Barbie (2023)

Konecne jsem se k tomu dostal. Nevim, jestli mi uskodil vseobecny hype a pak velka ocekavani... a pak trochu zklamani. Zabavny to je, hlavne prvni pulka me bavila hodne. Pak, kdyz zacne odboj, tak tam to pro me zaclo trochu drhnout. Vzdycky jsem si rikal: jo, tohle je dulezite tema, to je to hezky ukazany, jak tenhle bullshit musi zensky snaset... a nasledne to tam nekdo doslova vysvetlil, cimz to pro me docela zabit. Nevim, ale asi bych tem divakum veril trochu vic v tomhle... ale co ja vim, treba to mala holka daleko vic oceni takhle. :-)

Fremont (2023)

zajimavy namet o afghanske tlumocnici zijici v USA a pracujici v tovarne na kolacky stesti, co tak nejak hleda sama sebe. je to hrozne pomaly, cernobila tomu dobre sedi... ale bylo to tak nejak o nicem. Hrozne zalezi, jestli se vam to trefi do nalady. pokud ano, super, pokud ne, budete trpet. U me to bylo tak napul no. Sympaticka hlavni hrdinka,  usmevnych momentu nebylo malo...

Chudáčci (2023)

Emma Stone samozrejme famozni, ale jinak tyhle bizary asi nejsou pro me. :-D  na jednu stranu mi to rpislo fakt fascinujici a zajimavej napad, na druhou jsem si celou dobu rikal: tvl t je strasna kravina. :-)) No, podruhe to asi neuvidim, ale doporucit to rozhodne muzu. K zamysleni to donuti a tu umeleckou kvalitu tam vidim, jen to slo nejak mimo me. Jinak ta objevena sexualita u maleho decka je tam imho vykreslena uzasne a je to chilema fakt hodne dekadentni a bizarni. Jen jsem tam pulku filmu nevidel nic moc navic.

Napoleon (2023)

Ja jsem celkem zklamany, remeslne je to samozrejme porad vyborny, Ridley umi. bitvy jsou zabavne a dobre. Trochu me jen rozcilovalo to jak je to barevne divne podanne, ale ok. Ta sepie filtr nebo jak to nazvat se mi moc nelibila... Ale proste neco tomu filmu chybi. Nedokazal me poradne vtahnout do deje, neustale preskakovani tech dvou hlavnich linek, bojove a milostne, bylo ve vysledku spis rusive. Vzdycky kdyz uz se to zacinalo rozjizdet, preskocili jsme na druhou linku... a tak porad dokola. Joaquinovo pojeti Napoleona, kdy je vetsinu casu bez nejakych emoci a jen tam chodi,mavne rukou nebo tak... takove zvlastni. Kralovstvi nebeske a Gladiator jsou proste jine a moc neverim, ze to reziserska verze napravi. Uz takhle je ta stopaz strasne dlouha.

Až na krev (2007)

Filmarsky nadherny, ale jinak takovej trochu divnej pribeh. Zajimave, ale casto jsem si teda rikal: wtf? :-)) ale tak to je spis muj problem. Day-Lewis je tradicne skvelej, o tom zadna.

Černí motýli (2022) (seriál)

Zajimavej francouzskej serial. ale delalo mi docela problemy se orientovat v tom preskakovani ruznych linek a casu. Navic zaverecna vymena hlavni herecky tomu pridala na chaosu. Bohuzel zamer autoru hezky, ale musel jsem si dohledat, proc to udelali. Jinak by me to nenapadlo. ale to je mozna jen muj problem. :-D

WandaVision (2021) (seriál)

docela me to i bavilo, zadnej slagr ale spatne to nebylo, proste klasickej prumer. Jako zacatek serialoveho Marvelu, proc ne.

Greyhound (2020)

za me v pohode. Napinave to bylo, akce ok. A akce prakticky celej film. Moc se s nejakym predstavovanim postav nemazou a rovnou se jde doprostred Atlantiku. Ale vubec to nevadi.