Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Jak hluboko může klesnout tuzemská filmová tvorba? Jaký tragický konec může potkat talentovaného komika? Při závěrečných titulcích mi bylo opravdu, opravdu smutno.

Díra u Hanušovic (2014) odpad!

Paní přežvykuje chleba s marmeládou, střih, dvě paní přežvykují chleba s marmeládou a jedna z nich drží hrnek čaje... Opravdu jsem se snažil, chtěl jsem letos aspoň jeden z Českých filmů vidět celý. Ale po tak trapný, nudný scéně.. tací jsou umělci v naší kotlině, v koncích. Dostihli jsme Rumunské, Maďarské ba i Bulharské velkofilmy ze 70tých let... blahopřeju!

Drákula: Neznámá legenda (2014) odpad!

Na dnešní dobu nezvykle temné, návykově temné. Ale stále nemastné, neslané, rozladěné a diváka rozlaďující tempo, absence krve...sakra je to o upírech, ne Hobbitech, tak kde je krev? Urazit Drakulu a jeho ultras je trestuhodné! Odpad!

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Obeznámen s předlohou, jsem navštívil biograf jednak pro nasátí atmosféry, bohužel, dnes již vymřelého žánru a samozřejmě zvědav jak se dílo zdařilo. Čekal jsem více temnoty, mysteriózní podívané jsem se nedočkal (Sherlock Holmes: Hra stínů stále kraluje), zřejmě to ani tvůrci neměli v úmyslu a tak je ve filmu pro každého něco. Nakonec mi přišli nejzdařilejší a nejzajímavější vzpomínky ,,pacientů,,. Snad kdyby se celý koncept týkal pouze Kingsley VS Caine (oba prostě brilantní!) mohli jsme mít pozoruhodné psycho dílo. 5stars však musím dát, jelikož hladový pes si smlsne i na chroustovi...Quills - Perem markýze de Sade by si toto dal před snídaní místo prvního ranního pšouku

Equalizer (2014)

Aby sám pan režisér, v dnešní lobotomovie době, chtěl natočit film s citem, film kvalitní, film atmosférický, zábavný, akční a přitom to není Mad Max ani Judge Dredd, to není jen tak! Brilantní práce! Srdcová záležitost! Bill Cosby je stále ve skvělé formě(tofižejoo)!

Ex Machina (2014)

Zvláštní, všichni papouškujete něco o umělé inteligenci a přitom jde doslova o umělou ženu s vědomím, sexualitou, touhou i nemilou intrikou. Proč každý počítá s tím, že UI se bude chovat přesně jako lidé?? velmi omezený a primitivní přístup.. Všehovšudy film samotný inteligentní je, má své kouzlo, silné pasáže, neohrané herce. A kvality si Age of Lobotomovie umím cenit. Apropo s větším rozpočtem a výpravou jsme tu mohli mít skvělý Blade Runner II, nemyslíte?

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Celý rok mi nestál za to, abych utratil poslední grešly za lístek do kina. EXODUS však stojí za všechny marky a atmosféra z plátna, valící se vlny, boží rány všade a přímo na vás, se v domácí projekci nebude opakovat! Ridley Scott definoval EPICKÝ FILM pro nadcházejících 20 let! Nikdo jiný by takové téma nemohl zpracovat s úctou, noblesou a pokorou. Jsem rád, že zakončuji tento rok s tímto filmem, který nám má připomenout, že příběh, herci a prostředí jsou stále bohy nad krály speciálních efektů a pozer humusu! ps: všimněte si skryté linky příběhu, která si hraje s myšlenkou, falešného proroka, kdy Moša pouze využil dané situace pro vysvobození svého lidu (přírodní pohromy, úmrtí dětí, meteorit atd, nebudu osvětlovat, sami musíte prozřít do Scottova poselství)...pokuď budete mít oči otevřené, spatříte geniální film ve filmu a spousty témat k zamyšlení!

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Po nařachaný dvojce tu máme odfláklou trojku a zářicí Banderas s psychpatickym Snipesem nemohli zachránit naprosto sračkohovnovou režii a střih. Tohle se dalo udělat MNOHEM pečlivěji, s citem a líp! Vedle stovek zabitejch kuklenců je tu zabitej potenciál a to fandu sere a fanda nedpustí!

Godzilla (2014) odpad!

Skvěle zpracované téma. Velmi jednoduchý a přitom efektivní příběh. Některé záběry jakoby satan pekelně točil. Opravdu málem mistrovské dílo. Jen jednu chybičku vidím. Vlastně nevidím: GODZILLA není vidět!!! Kristovo ponožko, co ste to provedli? Takový pojem, potenciál a vlastně samotný základ přerostlého leguána je již od 50tých let destrukce, Godzilla VS cokoliv. Ale abych v klídku prosečkal ty dialogy, ty kecičky a pak to přijde...už je to tady... už jdou do sebe! Střih....co? Ale teď...teď se do toho pustí a my si užijem ultrahigh efekty a akci...tma...ocas...kouř...tma...zvuky...hele támhle asi něco...asi se perou ale nic nevidim... FAKT MOC DĚKUJI ZA TENTO FILMOVÝ NEZÁŽITEK

Gotham (2014) (seriál) odpad!

seriál od kterého něco čekáte, né Batmana, né epické cokoliv, čekáte Gotham! Temné město, mystery atmosféru, temnotu před úsvitem, vychutnávat si kreativitu kamery, snahu tvůrců přinést svůj originální pohled, svou vizi, možná i chuť divákovi vyrazit dech.. ZAPOMEŇTE! Dobré obsazení, McKenzie opravdu dospěl...ale to ostatní je odfláknuté, trapné, rutina a především ostuda! Název Gotham slibuje podívanou a přitom je ukázkou, že v USA dnes může točit opravdu káždý, kdo si zaplatní internetový kurz RSRKH : Režisérem, snadno, rychle, k hovnu! toto je sračka roku!