Noc 12. (2022)

Výborná krimi z horského mestečka, v ktorom brutálnym spôsobom 'niekto' zavraždil mladú babu. Atmosférou a mysterioznom mi to silno pripomínalo Fincherov Zodiac. Pre komisára, ktorý sa vyšetrovaním zaoberá, sa stane prípad nočnou morou, ktorá ho bude zraňovať a prenásledovať viac, ako akýkoľvek prípad, ktorý doposial riešil. Film je stvárnený kvalitnými hereckými výkonmi. Lúbilo sa mi, ako si neskákali do rečí, akoby na všetko mali čas. Výborná krimi dráma zahalená do rúška tajomného mystéria s občasnými wtf situáciami, aké sú pre Francúzov typické. Dal by som aj za päť, ale boli tam zdlhavé, rozjímajúce pasáže a dialogy, ktoré ma nudili. Ale napriek tomu to veľmi vrelo doporučujem. 80%

Los parecidos (2015)

Los Parecidos je skôr ako horor temným  Sci-Fi s vymakaným retro vizuálom a musím uznať, že sa mi to dostalo do hlavy a hlboko pod kožu. Ten príbeh jednoducho nemá chybu i napriek jeho lacnom prevedení a idiotskému chovaniu sa postáv. ( Matku malého Ignácia by som zajebal bez mihnutia oka hned na mieste!) Ja tieto temné a záhadné záležitosti mám rád a preto sa prikloním k vyššiemu hodnoteniu.

Bez viny (2022) (seriál)

Anglická psychologická krimi dráma zasadená do Notinghamu , v ktorej Vicky McClure (Line of Duty (seriál) (2012) , Trigger Point (seriál) (2022) ) hrá matku, ktorej dcéru zavraždili. Chlapík, ktorý sa k činu priznal, vyšle obom rodičom nahrávku, v ktorej všetko ľutuje so žiadosťou o vzájomné stretnutie vo väzení. Popritom sa začnú na povrch postupne vyplavovať záhadné okolnosti okolo úmrtia mladej Maisy. Je to taká jednohubka, ktorá rýchlo odsýpa. Vicky  McClure podáva štandardný výkon, akoby ani nepotrebovala svoju rolu nacvičovať. Nie je to nič svetoborného, ale ani to neurazí. Trochu napätia si divák užije v base, ked v istých situáciach sa kamera celkom slušne pohrala s divákovou hlavou a dokázala vytvoriť dosť nepohodlný pocit. Silnejšie tri hviezdy, alebo slabšie 4. Kvôli Vicky McClure sa prikloním k vyššiemu hodnoteniu ja osobne.

Cela (2000)

Absolúne nadčasový film. Neuveriteľne namakané efekty na rok 2000! Občas som mal pocit, že sa nachádzam uprostred obrazov od Salvatora Dalího. Totálne šupy! Príbeh tiež skvelo odvyprávaný. Navyše to má hlavu aj pätu plus civilné hercké výkony Jennifer Lopez a Vince Vaughna. Ziadne heroické pátosy a to sa mi na tom veľmi páčilo.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Sedemdesiatpäťročný trtkač, žrebec Stallone, je v závideniahodnej forme! Keby hral on Indiana Jones, tak by bol uveriteľný aj teraz, po tridsiatich rokoch, a hlavne bez  CGI úprav! Ale predstava Slaya v klobúku a s bičom v ruke ma teda desí.

Slow Horses - Season 2 (2022) (série)

Druhá sezona ma bavila o niečo viac, ako jednotka a myslel som, že to bude za čistých päť, ale posledná epizoda bola neuveriteľne uťahaná, ukecaná a nudná. Jednoducho o ničom. Zostanem opäť na štyroch hviezdach. 80% P.S. Po záverečných titulkoch nabehli ukážky z trojky, takže je sa na čo znovu tešiť. P.S. 2 Gary Oldman je neskutočný humusák. Teda postava, ktorú ztvárňuje. Pohľad na neho mi stačí, aby som sa brutálne dogrcal !

Trojúhelník smutku (2022)

Geniálny nápad a špičkový záver filmu, ktorý navyše s tým namakaným sprievodným beatom , ktorý som si nechal pustený ať do samotného konca, bohužial nestačia do plného počtu u mňa. Občas som sa nudil. Boli tam hluché miesta. Ale Woody Harrelson a scénka so špinavými plachtami je zrejme asi najväčším highlightom filmu. To ma skoro jeblo! :-DDD

Studený listopad (2018)

Film o kurevsky ťažkých rozhodnutiach v nezávideniahodnej dobe! Spočiatku som myslel, že ide o také jugošské Pupendo, ale to som sa potom hned z toho prebral! Slušne ťažká psychologická depka. 75%

Redemption (2022) (seriál)

Výborné combo vzťahovej, sociálnej a krimi drámy dokopy. Policajtka popri riešení prípadov sa stará o deti svojej dávno odcudzenej dcéry, ktoré prišli o svoju matku. Snaží sa začleniť do ich životov a vybudovať opäť rodinu, o ktorú sama prišla. Popritom pátra na vlastnú päsť po príčine úmrtia svojej dcéry (matky oboch detí). Okrem pár nesympatických ksichtov a rozmaznanému chovaniu Cary, ktorá by si zaslúžila pár faciek, nemám prakticky nič, čo by som tejto minisérii mohol vytknúť. Super herecké výkony, výborná kamera, vhodne zvolená muzička... Dokáže si to udržať divákovu pozornosť až do poslednej epizody. 80%