I Used to Go Here (2020)

V tomto filme bol úplne každý v totálnej pohodičke. V takom svete ja chcem žiť. Do štvrtej hviezdy mi chýbalo síce viacej humoru, ale ako oddychovka poslúži fantasticky.

Kruk (2018) (seriál)

Surové, drsné, temné a depresívne! Výborná kamera, pod ktorou je opäť podpísaný skvelý Jan Holoubek. Chlapík sa vracia do miesta bydliska, kde vyrastal a kde teraz, ako komisár, ide vyriešiť únos malého nevidomého chlapca, vnuka miestneho oligarchu. Prenasledovaný démonami minulosti začne odkrývať zlo, ktorého následkom sa snaží neustále čeliť. Výborný Michał Żurawski by si zaslúžil za tento výkon Oscara. Ja len čumím, že toto ešte nikto nepreložil do sk, alebo do cs . Toto hravo strčí do kapsy aj zvučné hollywoodské kúsky.

Le Fils de l'épicier (2007)

Super pohodový filmík, ktorý som mal pri záverečných titulkoch problém vypnúť. Stále sa mi nechcelo veriť, že už skončil. A to bol i jeho jediný problém, pretože filmy o transformácii idiotov na normálnych pohod'ákov by mali byť o niečo dlhšie. Tu chýbala výnimočná scénka, pri ktorej by to s divákom zalomcovalo a pri ktorej by pochopil, že došlo k zmene hrdinu. Tu, miesto toho, máme iba koniec, kde na vlakovej stanici povie otec synovi, s ktorým sa desať rokov nerozprával, "Opatruj sa,." môj chlapče." a tým to máme odbité. Ale, ked' prižmúrim oči, tak tie štyri si to zaslúži. A ešte za to nádherné prostredie, príjemný hudobný doprovod a suprovú 'kočičku' Clotilde Hesme, ktorá tomu dodávala parádny šmrnc!

Oczy diabła (2021)

Patryk Vega odhaľuje najtemnejšie, priam satanistické, zákutia spoločnosti. V tomto, tak povediac, privátne dokumentárnom filme, kecá s mladou matkou, ktorá má každú chvíľu rodiť a ktorá sa chce svojho dieťaťa zbaviť, čoby bremena a príťaže svojho života. O jej pocitoch a hlavne jej dôvodoch. Pýta sa bez servítky úplne na všetko. Dalej tu kecá so ženskou, ktorá sa kontaktuje s osobami v tomto 'dark' biznise a ktorá dohadzuje matky. Ale najväčší hardcore je rozhovor so samotným priekupníkom! To kypí žlč a chce sa vraždiť! Svet dospel k totálnemu dnu! Samotný Vega tvrdí, že pri pohľade do jeho očí, akoby sa díval do Očí Diabla!

Mały Zgon (2020) (seriál)

Filmy o zámene identít ja osobne moc nemusìm, ale toto bola špica! Dvaja chlapíci (jeden je riaditeľ väznice, druhý je mafián) sa po autonehode stanú 'obeťou ' náhleho omylu, kedy sa im náhle, počas sledu udalostí, zamenia navzájom identity. Po tom, ako zistia, že nová situácia obom prináša isté benefity, rozhodnù sa z nej vyťažiť čo najviac. Mały zgon  je dierou na konci sveta a tu sa odohráva celý dej. Vystúpi tu kopec zaujímavých postavičiek s podivnými zámermi. Ide o krimi seriál s komediálnymi prvkami a tie ho vo väčšine situácií môžu i zhadzovať. Záleží od toho, aký typ človeka ste a aký druh humoru obľubujete. Samozrejme, počas 10ich epizód si dokážete vybudovať ako vzájomné sympatie, tak i totálnu nasratosť s niektorými postavami. Za mňa 80%.

Swingersi (2020)

Je to 'hlúpe' , ale s kvalitnými hláškami a svoj účel to u mňa splnilo. Bavil som sa a odstresoval tiež. Navyše vidieť Antoni Królikowského v úplne inej role, než ako vyfetovaného chuja, bola totálna paráda. Swingersi sú skrátka nenáročná jednohubka na vypnutie mozgu. Nič viac, nič menej.

Avenues (2017)

Ja ak si prečítam, že film, s pre mňa neznámymi tvárami, sa odohráva v Manhattane, hned' ho ťahám! Tam sa totiž odohrávajú všetky cool indie 'dramédie' , ktoré ja nenormálne žeriem. A táto rozhodne patrí k totálnym perliam v dialogoch medzi nimi! Navyše mi jeden z hlavných hrdinov pripomínal svojim hlasom i vystupovaním môjho favorita od Jarmuscha Adama Drivera. A on (Peter) práve privalí z Montrealu za svojim najlepším kámošom Maxom osláviť jeho narodky. A kedže sa to odohráva v čase Vianoc, tak je tá atmoška naviac tak trochu kúzelne vytuningovaná, čo bolo pre mňa bonusom osobne. V jednej indickej reštike spoznajú dve buchty, s ktorými pobehajú pár luxusných barov, šňupnú nejaký biely shit... Jednoducho jeba! Nechcem spoilovať, je to hlavne o dialogoch a ako vravím, tie totálne perlia! 90%

IRL: Ve skutečném životě (2013)

Dal by som aj vyššie hodnotenie, ale ide o poctivo okopírovaný Ben X , takže film dnes už nemal takú silu pre mňa.

Całe szczęście (2019)

Výborná pohodová oddychovka so skvelými hláškami a hlavne (!) s minimom trápnych scén tak typických pre tento žáner. Navyše chémia medzi Gąsiorowskou a Adamczykom funguje perfektne. Mne to sadlo úplne fantasticky. Klasický vylepšovač nálady a zbavovač akejkoľvek toxicity, ktorou je momentálne preplnený celý svet. No a môžem ísť smelo na šichtu...

Las, 4 rano (2016)

Chlapík je brutálne 'za vodou'! Vlastní prosperujúcu firmu, šňupe koks, trtká kurvy, natiera sa olejíčkami... Má všetko, čo len chce. Jedného dňa sa rozhodne všetkého svetského zbaviť a odíde do lesov, kde si zbuduje chatrč a tam kvasí. Nedaleko je dvojprúdovka, kde stojí prostitútka vo vysokých fialových čižmiach (Olga Bołądź), s ktorou sa zblíži. Obidvaja majú osamelé duše. Príbeh o priateľstve, hľadaní samého seba a o vykúpení sa zo svojich hriechov. Filmy o pustovníkoch mám všeobecne veľmi rád, hoci tento vôbec nie je ezoterický, či špirituálny, tiež sa mi ľúbil.