biergof

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 27.4.2020  16:12

Ich bin ein Berliner. Aneb jak si filmem USA udobří kdysi nepřítele Germána, aby mohli společně čelit Sovětovi ve studené válce. Film natočen skvěle. Ale politický záměr do oka bijící!

• 7.2.2020  16:46

Absolutní nic. Star Trek Kaput.

• 31.1.2020  19:41

Nejzbytečnější epizoda v dějinách Star Trek je tu. Obávám se, že vata k finální bitvě na borg/romulanské krychli Picarda se Sedmou z devíti po boku, bude vata poctivá, hutná, nechutná, Star Trek urážející hovadina.

• 31.1.2020  18:36

Neprávem zapomenutý film s úžasnou melodií, nápadem i humorem.

• 24.1.2020  14:09

Zápletka naprosto nehodna Star Treku. Finální záběr na Borg Cube okupovanou Romulany nebyla už ani vtipná. Tolik let čekání zabito hned v prvním díle. Ztráta času, ztráta Star Treku.

• 4.1.2020  13:19
    Pád anděla (2019)

Akční film roku 2019! Tam kde vržou klouby a již nepomáhají růstové hormony dvojici Sly und Arny, nastupuje Gerard Butler. Hrdina, který umí a nebojí se krvácet. Slabiny i chyby, šílený otec (kterému věřím víc než poslední Rambo). Skvělé charaktery i napětí. Po dlouhé době jsem ani v půlce filmu neměl ponětí, jak to dopadne. A to dnes opravdu nezvyklý, filmový, jev.

• 2.1.2020  09:27
    Joker (2019)

Jak flustrující býti ve filmovém světě komiksů, kde vládne duhový Marvel a DC podělá na co šáhne a přitom jednou za deset let natočí film jako je Joker či Dredd. Filmy přesahující stránky barevných sešítků, prdící na tvorbu, která se má líbit širšímu spektru diváka. Film který dokazuje, jak mocný umí být DC. Né temnotou nebo čímsi, ale svou reálností a jedovatou šíleností. Bravo.

• 29.12.2019  08:55

Epické a monstrózní poselství o tom, kdo jsme a kdo jsou ekoteroristi a mutant Gréta. Vynikající!

• 24.12.2019  12:53
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

První díl jsem zhlédl v obavách, zda se seriál vydá cestou moderních kýčů GoT a podobných. Tedy šokovat, šukat, intrikovat. A jsem mile překvapen, jak si tvůrci vybrali svou vlastní cestu a dali seriálu vlastní atmosféru a magii. Henry Cavill odhodil svůj rudý plášť v dáli a Zaklínač mu dává moc stát se ikonou.

• 21.12.2019  11:32

Odvaha boří hranice! Odvaha tvořit a natočit film naprosto mimo zaběhnutou novosocialistickou špínu v českém filmu. Pro mě je Drsný Spasitel roznětka, zapálená sirka či první slovo nové generace tuzemských filmařů, co chtějí a mají co říci. Smekám, chválím, fandím!

• 20.12.2019  18:49

J.J. Abrams se vždy opíral jen recyklaci (sprosté vykrádání) pop kultury předešlé. Vždy to uměl zabalit do WoW efektu, sympatického, pro znalého diváka však nestravitelného. A dnes, dnes to došlo i vám, když J.J. Abrams pohřbil Star Wars a vyblil svůj WoW efekt i se střívky.

• 12.12.2019  15:37
    Ad Astra (2019)

Filmový zážitek roku 2019.Finální monolog dává životu více odpovědí i poselství než je dnešní divák schopen přijmout. Ano, ty diváku, jež sis nechal vygumovat mozek od Walt Disney studia a tím jsi na desetiletí zničil filmový svět. Ad Astra je skvělé východisko kam se má film vrátit. K umění, příběhu i pocitům.

