biergof

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 1.5.2018  10:56

Marveláci nás deset let zásobili jednoduchým příběhem, přímým charakterem postav a v posledních filmech oživili sérii nějakou tou hláškou, vtípkem a wow efektem. Jejich genocidní monopol dosáhl té úrovně, že si dovolili natočit velkolepý a velmi drahý, hloupý film pro hloupé lidi s názvem Avengers Infinity War. Úspěch spočívá v tom, že hloupých lidí opravdu přibývá a Hollywood toho umí ,,sakra,, využít. Ale co bylo dříve jednoduchý divák, či jednoduchá kultura?

• 11.4.2018  21:07
    Prezident Blaník (2018)

Spojit Kancelář Blaník s odvetnou akcí národní elity a ČT proti Miloušovi z hradu nemohlo dopadnout moc dobře. Úsměvné, nárážlivé i urážlivé scénky, které jakoby spolu drží, ale jen tak tak. Varování před prodejem majetku Číně, kdy se Česká republika odvrací od západu směrem na východ je opravdu trefné, neboť s uvedením do kin dorazila zpráva, že prozápadní Německo (které je nám dáváno za západní vzor a přítel) prodalo tři čtvrtě akcií Mercedesu právě do Číny... Pak je tento film a celkově prozápadní elita včetně ČT naprosto mimo mísu i realitu. Proč sem pletu politiku? Protože Prezident Blaník je politická komedie padni komu padni. PS: Kalouska i Havla si strčte do prde*le vy čů*ráci!

• 7.4.2018  09:05
    Duna (1984)

Co se týče efektů, film opravdu zestárl a archaické záběry pak přivádí rozpaky ( v té době již existovaly Star Wars nebo Blade Runner, srovnejte sami ). Atmosféru David Lynch zhutnil a překutal k obrazu svému, ale to je jediný klad a přínos filmu. Naprostá katastrofa je pak sestřihaný příběh, o tempu či gradaci se moc hovořit nedá, neexistují! Výmluvy na zásahy studia jsou slabé, jelikož je film plný nepovedených záběrů, rozhovorů i scén a ty přece také natočil mistr Lynch. Duna je pak filmový chaos, který nikdy neměl být dobrý, ani nemohl, když tvůrci sami nevěděli, jak příběh odvyprávět. A o tom to je.

• 27.3.2018  16:58

Strhující, digitální...nic.

• 5.3.2018  15:58

Bystrá komedie o naprostých dementech. Tak jak to mám rád. Tolik hlášek a scének v jednom filmu se jen tak nevidí.

• 22.2.2018  16:11

Příběh o autistickém chlapci, který se snaží malovat obrázky. Jeho malby vypadají přesně tak, jak by je namaloval autistický chlapec po mozkové obrně. Tento talent mu zůstává až do dospělosti a celou jeho uměleckou kariéru ( z Jedličkova ústavu ) ho doprovází deviantně překrásná Gwyneth Paltrow. Ta se v tomto snímku stává synonymem erekce a předčasné ejakulace. Film končí, jak by se dalo čekat, nádherným usmířením talentovaného autisty po mozkové obrně a jeho malířskou tvorbu, právě jeho obrázky a to je na jeden záchvat smíchu málo. Děkuji, dlouho jsem se tak nezasmál.

• 21.1.2018  18:52

Neuvěřitelná délka filmu není na škodu, až o půl hodiny méně, nic by se nestalo. Styl a atmosféra za všechny prachy vzdávají hold BR a všem fanouškům dobrého sci-fi. Jediné, co opravdu musím vyčíst je naprosto nevyužitý soundtrack. Hanz Zimmer možná umí naladit frekvenci Vangelise, ale za celý film jsme se nedočkali ani jediné originální melodie. Naprostý debakl, hodnocením však nebudu škodit filmu.

• 24.12.2017  19:33

Pohlcující, úchvatná podívaná. Krásně zpracované vzpomínky a mini historky, které však dohromady nedávají žádný smysluplný příběh hodný celovečerního zpracování. Jan Svěrák svým talentem může natočit cokoliv, pak je však škoda, že natočil právě Po strništi bos.

• 24.12.2017  10:27
    Borg/McEnroe (2017)

Shia LaBeouf opět dokazuje jak skvěle zvládá um herce. Pro je tenis jen ,,tenis,, Ale takto zpracovaný příběh a herecké podání... Skvělá záležitost, motivace. Energie!

• 18.12.2017  18:47

Pokračování výnosné značky Star Wars je již druhým dílem pouhý recyklát a vykrádáčka sama sebe. Umírání ,tehdy, zásadních postav pro navázání empatií a nostalgie... To je hollywoodsky trapná fraška. Je až vtipné, jak se těšíte na návrat legendy po třiceti letech a tvůrci jí nechají chcípnout jak Bělohrádek psa. Ano, je to skvěle natočené, je to drahé, vždyť je to Star Wars! Ale již pouhá značka, jelikož příběhově je to prostě sračka!

