Ollie235

Ollie235

Česko

11 bodů

Můj deníček

 • 5.1. v 20:56

  Můj filmový rok 2019

  Co se týče filmové, seriálové a televizní zábavy, rok 2019 se u mě nesl poměrně výrazně v duchu tvorby Netflixu. Díky příjemnému uživatelskému prostředí této populární streamovací služby mi tak trochu odpadl důvod dlouze hledat nějaký vhodný snímek napříč internetem a hojně využívám jejich katalogu. A to jak na filmy, seriály, ale i stand-up komedie.

   

  Filmů jsem bohužel letos zase stihl jen pomálu. Snad poprvé se však stalo, že nejkladněji hodnotím za celý rok film, který si rovněž v daném roce odnesl i zlatého plešouna. Kromě Green Book, kterému úspěch opravdu moc přeji, za zmínku z uplynulého roku stojí také The Irishman, Ford v Ferrari nebo The King.

   

  Co se seriálů týče, největší událostí bylo patrně dubnové ukončení Game of Thrones, které zanechalo velmi hořkou pachuť (nějaký velký fanda tohoto seriálu jsem ale nikdy nebyl, tak mě to zas tak netrápí). Důležitějším loučením pro mě byl konec Suits, který se mi naopak až do konce líbil a seriál si drží místo mezi mými oblíbenými. Pro mě to však byl rok, kdy jsem dokoukal Mad Men, objevil výborné Brooklyn Nine-Nine (na který se budu velice těšit i v 2020) a v neposlední řadě se na samém konci roku dočkal seriálu The Witcher, jehož další sérii vyhlížím již teď.

   

  Všechny filmy
  Celkem viděno filmů: 31

  Nejlepší film viděný roku 2019: Green Book

   

  Kino
  Návštěvy kina: 8
  Nejlepší kino zážitky: Green Book, Ford v Ferrari

 • 5.1.2019 v 20:34

  Můj filmový rok 2018

  Když už, tak jsem volný čas věnoval spíše seriálům než filmům, bilance je proto poměrně chabá. Z pouhé třicítky viděných filmů nejlépe vychází nejnovější Avengers.

   

  Co se týče seriálové tvorby, největším zklamáním roku je jednoznačně poslední série House of Cards. Smutnou zprávou bylo i ukončení výborného Daredevila. Z novinek stojí za zmínku seriál Bodyguard.

   

  Kino
  Návštěvy kina: 7
  Nejlepší kino zážitek: Avengers: Infinity War

   

  Všechny filmy
  Celkem viděno filmů: 30
  Nejlepší film viděný roku 2018: Avengers: Infinity War

 • 14.1.2018 v 18:30

  Můj filmový rok 2017

  Tentokrát filmová bilance loňského roku přichází nejen o dva týdny později, ale také s o poznání slabším výčtem. Ale i tak alespoň krátká rekapitulace v číslech:

   

  Kino
  Návštěvy kina: 8
  Nejlepší kino zážitek: Logan

   

  Všechny filmy
  Celkem viděno filmů: 57

  Nejlepší film viděný roku 2017: Wind River
  Nejlepší český/československý film viděný roku 2017: Anthropoid

 • 3.1.2017 v 16:46

  Můj filmový rok 2016

  Máme za sebou další rok a nastal čas se za ním i po filmové stránce ohlédnout. Letos to bylo z hlediska kvantity z důvodů nejrůznějších povinností oproti minulým létům o poznání slabší, ale přesto se najdou filmy, které bych tady chtěl vyzdvihnout.

   

  Filmy

  Za rok 2016 se číslo nově zhlédnutých a ohodnocených filmů zastavilo na čísle 86, z čehož si 6 kousků vysloužilo plné hodnocení.  Hned na začátku roku z filmových novinek potěšil Revenant (sláva nazdar, Leo má zlatýho plešouna!). K němu se postupně přidaly Colonia a Sully. O pomyslnou uzavírku roku se postaral Mel Gibson se svým Hacksaw Ridge.

   

  Seriály

  Letos se pro mě nekonalo žádné velké seriálové loučení, za což jsem rád. Bohužel jsem ale ani nezačínal žádný nový výborný kousek. Záplava stávajících seriálů mě poněkud zaměstnává, snad se v 2017 polepším.