• 25.10.2019  15:52

Žádný John Connor, žádný Skynet. Tvrdý restart a klon, ve kterém, aby se neřeklo, poskakuje depresivní Linda Hamilton. Druhou část recyklace Terminatora osvěží samotný Arnold. Tentokrát jakožto parodie na T-800, který se po splnění mise (která vlastně plive do ksichtu filmu T2) ustálí, najde si rodinu, adoptoval synka, má domeček, práci, pejska. Pak mu rupne v kouli a na stará kolena se opět obětuje a zachrání svět. A toto má pod palcem sám Cameron?!

• 15.10.2019  17:29
    Premiér (TV seriál) (2019)

Odpad Jaromíra Soukupa

• 24.8.2019  17:11
    Hellboy (2019)

Pekelný Nihilismus. Bez servítek. Hlášky bez cenzury. Jatka, bitky, atmosféra. Nadčasová pecka! Ano, občas neladí střih filmu, ale jako počátek nové éry Hellboy to nemohlo dopadnout lépe...ledeže si hošánci upláčou, že film není jako Avengers a dokáže být i zlý a proto ho pošleme zpět do pekla a radši podpoříme nějakou přiteplenou sračku, co se tváří jako film, ano, ano, to bude nejlepší. Seru na vás! Tenhle Hellboy má koule a odvahu a ironmana by rozklepal jak nejtek!

• 19.6.2019  19:51

Hloupý film pro hloupé lidi...už zase

• 3.6.2019  16:34
    Shazam! (2019)

Aquaman i Shazam ukázali, jak moc jsem se mýlil, když jsem hájil počiny režiséra jménem Zack Snyder. Jeho depresivní a temná vize DC filmů by zákonitě musela překonávat sama sebe a to právě jen temnotou a depresí. Tudy cesta nevede a nikdy nevedla. Proto Aquaman i Shazam ukazují originální, komiksovou zábavu a snad naplní potenciál opravdu skvělých a mocných hrdinů, jež DC universum nabízí a konečně si s dětskou školkou Marvel vytřem prdel! Shaaaazaaaaam!

• 26.4.2019  20:50

Nevím proč, ale film mi stále připomíná atmosféru Toy Story 2.

• 8.3.2019  22:29
    Captain Marvel (2019)

Captain Marvel spojí příběh Man of Steel a Wonder Woman a tím vlastně podá krásnou poklonu DC universu, který fanoušci odepsali právě díky Marvel filmům. Kruh se uzavírá a já se vám směju!

• 28.1.2019  22:06
    The Perfect Kiss (2018)

Lucie bohužel nedostala smlouvu od Brazzers (kdo z nás by nechtěl vidět, že...) a tak nám opět ukázala, jak moc herecký talent postrádá. Navzdory mediálním masážím. Je neuvěřitelné a fascinující, jak tak nádherná tvář může mít tak odpudivý hlas. Rezavý traktor s tváří anděla.

• 19.1.2019  10:15
    Skleněný (2019)

Když skončí kino a ty jdeš domů a stále se ti ten film promítá, tam někde vzadu v kebuli. Když se ti den poté, tam někde vzadu v kebuli, stále rozvijí příběh, ty souvislosti, otázky a možné, jiné cesty... Uvědomíš si, že jsi viděl neobyčejný film, který umí předat energii. Umí tě změnit a na chvíli posunout. A takové filmy jsou dnes výjimečné. A za takové filmy jsem rád. Děkuji tvůrcům a fanouškům, kteří mají vkus.

• 2.1.2019  15:01

Je neuvěřitelné, jak moc dokáže být příběh přitažlivý a fascinující, když jde o hudebníka. Amadeus, The Doors nebo Bohemian Rhapsody. Nevšední umělec, vzestup, pád, předčasné úmrtí, tragédie. Zajímavý vzorec, který nás láká a nakonec pohltí. Avšak ta mrazivá myšlenka, že jde o skutečný příběh, který se, jak se zdá, stále opakuje... Co se týče filmu samotného, je to dosti povrchní záležitost. Herecky dobře zvládnuté, mnohdy umělkované drama. Mohu snad jen poděkovat, že se filmaři nezabývali posledními okamžiky Freddieho a s úctou ukončili film v záři neskutečné legendy. Verdikt: Ve srovnání s dokumentem These Are Days Of Our Live tento film nemůže obstát. Jakési ̶Q̶u̶e̶e̶n̶ Freddie Mercury: snadno a rychle, kde ostatní postavy jsou jen doprovodný kompars.