• 27.11.2017  17:01

Tak krásná podívaná, tak velkolepý, až pohádkový příběh, tak odvážná, promyšlená a chytrá sci-fi výprava, tak slizké herecké obsazení a taková filmová zbytečnost se jen tak nevidí. A už nikdy vidět nemusí. A přitom to muselo stát peněz, že jo...

• 24.11.2017  16:10

Přechod ze světa Marvel ( od 5 do 12 let ) do DC Universum ( od 12 do 666 let ), je stejný pocit, jako když si po koncertě Justina Biebra skočíte do kotle Slipknot. Všude je energie a každá nota, úder, vše dává smysl. Ale není to pro každého. Snad ani nemá být. Justice League se pro mě stává srdcová záležitost. Dílku nejvíce pak ublíží právě pisálci v tričku mocných Marveláků, kteří nebudou schopni pochopit, že je zde něco většího a mocnějšího. DC Universum je střízlivé pojetí komiksové zábavy pro plátna kin pro ty, co si již nevymačkávají beďary. Tací však nejsou tou hybnou a kupní silou a proto je Justice League možná labutí píseň pro odvětví komiksových filmů pro nevygumované multikulti puberťáky. Odvětví, které se ani pořádně nerozjelo. Ale to ani Pantera a přesto je dodnes kultem ;)

• 20.7.2017  05:51
    Dunkerk (2017)

Zatím co Hanz Zimmer pro film vykradl a zjednodušil sám sebe za aplausu všech, včetně hluchoněmých. Tak Christopher Nolan přichází s dílem, kde jasně definuje zlo a dobro, hrdinství a peklo. A to z naprosto směšné historické události, kde západní velmoci pouze sklidili, co zaseli. Smutnější faktem zůstává, že vojáci, kteří unikli ze spárů Německých maniaků, byli za pár let posláni zpět, aby byli roztříleni na takle malinké kousky v Normandii. Rozkazem těch samých, co je tak obětavě a dramaticky zachraňují v Dunkerku. Válka je zlo a zlo plodí jen zlo. Horší jsou však umělci a maniaci, kteří v tom hledají smysl, nedej bože hrdinství a poselství.

• 3.7.2017  19:02

Tarzan ve stylu Batman začíná nebo Muž z oceli? A proč vlastně ne? Není snad vlasatý mužík z džungle a jeho prastarý příběh takovou legendou, která dala vzniku současných komiksových hrdinů? Jeho dobrodružství muselo děti své doby fascinovat stejně tak jako ty dnešní svět Marvelu a DC. Škoda neúspěchu a nepochopení filmu, pokračování zřejmě se nedočkáme.

• 20.6.2017  18:23

Babylon A.D. (2008), Riddick (2013) a Poslední lovec čarodějnic (2014) mě přesvědčili, že Vin ještě má co nabídnout a může být skvělou alternativou k současnému komiksovému plevelu. xXx: Návrat Xandera Cage nám ukázal, že Vin umí zahrát také úplného kreténa v naprosto kreténském filmu, který je takto natočen účelově. Ukažte mi kreténa, který si tento film pustí dvakrát za rok a dá tomu nálepku kult.

• 18.6.2017  14:30

Bezesporu zbytečný film i podívaná stejně jako byl původní T zbytečné varování před fetem. Takto dopadne vize v neúprosném kapitalismu, kdy vedle silných art záběrech, smysluplných úvah a nastupující krize věku maloměstských smažek, nastupuje komerce, spoty, reklamy a příběhová zápletka se vejde na obdelníček hajzlpapíru. Film mohl dopadnout podstatně hůře, to je fakt. Fakt stejný, jakože je to úplně zbytečný nostalgický škvár. ps: ale pár záběrů nemělo chybu, však Danny Boyle je borec!

• 18.6.2017  11:31
    Zakladatel (2016)

Brilantní zpracování příběhu, kterým nás herci provedou přirozeně, osobně a s lehkostí. Ačkoliv téma hambugerů nemusí být pro všechny a rozhodně si u toho nepřejeme dobrou chuť, dozvíme se co vlastně znamená Americký sen.

