biergof

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 2.1.2019  15:01

Je neuvěřitelné, jak moc dokáže být příběh přitažlivý a fascinující, když jde o hudebníka. Amadeus, The Doors nebo Bohemian Rhapsody. Nevšední umělec, vzestup, pád, předčasné úmrtí, tragédie. Zajímavý vzorec, který nás láká a nakonec pohltí. Avšak ta mrazivá myšlenka, že jde o skutečný příběh, který se, jak se zdá, stále opakuje... Co se týče filmu samotného, je to dosti povrchní záležitost. Herecky dobře zvládnuté, mnohdy umělkované drama. Mohu snad jen poděkovat, že se filmaři nezabývali posledními okamžiky Freddieho a s úctou ukončili film v záři neskutečné legendy. Verdikt: Ve srovnání s dokumentem These Are Days Of Our Live tento film nemůže obstát. Jakési ̶Q̶u̶e̶e̶n̶ Freddie Mercury: snadno a rychle, kde ostatní postavy jsou jen doprovodný kompars.

• 16.12.2018  08:37
    Úžasňákovi 2 (2018)

Animák, jak je vidno, ušel obrovský kus cesty jakožto vizuální preciznost. Incredibles 2 však ztrácí kouzlo pohádky, či dobrodružství pro nejmenší. Akce, honičky, akce, pronásledování, výbuchy, akce... Opravdu mám toto pouštět dětem? To si příště můžeme pustit Skyfall a po filmu si zajdeme na zmrku a k psychiatrovi. Animák ušel obrovský kus cesty a naprosto minul účel, tedy filmy pro nejmenší. Incredibles 2 může být krásný, akční, heroický, ale pro nejmenší naprosto nepřípustný! Kam se vytratil cit a kouzlo dětského světa? Nebo jsou i rodiče z moderního multi kulti světa tak rozvrácení a přidušení, že jim to nevadí? Co hůře, rodičům to nedochází?

• 15.12.2018  19:19

Velké filmové překvapení. Aneb když nic nečekáš, tak tě to dostane. Akční film na konci dvacátých let, který má sílu i kouzlo vytrhnout pojem marvelákům z upatlaných ručiček a přitom neurazit fanoušky starých Predátorů...Lovců vlastně. Bohužel, záměr mnohými opět nepochopen.

• 3.12.2018  21:00
    John Wick 2 (2017)

Jestli-že první díl je osobní volba pomsty, tak díl druhý je neosobní nevyhnutelnost.

• 3.12.2018  20:37

Road Movie ve službách Star Wars? Zábavná jízda galaxií se špetkou ponaučení Hanu Solovi neprospěla. Celkovému ,,konceptu,, Star Wars to neprospělo. Ale mám obavy, že právě onému konceptu již neprospěje nic. Nemá totiž čím! Jediné oč tu kráčí, je prodat harantíkům nějakou tu hračku, nejlépe sadu, nejlépe ihned. Pokud si přiznáte, že tento na děti stresující fakt, je jediné, co zbylo z Hvězdných Válek, tak vám blahopřeji. Pohodlně se usaďte, koukněte s rodinou na nenáročný film a pak děcku kupte nějakou tu hračku z onoho universa. Nic víc se po vás nechce a nic víc z Příběhu z daleké galaxie nezbylo.

• 9.10.2018  19:54
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Když uslyšíte příběh, kde je vesmírná loď poháněná vesmírným medvídkem v akváriu, co žere vesmírné houby. Když k tomu dodáte, že palubní lékař sdílí kajutu i lože s vědeckým důstojníkem... A popíšete nepřátele posádky jako obrovské mongoloidní opice, které foneticky hláskují písmenka místo plynulé mluvy.... Asi vás napadne parodie na sci-fi, možná parodie na Star Trek. Ale bohužel, je to pouhá urážka a plivnutí do tváře všem fanouškům i předchozím tvůrcům Star Treku.

