Sinister (2012)

Autor detektivních románů Ellison se se svojí rodinou nastěhuje do domu, kde byla oběšena rodina, aby mohl psát detektivní román a vyřešit případ zavražděné rodiny. Na půdě najde promítačku s 8MM filmy, kde jsou záběry z dalších znepokojivých rituálních vražd. Jestli se vám to zdá zajímavé, věřte, že tomu tak. Samotné záběry působí jako home video, až na to že se v nich ohavně vraždí. Tyto scény jsou podpořeny tím nejlepším zvukem, jaký si z hororu vybavím, zvuk a hudba je doslova démonická. Musím pochválit, že to není překombinované, počet lekaček je rozumný a film dokáže dlouhou dobu vytvářit atmosféru a děsit, aniž by se muselo stát cokoliv nadpřirozeného, stačí vidět 8MM filmy a jste vyděšený. Sinister mě zaujal už v první minutě, kdy vidíte záběr z oběšení rodiny, ale to nejlepší mělo teprve přijít. Když se poprvé objevil Mr. Boogie, byl jsem nefalšovaně vyděšený a to ještě měla přijít geniální scéna se sekačkou, jakožto prvotřídní lekačkou s takovým zvukem, že mě mrazí i teď, protože při psaní tohoto komentáře mi běží film na pozadí. No ty vole fuj, to je hnus. Režisér odvedl výbornou práci s dobře napsaným scénářem, ve střižně to pěkně nastříhali (například použití jump cuts v záběrech na promítačku) a herci zahráli uvěřitelnou rodinku. Rozhodně z nejlepších duchařských hororů jaké znám, možná ten vůbec nejlepší.

Zatímco spíš (2011)

Kvůli finále to na mě působí jako taková černohumorná anekdota. Má to velmi zajímavý děj, jen způsob vyprávění zdál se mi trochu nudnější a chyběla mi větší vypjatost klíčových scén. Myslím si, že se zapomnělo podpořit napětí vhodně zvolenou a správně načasovanou hudbu. Dobré hudby, která má být součástí vyprávění jsem si všiml pouze jednou, to když domovník César pociťuje satisfakci za své snažení a podává Kláře oblečení, v tu chvíli si připadá, jako by byl její přítel, do tohoto šťastného okamžiku výmluvně hraje povzbudivá hudba a vystihuje tak momentální pocit štěstí hlavní postavy Césara. Takto se má hudbou vyprávět. Příběh o voyerství nepříliš sympatického domovníka, který se noc co noc vkrádá k nádherné prdelce mě zaujal svou promyšleností, ale neuchvátil zdaleka tak, jak by mohl, protože mě nechával docela chladným.

Atlas mraků (2012)

Bylo to jako sledovat více filmů zároveň a nenudil jsem se, jen jsem si říkal, že tomu chybí nějaká nezapomenutelná scéna, která by mě ohromila nebo dojala. Musím však konstatovat, že se to podařilo ve finále, které bylo nadmíru pěkné. Nedosahuje to promyšlenosti Matrixu ani vzdáleně, emotivně je to mnohem slabší, ale i tak nejsem vůbec zklamaný, i když jsem měl velká očekávání.

Román pro muže (2010)

Skutečně debilni amoralitka, u které jsem se přesně jednou zasmál.

Five Hot Stories for Her (2007)

Není to jen tělesné, ale je to vášnivé, do dvojice ideální porno, nutno dodat, že dojde i na lesbickou scénu (která nebude nejspíše vadit ani většině žen) a na závěr jedna gay scéna, která se bude líbit jen malé části žen a nikomu z heterosexuálních mužů. Nejvíce se mi líbila "klasika" jeden muž a jedna žena, takové běžné prcání ze života.

The Divide (2011)

Již Stanfordský experiment ukázal, jak snadno a rychle se při extrémních podmínkách lidé vymykají civilizovanému chování, nutno dodat, že ne všichni. Reality show z atomového krytu, jenomže tentokrát beze zábran a beze studu před kamerami. Je to napínavé, velmi vyvážené a navíc tomu nechybí ani slušné a emotivní finále, a to se také počítá. Uživatel LIVINGDEAD zase vytlačil komentář hodný vhození do septiku, možná by měl jít za ním.

TARZAN X (1995)

V rámci žánr živočišného šukání hraje Rocco první ligu a tak nějak si myslím, že by se to mohlo líbit i ženám.

Headcleaner (1999)

Nejpodstatnější výjev připomíná některé obrazy Salvadora Dalího, s tím rozdílem, že u tohoto kraťasu vybafne bubák, což je úžasné, když to má jen 2 minuty. Je to pozoruhodný vizuální fetiš___Jaké by to bylo natočit své sny? Bavari zašel docela daleko v tomto nesnadném úkolu. Lepší celovečerní: Cela

Metachaos (2011)

Odporné a o ničem.

Yamato - Loď smrti (2005)

Je to píčovina a škoda slov. Nepouštějte si to jestli se mnou sympatizujete.