• 5.6.2017  19:47

Během šílených batlego šíleností, co na nás batfilm chrlí, tvůrci přesně ví, kdy batrychlost příběhu zpomalit, aby divák neztratil nit a věděl o co sakra jde ikdyž dětem sníží batIQ. Dialog batmana s jokerem je geniální stejně jako následující fórky. Všem bylo jasné, že ať film dopadne jakkoliv, pokračování se nedočká. Tak to do nás napumpovali v půlminutových batsekvencích, až nám explodujou batmozky! Ať se vám batdílo líbilo či batne, vzpomínka vždy vykouzlí úsměv a já více nečekal. Batděkuji*

• 5.6.2017  08:56

Vlastní dějová linka Wolverine se vlastně nikdy moc nerozjela a pod rouškou popcornu s drápy jen dusila potenciál. Pak přijde finální Logan, který svým brilantním a aktuálně nevšedním ztvárněním způsobí u diváka něco úžasného. Má atmosféru, energii a motivaci. A s titulky přijde šlus, ende, konec. Samotný film je bez pochyb skvělé dílo, které v ruku v ruce X-Men: Days of Future Past ukazují, jak mohli X-Meni tvořit filmové dějiny. Kompletní série však nedrží, nelepí a je plná rozpaků, jak za léta bylo s X zacházeno s nedomyšleností a bez dotaženého konceptu. Logan pak vedle svých příbuzných vyzní jako mistrovské dílo, což je pak ale smutné jak mohla vypadat celá série a nastupující Deadpool, ač skvělý bude jen legrace v kostýmu.

• 18.5.2017  17:14

Stejně jakou fanoušci Terminátora, jež touží po rozvinutí flashbecků z budoucnosti a místo toho dostali rezavého Arnyho a Sarah mu říká dědo. Tak naprosto stejně byli vyslyšeni fanoušci Aliena, kteří opět touží po akci s Colonial Marines. tedy VŮBEC! Místo toho se nám dostalo epické podívané a velkolepých myšlenek, které bych přijmul, ale rozhodně né u Aliena! Který koneckonců byl ve filmu asi 4 minuty. Smutné.

• 8.3.2017  20:42
    Masaryk (2016)

Český Film? V posledních letech Roden, prcací scény, hudební doprovod jak z bavorských seriálů, zase se prcá, chlastá, epické záběry jak kompars vyšlapává psí hovna, prcáníčko, to maj češi rádi, o tom napíše bulvár a bude škvára...joj, jak říkal německý kolega: viděl-li jsi film, kde se prcá, kecá a nikdo neví o čem byl příběh, viděl jsi český film. Jak můžem rozdávat české lvy, když už nepěstujem ani ty králíky?

• 30.1.2017  09:47
    Ben Hur (2016)

Kdybych pouze zakusil scénu galejníků při olympijské veslařské disciplině, věřil bych, že jde o jeden z nejlepších filmů současnosti. Leč film je plný i dialogů a osobních příběhů, které jdou plynule jak umírající křeček v kolovrátku a filmu neuvěřitelně škodí, jsou křečovité a nápadně odfláklé. Na stranu druhou věřím, že můj milovaný Berkmambetov nemohl natočit film podle svých představ, ano jeho otisk, jeho práce a epické záběry, to vše zde máme! Ale za režisérem musel stát houf kravaťáků s kufříkem dolarů, kteří, ví co je umění a co jak natočit a tak můžou do všeho kecat. Ano, to jsou ti, co za obrázek s nacákanou barvou všemi směry, nebo oranžový čtvereček dají i pět mega, protože to je umění...a proč si to myslím? Protože tato smečka psychopatů dnes řádí v každém odvětví od umění po industriální výrobu. Jediný kdo si nenechá kecat do práce a může si to dovolit je snad Cameron a Spielberg. Bekmambetov bude muset vypít ještě hooodně hořké kávy, než v Hollywůdu natočí svůj velkorzpočťák v opravdu vlastní režii. A já vám říkám, že to bude maso! Do té doby je nový Ben Hur zmrvená brzda Bekmambetova, který brzy šplápne na plyn....snad

• 8.1.2017  23:41

Toto jsou Hvězdné Války! Definice názvu naplněna! Válka nese oběti a na hrdiny nečeká závěrečná fanfára s ohňostroji. Ten film prostě miluju! Darth Vader má málo akce, ale když přijde, přijdou jatka! A tento film jsou hvězdná jatka a je to super!

• 14.12.2016  20:39
    Akce nový domov (TV pořad) (2016)

Dobrá, odpustíme tu vidlákovskou produkci alá Na Vlastní Oči 1998, je to přece Nova. Odpustíme i vynucené empatie, zpomalené záběry na slzy, záběry do očí (my vás k ničemu nenutíme, ale teď budete smutní, dojatí a žerte naše hovna s mlaskáním!!!) jsou to přece jen smutné lidské osudy a odměnu si zaslouží. Co je ale neodpustitelné je hudební doprovod. Na světě je tolik úžasných songů a posmutnělých melodií a voni tam pustí takový takovou žumpu, že ani nevím co povídají a jen čekám na leoše blijoše: tady evropa 2... A Pergnerová? No fotky z časopisu Leo jsou už vybledlé a ulepkané, je bezva po letech vidět smažku, jak dává moudra.

