25 let neviny (2020)

Jednym slovom brutal! Len pre silné povahy! Tento film zlomí emočne každého!

Broadchurch - A Town Wrapped in Secrets (2013) (série)

Nemám rád chlapíkov typu Nigel. Oni môžu byť nasraní, frustrovaní, alebo plakať, ale furt budú vyzerať, akoby sa usmievali!

Arthurův zákon (2018) (seriál)

Výborná atmoška (mám rád opustené ulice, akoby v meste žili len traja, štyria ľudia...) sa nedá seriálu zaprieť, avšak obšas som mal pocit, že je skôr rodinnou záležitosťou. Niektoré humorné scénky mi prišli totiž akoby boli určené deťom a mne sa zdali totálne trápne (uvrieskaný pôrod, chlapík s dierou v krku a chrapľavým hlasom). Osobne skôr upredňostňujem sarkastický humor než ten, ktorý sa prezentuje tu. 45%

Sněžit už nikdy nebude (2020)

Zenia je ukrainský prisťahovalec s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý sa živý masýrovaním pracháčov v jednej milionárskej štvrti. Všetci ho poznajú, všetci sa mu zdôverujú a všetci ho majú radi. Výborná mysticko ezoterická záležitosť so zaujímavými postavičkami. Duo Szumowska - Englert dnes zabodovali u mňa na plné gule! Miestami to bolo tajomné, ako chlapík od Jarmuscha, ktorý žral odkazy napísané na papieriku a zapíjal ich malým pressom. P.S. Potešila ma účasť Weroniky Rosati, ktorú som len toť, pred pár dňami, pozeral v seriály Pitbull, kde hrala takú Barbinu menom Dzemma, a ktorú som dovtedy nepoznal. 100%

Echo (2019)

Vianočné sviatky tak, ako ich trávia pracháči, obyčajní ľudia ako ja a ty, rozvedení s deťmi i bez, feťáci, alkáči, smetiari... Kto a ako do nich vstupuje a s čím. Nálada a atmosféra filmu môže povzniesť, ale i stiahnuť do depky. Výborná kamera! 90%

Bez skrupułów (2020) (seriál)

Poľský seriál Bez skrupułów (alebo skôr miniséria) je vlastne natiahnutá verzia filmu Solid Gold. Nejde o nič nové pod slnkom. Andrzej Seweryn perie prachy za kokain vo svojej banke s názvom Solid Gold a ide po ňom jeho starý "známy" Janusz Gajos. Výborne sa na to pozerá, kedže netreba zapájať mozgové bunky. Inými slovami ide o oddychovú thriller krimi drámu s množstvom známych hereckých mien. Občas ukážu i kozy. 65%

Webcast (2018)

3/4 filmu slušný horror a kvalitné namotávky, z ktorých som mal miestami neisté pocity a takmer sral do gatí, ale záver to poslal do totálnych gulí! Veľká škoda, potenciál to malo na nadštandardnú horrorovú found footage záležitosť.

Tereddüt (2016)

Psychologická dráma, na ktorú sa treba psychicky naladiť. Je výborne zrežírovaná, kvalitne zahraná a nasnímaná super kamerou , ale len na jedno pozretie. Ide o to, že doktorka- psychiatrička Sehnaz (nádherná Funda Eryiğit ) sa snaží pochopiť osobnú tragédiu svojej mladej pacientky menom Elmas a problém je v tom, že z mladej slová lezú len horko ťažko, ako z chlpatej deky. No a to bolo v mojom prípade na porazenie! Na takto pomaly plynúcu drámu treba byť jednoducho dobre mentálne nastavený. 65%

Americká elegie (2020)

Tento film sa nedá normalne pozerať s kľudovou frekvenciou srdca. Vidláci vám budú liezť na nervy. Všetci do jedného! S nikým sa nedá ani sympatizovať a z filmu cítiť neurozu nahovado. Ale záver ma prekvapil a preto jednu hviezdičku prihadzujem.

Pitbull - Episode 1 (2008) (epizoda)

No a máme tu tretiu sezonu. Veľká škoda Moniky, ale zato máme 'noviky' v odddieli. Okrem toho i lepšiu kameru. Alebo skôr filter. V každom prípade sa na to nejak lepšie dnes pozeralo. Jo... a Ola ešte k tomu navyše vyspela!