   

  Kino
  Návštěvy kina: 11
  Nejlepší kino zážitek: The Revenant

   

  Všechny filmy
  Celkem viděno filmů: 86
  Nejlepší film viděný roku 2016: The Revenant
  Nejlepší český/československý film viděný roku 2016: „Čtyři vraždy stačí, drahoušku"
  Nejlepší ruský/sovětský film viděný roku 2016: Leviafan

 • 20.9.2016 v 12:47

  Universal Studios Hollywood, Los Angeles 3.9.2016

  Sny jsou od toho, aby se plnily a dalším takovým zážitkem byla pro mě návštěva filmových studií Universal. Zábavný park ve Městě Andělů nabízí kromě projížďky studiem především zajímavé atrakce, které ani náhodou nejsou jenom pro děti, úžasný svět Harryho Pottera a spoustu obchůdků s předraženými suvenýry. Navzdory tomu, že zábavným parkům nijak neholduju, v tomto jsme s přáteli strávili celých 13 hodin, během kterých jsme stihli vyzkoušet úplně všechno.

   

  Co se líbilo nejvíc? Kromě procházky ulicemi ze světa čar a kouzel a pohledu na Bradavice v paměti zřejmě nejvíc utkví tamní atrakce - Harry Potter and the Forbidden Journey. Tahle našlapanou 3D jízdu jsem ještě nezažil. Kromě toho za zmínku stojí 3D Transformers Ride nebo výborná jízda Jurassic Park. Pobaví a někoho možná i vystraší krátká procházka ve světě Walking Dead či akční jízda Revenge of the Mummy. Úžasným zážitkem byla i Studio Tour, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet zemětřesení, déšť, umělou řeku i další speciální efekty. Projedete se několika zajímavými kulisami (Jaws, Psycho...) a čeká vás i pár atrakcí (King Kong, Fast and Furious). Za zmínku stojí i několik kvalitních show, kterým dominuje dokonalý Waterworld.

   

  Suma sumárum - bylo to skvělé a mohu jedině doporučit. Universal Studios jsou místem, kde se dětem plní sny a dospělým vyprazdňují peněženky. Ale ten zážitek za to stojí!

  Universal Studios Hollywood, Los Angeles 3.9.2016
 • 8.5.2016 v 13:10

  Hans Zimmer, Praha 7.5.2016 O2 Arena

  Ani nevím kolikrát jsem ve svých komentářích k filmům vyzdvihoval hudbu tohoto úžasného umělce. Když se mi proto naskytla možnost poslechnout si tvorbu Hanse Zimmera naživo, nebylo to těžké rozhodování. A to jsem v té době netušil, jak skvělý zážitek z toho bude.

   

  Hans s sebou přivezl skupinu talentovaných hudebníků (především na bubeníka Satnama Ramgotru a dámy na smyčcích jen tak nezapomenu), vypůjčil si Český symfonický orchestr, sbor a vytvořil úžasnou show, na kterou budu rád vzpomínat ještě hodně dlouho. Během tří hodin (včetně krátké přestávky) zazněly nejznámější skladby z filmů jako The Lion King, Gladiator, Pirates of the Caribbean, Da Vinci Code a dalších, zakončené fenomenálním Time z Inceptionu.

   

  Během svých proslovů zavzpomínal mimo jiné na své začátky, na Heathe Ledgera a další filmové osobnosti, představil celý svůj tým, pochválil nám Prahu a hlavně po celou dobu působil dojmem pohodového chlapíka, který dělá, co ho baví a drží se přitom nohama na zemi. Závěrečné ovace ve stoje byly více než zasloužené.

   

  Úžasný zážitek, který všem doporučuju. Pět z pěti.

 • 21.12.2015 v 13:27

  Můj filmový rok 2015

  Jako již tradičně je na začátku ledna čas na ohlédnutí za uplynulým filmovým rokem. I když jsem během tohoto období viděl nemálo zajímavých filmů, celkově se nemohu zbavit pocitu, že rok 2015 byl z filmového hlediska poněkud slabší. Částečně to ale bylo způsobeno i tím, že jsem měl na tento koníček trochu méně času.

   

  Filmy

  Za rok 2015 jsem zhlédl a ohodnotil celkem 111 filmů, z nichž jenom 7 pěti hvězdičkami. Z novinek potěšil především Ritchieho The Man from U.N.C.L.E. a nenápadný klenot - Woman in Gold. Nezklamali noví Star Wars, Jurský svět, ani další bondovka. V dobrém budu vzpomínat i na Mad Maxe, Scottova Marťana a návrat Shyamalana.

   

  Seriály

  Letos jsem opět více času věnoval seriálům. A na rozdíl od filmové, ta seriálová úroda byla letos opět bohatá. Mezi nejlepší novinky určitě patří Narcos a Daredevil. Nesmírně povedená byla druhá série Farga. Bavily ale i další kousky, z nichž zmíním Mr. Robota, Better Call Saul či Limitless.

   

  Na co se těšit v roce 2016?

  Hned začátek roku bude nesmírně našlapaný. Odstartuje ho nový Tarantino a další film trojlístku Lawrence-Cooper-Russell. Už o týden později pak do kin přijde další nesmírně očekávaný kousek - The Revenant. Těším se i na nové komiksovky v čele s Deadpoolem a X-meny. Nejočekávanějším pokračování je pro mě druhý díl Now You See Me.