• 16.12.2018  08:37
    Úžasňákovi 2 (2018)

Animák, jak je vidno, ušel obrovský kus cesty jakožto vizuální preciznost. Incredibles 2 však ztrácí kouzlo pohádky, či dobrodružství pro nejmenší. Akce, honičky, akce, pronásledování, výbuchy, akce... Opravdu mám toto pouštět dětem? To si příště můžeme pustit Skyfall a po filmu si zajdeme na zmrku a k psychiatrovi. Animák ušel obrovský kus cesty a naprosto minul účel, tedy filmy pro nejmenší. Incredibles 2 může být krásný, akční, heroický, ale pro nejmenší naprosto nepřípustný! Kam se vytratil cit a kouzlo dětského světa? Nebo jsou i rodiče z moderního multi kulti světa tak rozvrácení a přidušení, že jim to nevadí? Co hůře, rodičům to nedochází?

• 15.12.2018  19:19

Velké filmové překvapení. Aneb když nic nečekáš, tak tě to dostane. Akční film na konci dvacátých let, který má sílu i kouzlo vytrhnout pojem marvelákům z upatlaných ručiček a přitom neurazit fanoušky starých Predátorů...Lovců vlastně. Bohužel, záměr mnohými opět nepochopen.

• 3.12.2018  21:00
    John Wick 2 (2017)

Jestli-že první díl je osobní volba pomsty, tak díl druhý je neosobní nevyhnutelnost.

• 3.12.2018  20:37

Road Movie ve službách Star Wars? Zábavná jízda galaxií se špetkou ponaučení Hanu Solovi neprospěla. Celkovému ,,konceptu,, Star Wars to neprospělo. Ale mám obavy, že právě onému konceptu již neprospěje nic. Nemá totiž čím! Jediné oč tu kráčí, je prodat harantíkům nějakou tu hračku, nejlépe sadu, nejlépe ihned. Pokud si přiznáte, že tento na děti stresující fakt, je jediné, co zbylo z Hvězdných Válek, tak vám blahopřeji. Pohodlně se usaďte, koukněte s rodinou na nenáročný film a pak děcku kupte nějakou tu hračku z onoho universa. Nic víc se po vás nechce a nic víc z Příběhu z daleké galaxie nezbylo.

• 9.10.2018  19:54
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Když uslyšíte příběh, kde je vesmírná loď poháněná vesmírným medvídkem v akváriu, co žere vesmírné houby. Když k tomu dodáte, že palubní lékař sdílí kajutu i lože s vědeckým důstojníkem... A popíšete nepřátele posádky jako obrovské mongoloidní opice, které foneticky hláskují písmenka místo plynulé mluvy.... Asi vás napadne parodie na sci-fi, možná parodie na Star Trek. Ale bohužel, je to pouhá urážka a plivnutí do tváře všem fanouškům i předchozím tvůrcům Star Treku.

• 24.8.2018  19:11
    Jan Palach (2018)

Nejkrásnějšího pocitu se vám u filmu dostane, když si uvědomíte, že už to nikdy nikdy nikdy nemusíte vidět. Krásný, opojný pocit, že? V naší krajině se začínají objevovati politické filmy na zakázku. Ale pozor! Již né ty bolševické, budovatelské. Máme tu novou ligu z druhé strany barikády. Výsledek vyjde nastejno. Hnůj!

• 22.7.2018  16:24
    Mrakodrap (2018)

The Rock je takle malej krůček od filmových počinů Seagala...

• 15.7.2018  12:02

Žraločí tornádo s lepším rozpočtem. Vhodné pro děti od 3 do 5 let.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13