• 24.8.2018  19:11
    Jan Palach (2018)

Nejkrásnějšího pocitu se vám u filmu dostane, když si uvědomíte, že už to nikdy nikdy nikdy nemusíte vidět. Krásný, opojný pocit, že? V naší krajině se začínají objevovati politické filmy na zakázku. Ale pozor! Již né ty bolševické, budovatelské. Máme tu novou ligu z druhé strany barikády. Výsledek vyjde nastejno. Hnůj!

• 22.7.2018  16:24
    Mrakodrap (2018)

The Rock je takle malej krůček od filmových počinů Seagala...

• 15.7.2018  12:02

Žraločí tornádo s lepším rozpočtem. Vhodné pro děti od 3 do 5 let.

• 15.7.2018  12:00

Spielberg převedl Hollywoodské legendy do gigantického crossoveru, který neskutečně šlape, funguje, baví i poučí. Všem komiksovým maniakům ukazuje, že film umí nabídnout mnohem silnější postavy, než je Iron Man nebo Thor. Je to vhozená rukavice, výzva a cesta ven z marvel šílenství, které ničí pop kulturu. Snad někdo výzvu přijme a filmy budou opět nadčasové a zábavné, stejně jako Ready Player One.

• 1.5.2018  10:56

Marveláci nás deset let zásobili jednoduchým příběhem, přímým charakterem postav a v posledních filmech oživili sérii nějakou tou hláškou, vtípkem a wow efektem. Jejich genocidní monopol dosáhl té úrovně, že si dovolili natočit velkolepý a velmi drahý, hloupý film pro hloupé lidi s názvem Avengers Infinity War. Úspěch spočívá v tom, že hloupých lidí opravdu přibývá a Hollywood toho umí ,,sakra,, využít. Ale co bylo dříve jednoduchý divák, či jednoduchá kultura?

• 11.4.2018  21:07
    Prezident Blaník (2018)

Spojit Kancelář Blaník s odvetnou akcí národní elity a ČT proti Miloušovi z hradu nemohlo dopadnout moc dobře. Úsměvné, nárážlivé i urážlivé scénky, které jakoby spolu drží, ale jen tak tak. Varování před prodejem majetku Číně, kdy se Česká republika odvrací od západu směrem na východ je opravdu trefné, neboť s uvedením do kin dorazila zpráva, že prozápadní Německo (které je nám dáváno za západní vzor a přítel) prodalo tři čtvrtě akcií Mercedesu právě do Číny... Pak je tento film a celkově prozápadní elita včetně ČT naprosto mimo mísu i realitu. Proč sem pletu politiku? Protože Prezident Blaník je politická komedie padni komu padni. PS: Kalouska i Havla si strčte do prde*le vy čů*ráci!

• 7.4.2018  09:05
    Duna (1984)

Co se týče efektů, film opravdu zestárl a archaické záběry pak přivádí rozpaky ( v té době již existovaly Star Wars nebo Blade Runner, srovnejte sami ). Atmosféru David Lynch zhutnil a překutal k obrazu svému, ale to je jediný klad a přínos filmu. Naprostá katastrofa je pak sestřihaný příběh, o tempu či gradaci se moc hovořit nedá, neexistují! Výmluvy na zásahy studia jsou slabé, jelikož je film plný nepovedených záběrů, rozhovorů i scén a ty přece také natočil mistr Lynch. Duna je pak filmový chaos, který nikdy neměl být dobrý, ani nemohl, když tvůrci sami nevěděli, jak příběh odvyprávět. A o tom to je.

• 27.3.2018  16:58

Strhující, digitální...nic.

• 5.3.2018  15:58

Bystrá komedie o naprostých dementech. Tak jak to mám rád. Tolik hlášek a scének v jednom filmu se jen tak nevidí.

• 22.2.2018  16:11

Příběh o autistickém chlapci, který se snaží malovat obrázky. Jeho malby vypadají přesně tak, jak by je namaloval autistický chlapec po mozkové obrně. Tento talent mu zůstává až do dospělosti a celou jeho uměleckou kariéru ( z Jedličkova ústavu ) ho doprovází deviantně překrásná Gwyneth Paltrow. Ta se v tomto snímku stává synonymem erekce a předčasné ejakulace. Film končí, jak by se dalo čekat, nádherným usmířením talentovaného autisty po mozkové obrně a jeho malířskou tvorbu, právě jeho obrázky a to je na jeden záchvat smíchu málo. Děkuji, dlouho jsem se tak nezasmál.

