Moneyball (2011)

Jelikož jsem fanoušek baseballu, studoval jsem ekonometrii a diplomku psal na tema: Hodnocení efektivnosti baseballovych tymu (btw. porad se me nekdo pta: a to to opravdu nekdo pouziva??) tak pro me ten film nema chybu!!! Odted na vsetecnou otazku mohu odpovidat: ano, pouziva a Bratt Pitt o tom natocil film. :-)

Warrior (2011)

skvělé sportovní drama, které o sportu tak úplně není. Jedním slovem: pecka!!

Půlnoc v Paříži (2011)

Woody prostě umí. Snílek ve mě byl naprosto nadšen, něco takového bych chtěl zažít.. zachlastat s Hemingwayem, zapařit s Fitzgeraldem, pokecat s Dalím, zkritizovat Picassa... a tohle všechno po boku krásné Marion v noční Paříži... nemělo chybu!!

Chceš mě, chci tě (2009)

Klasická romantická komedie, ale já se fakt bavil. Netradiční podání a hlavně role Butlera nemá chybu. Ty šovinistický kecy byly prostě boží. :-)

Velká ryba (2003)

Nádherný film o pořádné dávce fantazie! Anebo to byla pravda? ;-) Film, který mi vehnal slzy do očí prostě plné hodnocení dostat musí.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Lee Van Cleef je tady naprosto úžasnej. Snad ještě lepší než v Hodný, zlý a ošklivý. Jinak super western a tradišně výborná Morriconeho hudba.

Obhájce (2011)

Hodně napínavé soudní drama. 2 hodiny jsem čekal jak z toho skvělej McConaughey vybruslí!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Napoprvé jsem si u prvního dílu říkal: cože, tohle, že má být pátý nejlepší seriál?? (knihy jsem v té době nečetl). Ale dal jsem tomu šanci a kurva dobře jsem udělal. I přes jisté scénaristické změny oproti knihám, které jsou bohužel povětšinou spíš k horšímu, je to jeden z nejlepších seriálů co znám. Takovou atmosféru a udržování diváka v napětí jsem zažil málokde. Jo a Tyrion Lannister je prostě fenomenální!!! Toho skřeta prostě žeru. :-) Edit: Druhá série stále výborná (čtenáři možná nebudou úplně souhlasit). Ale třeba bitva na Černovodě byla asi to nejepičtější, co jsem v seriálové tvorbě viděl. Nedostatky se určitě najdou, ale jak říká jeden můj kamarád: na ty sere pes..

Četa (1986)

jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Takhle nějak podle mě vypadá válečné peklo..