Night Owls (2015)

Konverzačka ako víno! Chlapík nabalí buchtu (extrémne rozkošná Rosa Salazar známa z Alita:Battle Angel ), ktorá si ho totálne nadržaná privedie k sebe domov. Nakoniec, ked' baba odpadne, chlapík zisťuje, že sú vo vile svojho šéfa a nie u nej doma. Výborná indie romantická dramédia.

Curon - Černé jezero (2020) (epizoda)

Mno... Toto zrejme bude pre inú cielenú skupinu, ale definitívne tomu dám šancu. Mladá Margherita Morchio v úlohe Darii má výbornú charizmu. Prostredie na severe Talianska sa mi tiež nenormálne páči a všeobecne, Talianov mám rád.

Zvuk metalu (2019)

Ja som do tohto nastupoval s tým, že bubeník nejakej slávnej kapely príde o sluch a bude sa to snažiť zatajovavať. Fakt netuším, ako som k tomuto došiel. Samotný film ma tým pádom prichytal nepripraveného, ako učiteľ ôsmaka huliaceho cigu na wecku počas vyučovania. Výborná dráma týpka- rockera, ktorý sa bude prispôsobiť novej situácii a vyrovnať s ňou. Riz Ahmed hrá už štandardne výborne. 80% P.S. Slipy by som si teda nedal vykérovať na rameno ani z brutálnej recesie!

Země nomádů (2020)

Citlivá dráma o novodobých kočovníkoch a tulákoch. Podľa hereckého obsadenia na IMDb sa mi zdá (a podľa toho, čo som videl pred chvíľou), že v snímke hrali naozajstní 'tuláci'. Frances McDormand žije vo svojej dodávke a kempuje tam, kde sa takýto týpci schádzajú. Maká kde sa dá a s každým, s kým sa stretne, zanechá vo vás hlbokú emočnú stopu. S filmu cítiť neuveriteľnú úprimnosť medzi postavami ako i družnosť a priateľstvo, vlastnosti, ktoré sme prirodzene zdedili, ale akosi sme na ne v tejto podivnej dobe zabudli. Veľmi smutný, miestami až depresívny film, ktorý so mnou párkrát silno emočne zatriasol.

Ve jménu smrti (2018)

Podľa skutočných udalostí. Chlapík menom Julio Santana, ktorý má obe ruky ľavé a nedokáže napumpovať ani prázdnu pneumatiku,popraví za prachy 492 (celkovo!!!) ľudí a za celý ten čas sedel v base iba raz. Hádajte, ako dlho? Jedeň deň! Dosť brutálny film.

Traces (2019) (seriál)

Traces sú podľa mňa výbornou krimi drámou, ktorej každá jednotlivá časť je napínavá niečim iným a čo zároveň tvorí dielik skladačky k postupnému odkrytiu záhadnej vraždy spred osemnástich rokoch v nádhernom škotskom meste Dundee. Jediným dôvodom, prečo som si tento mini seriál stiahol bola Molly Windsor, ktorá ma zaujala v nedávno videnom filme Make up , kde hrala tiež hlavnú rolu. O tomto seriály som dovtedy nepočul, ale veľmi rád ho po dnešku doporučím.

Skylines (2019) (seriál)

Nádherný emotívny záver! Rozseakal ma brutálne!

Broadchurch - The Final Chapter (2017) (série)

Lúbi sa mi, ako to do poslednej chvíle naťahuje diváka. Ved od samého začiatku sa musite pýtať, kto by takú starú rašpľu chcel vymrdať...

Malé střepy (2014)

Výborná letná poľská pohodová indie oddychovka, ktorá vylieči každú ubolenú dušu. Krásna a bezstarostná atmoška s uletenými postavičkami a suprovou muzičkou. Takéto niečo som dnes potreboval ako soľ!

Zabít bobra (2012)

Film som nepoznal a stiahol som si ho kvôli Eryk Lubosovi, ktorého mám rád i napriek jeho vidláckemu ksichtu. Ale k môjmu prekvapeniu ma nenormálne bavila postava 'mladej' , ktorú stvárnila, mne doposiaľ absolútne neznáma, Agnieszka Pawełkiewicz. Ja tento typ hravých dievčat mám veľmi rád a bolo jasné, že filmu udelím štyri. Ale to prišiel koniec, ktorý som absolútne nečakal a z ktorého mi spadla sánka! 90%