• 21.1.2018  18:52

Neuvěřitelná délka filmu není na škodu, až o půl hodiny méně, nic by se nestalo. Styl a atmosféra za všechny prachy vzdávají hold BR a všem fanouškům dobrého sci-fi. Jediné, co opravdu musím vyčíst je naprosto nevyužitý soundtrack. Hanz Zimmer možná umí naladit frekvenci Vangelise, ale za celý film jsme se nedočkali ani jediné originální melodie. Naprostý debakl, hodnocením však nebudu škodit filmu.

• 24.12.2017  19:33

Pohlcující, úchvatná podívaná. Krásně zpracované vzpomínky a mini historky, které však dohromady nedávají žádný smysluplný příběh hodný celovečerního zpracování. Jan Svěrák svým talentem může natočit cokoliv, pak je však škoda, že natočil právě Po strništi bos.

• 24.12.2017  10:27
    Borg/McEnroe (2017)

Shia LaBeouf opět dokazuje jak skvěle zvládá um herce. Pro je tenis jen ,,tenis,, Ale takto zpracovaný příběh a herecké podání... Skvělá záležitost, motivace. Energie!

• 18.12.2017  18:47

Pokračování výnosné značky Star Wars je již druhým dílem pouhý recyklát a vykrádáčka sama sebe. Umírání ,tehdy, zásadních postav pro navázání empatií a nostalgie... To je hollywoodsky trapná fraška. Je až vtipné, jak se těšíte na návrat legendy po třiceti letech a tvůrci jí nechají chcípnout jak Bělohrádek psa. Ano, je to skvěle natočené, je to drahé, vždyť je to Star Wars! Ale již pouhá značka, jelikož příběhově je to prostě sračka!

• 27.11.2017  17:01

Tak krásná podívaná, tak velkolepý, až pohádkový příběh, tak odvážná, promyšlená a chytrá sci-fi výprava, tak slizké herecké obsazení a taková filmová zbytečnost se jen tak nevidí. A už nikdy vidět nemusí. A přitom to muselo stát peněz, že jo...

• 24.11.2017  16:10

Přechod ze světa Marvel ( od 5 do 12 let ) do DC Universum ( od 12 do 666 let ), je stejný pocit, jako když si po koncertě Justina Biebra skočíte do kotle Slipknot. Všude je energie a každá nota, úder, vše dává smysl. Ale není to pro každého. Snad ani nemá být. Justice League se pro mě stává srdcová záležitost. Dílku nejvíce pak ublíží právě pisálci v tričku mocných Marveláků, kteří nebudou schopni pochopit, že je zde něco většího a mocnějšího. DC Universum je střízlivé pojetí komiksové zábavy pro plátna kin pro ty, co si již nevymačkávají beďary. Tací však nejsou tou hybnou a kupní silou a proto je Justice League možná labutí píseň pro odvětví komiksových filmů pro nevygumované multikulti puberťáky. Odvětví, které se ani pořádně nerozjelo. Ale to ani Pantera a přesto je dodnes kultem ;)

• 20.7.2017  05:51
    Dunkerk (2017)

Zatím co Hanz Zimmer pro film vykradl a zjednodušil sám sebe za aplausu všech, včetně hluchoněmých. Tak Christopher Nolan přichází s dílem, kde jasně definuje zlo a dobro, hrdinství a peklo. A to z naprosto směšné historické události, kde západní velmoci pouze sklidili, co zaseli. Smutnější faktem zůstává, že vojáci, kteří unikli ze spárů Německých maniaků, byli za pár let posláni zpět, aby byli roztříleni na takle malinké kousky v Normandii. Rozkazem těch samých, co je tak obětavě a dramaticky zachraňují v Dunkerku. Válka je zlo a zlo plodí jen zlo. Horší jsou však umělci a maniaci, kteří v tom hledají smysl, nedej bože hrdinství a poselství.

