Šéfové na zabití (2011)

Chytľavá komédia, so sympatickým nápadom, a skvelým obsadením. Nejde tu takmer čo vyčítať, ale ten plnopočtový pocit s tohto proste nemám.

Green Lantern (2011)

Trikovo obstojné, príbehovo bolestne nezaujímavé, a nuda ktorá mi naháňala strach. Green Lantern bol jeden z tých projektov do ktorých som vkladal dôveru, cez všetky negatívne ohlasy som stále veril že to nebude zlé. Po jeho zhliadnutí už nebudem veriť ničomu. Cez všetku tú dôveru som čakal prinajmenšom aspoň nejaký sympatický bod o ktorý by som sa pri sledovaní mohol oprieť (o Blake by som sa oprel rád, ale to mi nejako nestačí), a začať si tento film užívať. Bolo tu pár svetlozelených momentov ktoré boli v pohode, párkrát som sa pousmial (tréningy, skúšky a pod. zachraňujú väčšinu filmov so superhrdinskou tematikou) ale to zlé vo väčšej miere prevažovalo to dobré - s čím sa len tak jednoducho nezmierim. Možno je to výsledok mojich očakávaní, možno je to výsledok filmu samotného ale s istotou som si tento film neužil.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Na prstoch jednej ruky môžem spočítať koľkokrát som bol na nejakom romantickom filme v kine, a myslím že by som nenapočítal ani jeden. Crazy, Stupid, Love tento status zmenilo - a hneď vo veľkom štýle. Skvelo obsadený film, s vynikajúcim scenárom, sršiaci neuveriteľnou charizmou v každom zábere a počas celého sledovania sa vo mne miešal rôzny mix pocitov. CSL je vynikajúcou romantickou komédiou u ktorej klasický happyend absolútne nevadí a neirituje a človek odchádza z kina s príjemným pocitom ktorý ho napĺňa optimizmom. Ešte spomeniem to "záhradné zúčtovanie" ktoré patrí medzi najlepšie tohtoročné scény.

Barney a jeho přátelé (1992) (seriál)

Moja sestra to rada pozerá, síce tomu nerozumie ale je zjavné že ju to baví. Ja tomu rozumiem a baví ma to len preto, pretože to je celkom haluz. Pesničky sú v pohode - textovo - ale ten dabovaný spev ... tam ta sranda začína. Mám pocit že DJ Obelix to vystihol všetko. Pre deti to je aj by som povedal že poučné, pre tých odrastených to po veľkom množstve častí začína byť otravné. Na záver len dodám že najobľúbenejšie diely sú so Selenou (dôvody radšej vynechám :D)

Farma (2011) (pořad)

Priemerná zábava na večeri resp. doobedia keď nebolo do čoho pichnúť. Trápnych momentov sa našlo viac než dosť, o tie vtipné tiež nebola núdza, ľudia tam celkom zaujímavý keď to zoberiem kolom a kolom Farma bola jednou z mála relácii vypustená zo slovenskej TV a ešte k tomu z Markízy ktorá ma v konečnom dôsledku aj bavila - ale priemerne na to netreba zabúdať. Finále som síce vynechal ale s víťazkou nie som spokojný vôbec.

Zkažená úča (2011)

Poväčšine času trápna komédia ktorá je preplnená nezaujímavými a predovšetkým nevtipnými scénami - čo je u komédii veľký deficit. Tento veľký bordel nezachraňuje ani sympatické obsadenie ktoré sa veľmi snaží ale s nulovým efektom.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Štvrté dobrodružstvo kapitána Sparrowa vo mne zanechalo rovnaký dojem ako jeho predošlé tri dobrodružstva. Príjemná rodinná zábava s minimom rušivých momentov, s klasicky príjemnou hudbou, a odsýpajúcim dejom. Za celé tie dve hodiny som nijako výrazne nenudil, čo hodnotím ako veľké pozitívum ale jedna vec tu chýba - a to nejaká zapamätania hodná scéna ktoré sa v predošlých dieloch nachádzali. Celkom spokojnosť a som veľmi rád že som na to nešiel do kina, pretože tie 3D efekty tam neboli nejako veľmi badateľné.

Voda pro slony (2011)

Som prekvapený a ohromený. Od filmu kde som čakal nejakú nechutnú presladenú romancu, som dostal romancu s mierne sladkou, miestami trpkou príchuťou a s pekným zobrazením cirkusového života. Water for Elephants je z môjho pohľadu zaujímavým filmom, ktorý mi učaroval a kameňom úrazu je to že ani neviem čím presne. Ale čo viem s istotou že je to pekný film ktorý druhýkrát nebudem riskovať. Na záver dodám že Pattison nie je až taký zlý herec, len si to posral tým Twilightom čo mu bude veľa ľudí zazlievať a s touto nálepkou bude žiť do konca jeho kariéry.

Elektra Luxx (2010)

U Elektry Luxx som sa spočiatku nemohol rozhodnúť či 4* či 5*, ale nakoniec zvíťazilo okúzlenie na rozumom. Elektra Luxx je príbehovo skvelá, homor, dráma nechýba a všetky súčasti fungujú skvelo. Obsadenie je vynikajúce, bez výhrad u každej jednej postavy a Adrianne Palicki a jej postava Holly Rocket je pre mňa kultom. Nestáva sa mi často, ba nikdy že by som si pozrel skôr pokračovanie ako prvý diel. Tu sa mi to nejakým nedopatrením stalo, takže prišla jediná racionálna vec ktorú bolo treba urobiť - pozrieť si Women in Trouble. Tým že som si to pozrel, zážitok z Elektry Luxx sa znásobil a niektoré veci sa mi vyjasnili, niektoré narážky som pochopil a celkovo som s tohto filmu mal lepší pocit. Sebastian Gutierrez je pre mňa veľkým objavom, ale do jeho starších filmov sa moc nechcem púšťať aby som si zbytočne o ňom nepokazil mienku.

Ženy v nesnázích (2009)

Nestáva sa mi často, ba nikdy že by som si pozrel skôr pokračovanie ako prvý diel. Tu sa mi to nejakým nedopatrením stalo, takže prišla jediná racionálna vec ktorú bolo treba urobiť - pozrieť si Women in Trouble. To čo už som vedel z Elektry Luxx a mierne mi nedávalo zmysel, tu som to pochopil a zároveň s tým stúpla aj hodnota pokračovania. Ale s5 k Women in Trouble. Príbehovo zaujímavé, zábavné a ako som už nespočetkrát spomínal filmy kde sa osudy hlavných protagonistov nejakým spôsobom prepletajú, ma bavia skoro vo všetkých formách. Vizuálne je toto dielo veľmi výživné, našlo sa tu pár vychytávok ktoré zdvíhali vizuálnu kvalitu na maximum. Ďalším žiarivým bodom je obsadenie, ktoré je skvelé bez jedinej výnimky - Adrianne Palicky a jej postava Holly Rocket je pre mňa kult. Sexy, zábavné dielo ktorým sa Sebastian Gutierrez dostal do mojej obľuby (jeho staršie filmy nejdem riskovať ...).