Cesta do pravěku (1955)

Tak tohle je přece klasika ne? Víc psát přece ani nemusím. :)

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Film který mě učaroval, který mě otevřel cestu do filmového světa, který se stal nesmrtelnou legendární klasikou, film do kterýho jsem se zamiloval! Spielberg, Lucas a Ford tyto jména spojují právě tento film, jeden ho vymyslel, druhý to natočil a třetí ho zahrál. Dobrodružný, napínavý, vtipný, akční a hlavně je skvělý. Ford se po tomhle filmu stal mým vzorem, Lucas se pro mě stal megaloman a Spielberg jako můj nejoblíbenější režisér ( jeho další filmy jsou důkazem filmařské kvality. Nejlepší scény - úvodní scéna, Studna duší, Indy kde odpráskne chlapa s mečem, souboj s německým hromotlukem. Nejlepší záběr - Indy v západu slunce. Já nevím co dál bych ještě popsal, snad jen to že film jasně ukazuje archeologa že není z kovu a železa a je vidět že může dostat na "prdel" ale pak se sebere a nakonec zvítězí, díky svému důvtipu. Tehdy jsem to jako malý kluk sjižděl pořád dokola, dalo by se říct že jsem na tomhle filmu byl závislý a chtěl jsem být jako on. Každý díl má něco do sebe, tento má zrovna v sobě nesmrtelného dobrodružného ducha. Díky, díky , díky, díky!

Já, legenda (2007)

Will Smith, fenka, prázdný Nex York a hnusní potvory. Tyhle věci stačí na tak kvalitní film. Nebýt toho závěru patetického. Byl to jeden ze nejlepších filmů roku. Oblíbenec Smith kupředu táhne celý film, zvládá roli vyšinutého, vystrašeného a silného muže jenž mu nezbývá nic jiného než přežít. Scény kde Smith neovládá svoji psychiku, kde se rozmlouvá s figurínami nebo se svou fenkou jsou tak zajímavé až jsou mrazivé, excelentní. Samotný film je sám o sobě dost příjemným překvapením které tady dlouho nebylo, vyprázdněný a zarostlý New York se jen tak nevidí. Světloplachý jsou propracované a jde z nich strach, scéna v baráku kam vběhne fenka - Perfektní, nejoblíbenější scéna vůbec! Režie je výborná ( až na ten konec teda ), s filmem si pohrává a je to vcelku vidět. Takže nemám jiné námitky. :) PS: Tenhle film jsem v jednu dobu sjížděl pořád dokola. :) Viděno v kině.

Constantine (2005)

Jestli tohle je zfilmovaný komiks tak smekám. Lawrence ví co točí a točí to správně. Michodem tady je zde můj oblíbenec Shia LaBeouf který začínal v takovýchle filmech, jaktože si jeho talentu nikdo dřív nevšiml ?! :)

60 sekund (2000)

Přitroublý scénář který schazuje příjemnou oddychovku s skvělými herci. Cage a Jones jasně vede. :)

Saw 3 (2006)

O něco lepší jak 2, více nápadů, více násilnosti, více krve. Pořád jde ale o to samé a je to právě vidět. Konec byl tak předpovídaný, že mě to ještě více štvalo. Snad jediné co mě zaujalo, šokovalo bylo operování Jigsawovy lebky to jsme si fakt jako užil, náramně propracované. Jenom jsem zvědav jestli další díl téhle série nebude nudit a mohlo by fakt už něčím zaujmout. :)

Ninja Assassin (2009)

Ano, souhlasím s vašima komentářema. :)

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Nudné, nevýrazné, ničím zajímavé ač jsem se divil že jsem to dokoukal. Za zmínku stojí herci, hlavně Vincent Cassel. :)

12 opic (1995)

Byl jsem šokován výkonem Brada Pitta! Takhle jsem ho snad v životě ještě neviděl! On měl dostat Oscara! A Terry Gilliam byl v té době ve své formě. :)

Dva machři mezi nebem a peklem (1972)

Tyhle 2 herce mám rád, mají tolik skvělých filmů které pokáždém zhlédnutí baví pořád dokola, tohle není vyjímkou. :)