• 3.7.2017  19:02

Tarzan ve stylu Batman začíná nebo Muž z oceli? A proč vlastně ne? Není snad vlasatý mužík z džungle a jeho prastarý příběh takovou legendou, která dala vzniku současných komiksových hrdinů? Jeho dobrodružství muselo děti své doby fascinovat stejně tak jako ty dnešní svět Marvelu a DC. Škoda neúspěchu a nepochopení filmu, pokračování zřejmě se nedočkáme.

• 20.6.2017  18:23

Babylon A.D. (2008), Riddick (2013) a Poslední lovec čarodějnic (2014) mě přesvědčili, že Vin ještě má co nabídnout a může být skvělou alternativou k současnému komiksovému plevelu. xXx: Návrat Xandera Cage nám ukázal, že Vin umí zahrát také úplného kreténa v naprosto kreténském filmu, který je takto natočen účelově. Ukažte mi kreténa, který si tento film pustí dvakrát za rok a dá tomu nálepku kult.

• 18.6.2017  14:30

Bezesporu zbytečný film i podívaná stejně jako byl původní T zbytečné varování před fetem. Takto dopadne vize v neúprosném kapitalismu, kdy vedle silných art záběrech, smysluplných úvah a nastupující krize věku maloměstských smažek, nastupuje komerce, spoty, reklamy a příběhová zápletka se vejde na obdelníček hajzlpapíru. Film mohl dopadnout podstatně hůře, to je fakt. Fakt stejný, jakože je to úplně zbytečný nostalgický škvár. ps: ale pár záběrů nemělo chybu, však Danny Boyle je borec!

• 18.6.2017  11:31
    Zakladatel (2016)

Brilantní zpracování příběhu, kterým nás herci provedou přirozeně, osobně a s lehkostí. Ačkoliv téma hambugerů nemusí být pro všechny a rozhodně si u toho nepřejeme dobrou chuť, dozvíme se co vlastně znamená Americký sen.

• 5.6.2017  19:47

Během šílených batlego šíleností, co na nás batfilm chrlí, tvůrci přesně ví, kdy batrychlost příběhu zpomalit, aby divák neztratil nit a věděl o co sakra jde ikdyž dětem sníží batIQ. Dialog batmana s jokerem je geniální stejně jako následující fórky. Všem bylo jasné, že ať film dopadne jakkoliv, pokračování se nedočká. Tak to do nás napumpovali v půlminutových batsekvencích, až nám explodujou batmozky! Ať se vám batdílo líbilo či batne, vzpomínka vždy vykouzlí úsměv a já více nečekal. Batděkuji*

• 5.6.2017  08:56

Vlastní dějová linka Wolverine se vlastně nikdy moc nerozjela a pod rouškou popcornu s drápy jen dusila potenciál. Pak přijde finální Logan, který svým brilantním a aktuálně nevšedním ztvárněním způsobí u diváka něco úžasného. Má atmosféru, energii a motivaci. A s titulky přijde šlus, ende, konec. Samotný film je bez pochyb skvělé dílo, které v ruku v ruce X-Men: Days of Future Past ukazují, jak mohli X-Meni tvořit filmové dějiny. Kompletní série však nedrží, nelepí a je plná rozpaků, jak za léta bylo s X zacházeno s nedomyšleností a bez dotaženého konceptu. Logan pak vedle svých příbuzných vyzní jako mistrovské dílo, což je pak ale smutné jak mohla vypadat celá série a nastupující Deadpool, ač skvělý bude jen legrace v kostýmu.

• 18.5.2017  17:14

Stejně jakou fanoušci Terminátora, jež touží po rozvinutí flashbecků z budoucnosti a místo toho dostali rezavého Arnyho a Sarah mu říká dědo. Tak naprosto stejně byli vyslyšeni fanoušci Aliena, kteří opět touží po akci s Colonial Marines. tedy VŮBEC! Místo toho se nám dostalo epické podívané a velkolepých myšlenek, které bych přijmul, ale rozhodně né u Aliena! Který koneckonců byl ve filmu asi 4 minuty. Smutné.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13