   

  Kino

  Návštěvy kina: 12
  Nejlepší kino zážitek: The Man from U.N.C.L.E./ Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

   

  Všechny filmy
  Celkem viděno filmů: 111
  Nejlepší film viděný roku 2015: The Man from U.N.C.L.E.
  Nejlepší český/československý film viděný roku 2015: Cesta do pravěku
  Nejlepší ruský/sovětský film viděný roku 2015: Durak (Дурак)

 • 2.1.2015 v 10:31

  Můj filmový rok 2014

  Svátky jsou za námi, oslavy Nového roku skončily, a je tak čas se ohlédnout za tím, co nám přinesl ten starý. A že toho rozhodně nebylo málo!

   

  Filmy

  Letos jsem ohodnotil celkem 145 filmů, s čehož pouhých 9 pěti hvězdami. I tak byl ale filmový 2014 rozhodně zajímavý. Přinesl očekávané novinky od Finchera i Nolana (a právě Gone Girl a Interstellar mi letos udělaly největší radost), mnoho překvapení - z akčňáků musím zmínit především Edge of Tomorrow či nové 300, mezi komediemi dominovalo francouzské Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?z hororů vybírám As Above So Below. Naopak za očekáváním zůstal závěrečný díl Hobita a především Aronofskyho Noah.

   

  Seriály

  Seriálový svět byl opět částečně ve znamení velkých loučení. Skončila mi má srdcovka - How I Met Your Mother (a náhodou se mi to finále líbilo!), či ke konci už trochu upadající Californication. Za to se ale zrodilo hned několik výborných projektů v čele s Fargem. Zaujal i True Detective, Power (u nás nepříliš známý, ale opravdu kvalitní seriál z prostředí drog a klubů) či The Knick. Zklamal naopak The Flash a již zrušené Crossbones.

   

  Na co se těšit v 2015?

  Seriál mám zatím vyhlédnutý jenom jeden - Agent Carter. Věřím ale, že se toho vyskytne opět mnohem, mnohem více. Nejočekávanějším filmem jsou zřejmě Star Wars (kterých se ale zároveň poněkud obávám). Určitě plánuju zatít na nové Avengers. Ke konci roku by měl přijít nový Tarantino - The Hateful Eight. Snad ale rok 2015 nabídne i mnoho dalších zajímavých kousků.

   

  Kino
  Návštěvy kina: 14
  Nejlepší kino zážitek: Interstellar

   

  Všechny filmy
  Celkem viděno filmů: 145
  Nejlepší film viděný roku 2014: Gone Girl
  Nejlepší český/československý film viděný roku 2014: Hořící keř
  Nejlepší ruský/sovětský film viděný roku 2014: Oколо футбола (Okolo futbola)

   

  Všem přeju všechno nejlepší do roku 2015!

  Můj filmový rok 2014
 • 4.1.2014 v 09:45

  Můj filmový rok 2013

  Rok 2013 už je několik dní za námi, proto přišel ideální čas se za uplynulým obdobím trochu ohlédnout... Celkem jsem ohodnotil 174 filmů, z nichž pouhých 14 dostalo plné hodnocení. Za nejlepší z viděných považuji hned lednového Tarantinova Djanga, který si dokonce našel místo v mojí topce. Zaujaly ale i další filmy. Za zmínku určitě stojí drama s Emou Watson v hlavní roli - The Perks of Being a Wallflower, Wanův nejnovější strašák jménem The Conjuring, či estonské festivalové drama Puhdistus. Na samotném konci roku pak účelně zaútočil Ron Howard se svým formulovým Rush. Loňský rok jsem také využil k tomu, abych dohnal některé filmové mezery, takže mě zabavily i filmy jako The Curious Case of Benjamin Button, Blow nebo V for Vendetta

   

  Seriálový svět nabídl především konec obrů jako Dexter či Breaking Bad. Ale zároveň přinesl i několik nových závislostí - kterou je pro mě především House of Cards. Bates Motel či marvelovský Agents of S.H.I.E.L.D. ale také slibují slušnou podívanou. 

   

  Teď už nezbývá než zamávat sbohem roku 2013 a přivítat ten nový, který snad nabídne opět kvantum povedených (nejen) filmových okamžiků!

   

  Kino
  Návštěvy kina: 28
  Nejlepší kino zážitek: Django Unchained

  Všechny filmy
  Celkem viděno filmů: 174
  Nejlepší film viděný roku 2013: Django Unchained
  Nejlepší český/československý film viděný roku 2013: Nejistá sezóna
  Nejlepší ruský/sovětský film viděný roku 2013: Служебный роман

  Můj filmový rok 2013