• 1.12.2016  14:27

To kouzlo a natěšená mánie skončí asi v 10té minutě filmu...Jézusgote, to byli ve střižně na tripu? K čemu výkony herců, nevyužitá zápletka a komando století, když film připadá tvorbu kreténismu a flákačů (vždyť se to prodá jak blbý tak chytrý, tak nač se nažit? Proč jako?!) Styl vyprávění to je nemoc kinematografie, která snad ještě nemá ani název. Další velkou výzvou byl Joker - děkujme čecháčskému kurvismu, není to joker je to KLAUN! díky- Jared se opravdu snažil být opět divný a opět antisypaticky přehnaný a zklamal na plné čáře. Jokerova magie spočívá ve skratech a nevypočítatelnosti, né blbý kérce na čele a hustym kvádru. Né že se chová jak vysmaženec dezertující z odvykačky, to rozhodně není Joker, to je Jared Leto, který si zopakoval roli smažky z filmu Lord of War, jen mu dali umělé zuby. Neuvěřitelné jaký potenciál mají novodobé filmy a jak se k nim všichni tvůrci podepisují: mir ist egal, geld ist geld

• 29.11.2016  12:10
    Kosmo (TV seriál) (2016)

když ,,národ malých zmrdů,, chce vykonat něco velkého... báječná legrace z našich tuzemských mechanismů od sponzorů po globální politiku -o nás bez nás- nakonec vede k smutnější myšlence: když všichni víme, jak to u nás chodí, proč s tím něco neuděláme? no protože jsme národ malých zmrdů... až na pár jedinců, kteří třeba natočí Kosmo.

• 24.10.2016  16:04

Emmerich, který kdysi odstartoval lavinu filmů s tématem my vs emzáci, kde jsme se dočkali od tranformérů, avengers a jiných šíleností, tak ten samý Emmerich mohl téma krásně uzavřít. Místo toho uzavřel svojí kariéru režiséra těžkého kalibru. Umírající miliony lidí, do toho americké úsměvy, pár hlášek, které by jinde vynikly, hodná mimozemská koule, co se neumí ani kutálet natož cokoliv jiného a ano, ten školní autobus s rabínem , ten přece nesmí chybět a sladké vítěství, hurá USA numero uno! Je šílené, jak film se svou demencí funguje, má hlavu, má to patu, ale to i půlka Jedličkovo ústavu. A možná jsem jen špatně pochopil odkaz pana režiséra, který se chtěl vysmát současné americké pop kultuře vše v jednom a vrátit se domů.

• 3.10.2016  14:23
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

John Sníh a Matka Draků..tyto dvě dějové linky bych ponechal, umí zaujmout, mají atmosféru a smysl a vše ostatní spláchl do hajzlu. Od nehereckého přehrávání a pohledy herců do dálky, když vypráví svůj příběh..výkon jak z Ruského filmu, otravné prcací scény, ohrané politické pletichy a nekompromisní antilogické jednání většiny hrdinů seriálu je známkou vyzrálosti scénáristů alá Tak jde čas. A kdyby to šlo přehlédnout, tak rozhodně né nezvládnuté akční scény z jak z Tureckého akčňáku. Ten fenomenální úspěch GOT však chápu a respetuji. Zvláště v našich končinách, kde právě vzniká Babišovský Kult a seriál Ulice ovlivní následující generace ovcí je Hra o Trůny skvělé kladívko k lobotomii. Nech sa páčí.

• 4.9.2016  10:22

Naprosto pohlcující záležitost. Samotný nápad a příběh vlastně odsoudil film k širokému neúspěchu. Když však zahodíme předsudky, přijde opravdu kouzelná podívaná.

• 11.8.2016  22:03
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

První série? To byl jeden záchvat smíchu. Průjem geniálních vtipů a skvěle zahrané postavy. Druhá série ze všeho nejvíce připomínala restart té první, stejné problémy, stejné postupy. Vtipu ubývá. Třetí série: to si děláte prdel? restart první série restartovné tou druhou? Postavy dělají úplně ty stejné přešlapy se začínající firmou, první díly doslova serou a nudí, stejná vata...pátým dílem se to zvedá a finiš naznačuje, že čtvrtá série bude konečně úplně jiná a velký posun...nasrat bude to úplně to samí, protože zas má firmu někdo jinej..zase restart...pane bože. a proč mě to tak sere? a proč plný počet bodů? sakra jsem se bavil, stopáž 28minut na díl je o.k., chytře blbě vtipný...ale ten příběh v kruhu mě sere!

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12