Schindlerův seznam (1993)

Jsem .... já nevím jak to popsat ... až se vzpamatuju napíšu komentář.

Sin City - město hříchu (2005)

Ty bláho, dlouho jsem tak neviděl film s podobným tématem jako třeba Pulp Fiction( nemůžu si pomoct ten film mi tak připomíná). Ten vizuál to je fakt něco, nacpat tolik známých herců to je taky něco ale tak dokonale to odvyprávět slovo po slově tak aby to vše dostávalo smysl se vážně jentak nevidí. Není se ničemu divit když to natáčí tak výborní režiséři jako je Tarantino,Miller a Rodriguez, spojit tyhle tři byl skvělou volbou! Tolik hvězd v jednom filmu mě docela šokoval, nicméně každý herec či herečka si svoji roli užívají a to především Rourke, Del Toro, Dawson, Wood (ten tam klidně mohl zůstat déle protože tady hraje opravdu skvěle a nepůsobí dojmem známé tvářičky malého "hobita Froda") a Stahl (ten si svoji roli velice užíval). Ikdyž se film rozhodně nevyhýbá nelogických scén a podobně, nutno musím uznat že já jsem se bavil a to je hlavní, zapomeňte na zápory toho filmu vypněte mozek a užijte si ho. PS: Jessica Alba snad poprvé normálně hraje a dá se jí to věřit! :)

Skála (1996)

Úvod, nic moc, půměrný akční film. Potom do hry vstoupí Connery a film se může s plnou parádou rozjet ! Od té doby se akce střídá akcí tak skvěle že vás nenechá vydechnout a to je na tomhle filmu nejlepší, bejt mi 10 let prohlašuju to za nejlepší akční film všech dob. Velmi dobrej Cage který se během filmu mění v dalšího Connerova nástupce, Ed Harris mě nějak nepřekvapil (Jakto?), ale Connery .. ten mě prostě bavil, čím je starší tím je pro mě větším borcem. :)

Smolař (2003)

Taková "pohádka" kde takzvaný "nosič smůly" ke štěstí příjde díky jedné osobě. Občas trochu kýčovitý, občas dobrý .. Trošku větší nadprůměr což hlavně zachraňují herci, především skvělý William H. Macy a krásná Maria Bello (skvěle to mezi nima jiskří) Alec Baldwin mě nějak závratně nepřekvapil. Taková jednohubka na sobotní večer .. Což mě na druhou stranu mrzí páč takových "jednohubek" je daleko víc než těch filmů na které se dá dívat pořád dokola. Ps: Hudba nevýrazná a místama se melodie pořád opakuje až to leze krkem.

Smrt čeká všude (2008)

Film o odvaze, psychice a stresu. Docela zajímavá podívaná. Napětí by se tady dalo krájet, atmosféra také. Některé scény jsem si užil už jenom ve stylu že jsem žasnul takto slovy "Ty k*ávo!, Ouu!, Ty vo*e!". Jo, jo Oscara za zvuk, zvukové efekty, střih a režii bych souhlasil taky ale s nejlepším filmem to už teda moc ne. Musím ovšem upozornit že jsem se u pár scén nudil u jedné až příliš, scéna kdy jeden z hlavních hrdinů vyšetřuje smrt jednoho kluka mi prostě přišla jak z blbého akčního filmu, málem jsem se uvztekal! Naštěstí to závěr zase opravil a byl jsem spokojen, slyšíte spokojen! :)

Smrtonosná past (1988)

Hláškující Willis, skvělý záporák (scéna kdy před McClanem hraje že není teroristou mě dostala), skvělé akční scény a to vše se odehrává v jednom velké budově. Co víc si přát. :)

Smrtonosná past 3 (1995)

Na 1 a 2 díl to nemá, ale pořád je z toho cítít 80. léta akčních filmů, které v tý době byli jednoznačně nejlepší. Hláškující Willis, skvělý parťák Jackson, akce pořád solidní, Irons skvělý, jen škoda toho závěru. Willis a Irons si mohli dát pěkně na držku. :)

Sociální síť (2010)

Vidšl jsem film bez zvuku, takže je blbé to hodnotit. Druhá projekce je jistá a to možná v kině! :)

Souboj Titánů (2010)

Tak a je tady další remake a to je Souboj titánů.Předem sem si pustil raději tu starší verzi kterou sem ještě neviděl. No ačkoliv je to klasika, mě to trochu zklamalo,ale nebudu se tím zabývat ted se budu bavit o novější verzi která u mě.. obstála! Čekal sem plno efektů, fajn herců a hlavně akční, svižný, energický film a to se mi splnilo. Jistě nemá to takovou atmosféru jako ta předešlá verze ale to mi zas tak tolik nevadilo, film běžel rychle kupředu a zbytečně se moc neřečnilo,jakmile se odehrála nějaká akcní scéna už se tu objevila další a do toho občas utrousily "nějakou tu hlášku".Ačkoliv je to film plný efektů, tak se mi teda zdálo že nejsou zas tak nějak extra skvělé.Herci jsou v pohodě,Samovi se pořád daří a je jisté že další role se mi jen pohrnou,Liam Neseon hraje boha tak jak má, akorát ten Ralph Finnes mi v roli Háda nějak neseděl a chvílemi se mi zdálo že ani neví co hraje, no a nakonec Mads Mikelsen mě docela mile potěšil, role drsných týpků mu sluší! Výprava slušná,pěkné exteriéry, prostě blokbuster jak má být, jsem spokojen. PS:Nikdy by mě nenapadlo že by se dalo cestovat na obřích škorpionech. :) Viděno v kině.