i herecké obsazení a hlavně Nicolas Cage, kterého normálně vůbec nemusím, ale tady mi skutečně seděl a i díky němu patří tento film do mé topky.

 • poster

  Pařba ve Vegas (2009)

  Jeden z mála filmů u nichž mi při každé vzpomínce naskočí úsměv. Neskutečná jízda, plná originálních nápadů, která dokonale funguje a diváky, toužící po zábavných situacích a smíchu, okamžitě válcuje. Zach Galifianakis je velký komediální objev- tomu jsem se smál i když na plátně vůbec nic nedělal, Bradley Cooper jako pohodový sympaťák taky super, ostatní trochu zaostávají, ale přiznejme si to- na hercích tento film rozhodně nestojí. Stojí na výborném scénáři a na vynikajících vtípcích, díky kterým si moje bránice od smíchu neodpočinula ani chvíli. Ani nevím jestli bych takový mejdan chtěl začít, ale jedno vím jistě- tyhle borce chci vidět znovu!

 • poster

  Nespoutaný Django (2012)

  ,,Gentlemen, you had my curiosity, but now you have my attention." Tato filmová věta se poměrně dobře hodí na popis mého vztahu k Tarantinovým filmům. Jo, většinu z nich jsem si nenechal ujít, ale nadšený jsem z nich byl málokdy. Ale tohle se povedlo natolik, že má nyní Quentin mou plnou pozornost. Westerny mě normálně tolik neberou, ale pan režisér dokázal vytvořit něco, u čeho se nejde nebavit. Krví, vtipem ani rasismem se tady vůbec nešetří, Django tak nemusí sednout každému, ale kdo tuší do čeho jde, rozhodně nebude zklamán. Tohle je film, který kromě jednoduchého příběhu nabízí především výborné herecké výkony - Foxx vytvořil naprosto výborného nekompromisního hrdinu (z Tarantinovy filmografie pro mě dost možná nejlepší postava vůbec), Waltzův zubař naprosto nemá chybu a Samuel L. Jackson perfektní jako vždy. Dokonce mi sedl i DiCaprio a to ho normálně dvakrát v lásce nemám. Krom toho musím vyzvednout výborný soundtrack, který nepřetržitě poslouchám od návratu z kina a výborně zvládnutý konec. Výborný film, výborný zážitek! ,,Say goodbye to Miss Laura!"