Comeback - Pravidla rodinného provozzu (2008) (epizoda)

Ozzák v autoškole, krádeže značek a herci jakožto hodné děti. Není to špatné, pobaví, ale celkově mi tam něco navíc chybělo.

Comeback - Pomáhat a chránit (2008) (epizoda)

Tenhle díl už šlape, jak má, vše do sebe zapadá, dokonce mne tady pobavila i Vondráčková (Helena) naživo. ("V ledničce máš buřguláš!"). Jedna z mála epizod, kde je Iva na Lexu nakonec milá.

Comeback - Souboj titánů (2008) (epizoda)

Souboj o tom, kdo prodá víc CD. Nevím, nějak mne to nebralo, i když hlášky tady jsou často také povedené.

Comeback - Gott Ex Machina (2008) (epizoda)

Tuhle epizodu doslova zachraňuje Karel Gott - ostatně, jak je tomu v názvu. Nebýt tady jeho vily (v reálu zámek v Kolodějích) a jeho entrée do obchodu (a Ozzákova "On existuje!"), jde o průměrný díl. I když Maťo Matejka je kamarád a mám ho jinak rád. :-)

Comeback - Křeslo (2008) (epizoda)

Taková rozjížděcí epizoda, ne vše si ještě sedlo a některé vtipy ne dost fungují, i když hlášek je tady hodně. Na druhou stranu musím říct, že tenhle díl vidím vždycky po kouskách, nevím proč. Batulková se tady objeví až v závěru a jenom jako fanynka.

Hospoda - Vynálezce (1996) (epizoda)

Docela slabé, i když Gerendáš svou postavu pojal výborně - nedělá z ní prvoplánového blba, ale v podstatě chytrého a racionálně reagujícího člověka - až na ty vynálezy a stihomam, samozřejmě, ale i to se mu dá věřit. Chudáka Zatloukala mi bylo hodně líto. A dost mi vadí, že díl nemá vlastně závěr nebo lepší pointu, než že se Zatloukal asi sám zbláznil.

Hospoda - Fotbal (1996) (epizoda)

Sousta skvělých hlášek a mouder. "Když vyhrají, pojedou na mistrovství světa!" "A tebe vezmou s sebou, že tě to ta bere?" - Plus samozřejmě opět rýpnutí do moderního trendu, kdy se z hospod vytrácí povídání si mezi lidmi, a místo toho se čučí na bednu.

Kdo unesl Klaudii? (1999)

Mně to docela pobavilo. Už jen ten kontrast němého filmu a moderních aut mne bavil, a kupodivu to fungovalo. A kde jinde se v titulcích setkáte s členem štábu, u něhož je napsáno "film poškrábal a propálil..."? Možná to šlo dotáhnout dál, ale ta historka je fakt jak ze současné Kriminálky Anděl, Specialistů nebo jiného seriálu na libovolné televizi. A Karel Štědrý zde hraje velmi dobře a uhlazeně. A fajn vidět hrát režiséra Svitáčka.

Konec jasnovidce (1957)

Velmi solidně a odvážně (na svou dobu) natočená satira (kde by mne zajímalo, jestli vážně jasnovidcem byl, nebo ne) s chytrými dialogy (zvláště rozmluva Horníčka s Menšíkem je dokonalá ("Jak dlouho jste byl na posledním místě?" - "Nevím, já zrovna neměl hodinky."), velice podmanivou atmosférou a kulisami, ale i drobnostmi jakoby mimo obraz (poklepání Filipovského po čele místo lebky, časopis Jasnovidec s článkem Za vyšší obsahovost věštby), skvělou zkratkou, jak pod vedením byrokratických úřadů firmy nefungují, jak by měly a hledí se jen na od-do a zaplať. Jen mi chybí údernější konec, nějaká trošičku zajímavější pointa. Zajímavé je, že hudbu složil Jiří Šlitr a jako asistent kameramana působil Miroslav Ondříček. A že Menšík uvede své skutečné datum narození včetně rodných Ivančic (snažil se je dát do nejvíce filmů a inscenací, kde hrál.)

Smrt za oponou (1966)

Tohle muselo projít nějakou krušnou a bolestivou cestou, že z toho vznikl nakonec takový paskvil. Přitom drobné náznaky na jemně satirickou komedii by zde člověk našel - třeba když Walda jakožto francouzský zločinec pustí v rádiu Matušku a pak to jde vypnout se slovy, že řve jako pavián. nebo Horníčkovo lavírování mezi pocity a jistotami, nuda pláž (tehdy v čs. filmu!), resp. obsazení herců do netradičních rolí... to vše mne bavilo. Ale pak je tu příběh, který je naprosto strašně sestříhaný, některé střihy jsou wtf, kde najednou vzali tu blondýnku v podání Vránové, to nijak vysvětleno není, němečtí policisté jsou hozeni na scénu stejně divně jako předtím ten stařík o holi, až si říkám, kdo to je, proč tu, a musí se to domýšlet těžce z kontextu... Nebo se v půlce filmu najednou objeví u Horníčka pes, kde byl předtím, proč až teď? Nevíme. Potom ta neschopnost pohlídat jednu bonboniéru mi taky přišla neprofesionální a klidně bych vzal, že zločincem je ta uvaděčka, co vaří kafe. A když vás honí zločinec, fakt místo do foyer, kde jsou spousty lidí, budete prchat do kotelny? Další wtf. Nakonec ani ten vztah mladého poldy v podání Satoranského s baletkou (kterou překvapivě nikdy! nevidíme tančit) není nijak dotažen do konce. Přitom to vážně nějaké náznaky mělo, ale tohle vypadá, jak když v Hollywoodu točí Allan Smithee film.