Rick a Morty - Solarickové (2022) (epizoda)

Překombinovaný díl. Ztrácel jsem se v tom více než obvykle u Ricka a Mortyho.

Rick a Morty - ZáBethní Dvojstinkt (2022) (epizoda)

Linka s druhou Beth mě až tak nezaujala, ale tento díl má své silné momenty. Realistické hry jsou opět tak originálním nápadem, že si to jinde než u Ricka a Mortyho neumím představit. A je to rozhodně zábava. Fajn subtilní díl z obýváku. Po titulkovou scénu si tentokrát nenechte ujít :-*

Rivalové (2013)

Dival jsem se na to s Korejcem, Polakem a Ceskou. Vsichni byli vtazeni do deje tohoto prekvapive napinaveho snimku. Je uplne jedno, jestli mate radi zavody, protoze ja je treba rad nemam. Scenarista se zna osobne s Nicky Laudou a napsal o nem dojemny a poctivy snimek. Teda nejenom o nem, ale o rivalite s James Huntem. Je to ten film, ktery bych mohl doporucit kazdemu a divim se, ze se mu vyhnuly oskarove nominace. Chlapactejsi film jsem dlouho nevidel.

Rodinná oslava (1998)

Dogma 95 v nejlepší kondici. Film, který je tak tělesný a realistický, že se vryje pod kůži.

Román pro muže (2010)

Skutečně debilni amoralitka, u které jsem se přesně jednou zasmál.

Rozpolcený (2016)

Vynášení McAvoye do nebes nechám na jiných. Hraje však opravdu dobře. Líbil se mi námět. Pomalou první hodinu jsem tomu moc nevěřil, ale vystřídaly to i chvíle skutečného děsu a nebýt toho podivného a překotného závěru, šel bych na 5. Je to trochu rozpolcený film, ale stejně je velmi zajímavý a výrazný.

Rudyho má každý rád (2015) (seriál)

Tohle je nejpodcenenejsi zalezitost, kterou si ted vybavim. Mam radost, ze u nas dokaze vzniknout sitcom, jako jsou ty svetove. Jasne, neni nejlepsi, ale to ze je cesky neznamena, ze by mel mit jiny metr________ Sitcom se vsim vsudy a uplne skvelym Rudym. Kam se hrabe Ted z HIMYM.

Ruka zabiják (1999)

V rámci zhulených komedií je to rozhodně to lepší bez trapáren typu prdění a onanování. Gore a nechutnosti tak akorát, abyste to mohli pustit skoro každému na 15 let a jako bonus je tu Offspring a jejich malé cameo. Přijde mi lepší první polovina a hlavně postelová scéna mě fakt bavila.

Sázka na nejistotu (2015)

Pěkně vysvětlená podstata vzniku krize. Závěr naprosto skvělý: Vše zaplatí normální lidi a obviníme z toho uprchlíky. V době, kdy propadám vlivu tradera a odborníka na 'černé labutě' Talebovi, je to pro mě tento film něco jako povinnou četbou k doplnění vzdělání. Fakt náročné téma se režisérovi nerozpadlo pod rukama. Vadila mi kamera, ale ten celek mě přibyl k televizi tak. že jsem netušil, že je to více jak dvě hodiny dlouhé. Takže asi i ta kamera měla opodstatnění. Přirovnání k Vlkovi z Wall Street je podle mě hodně povrchní. Na závěr jen řeknu, že je to skvělý film, který není pro každého. Jdu googlit knížní předlohu. Pátá hvězda za perfektního Carella, a to jsem ho dosud viděl hrát jen komediální role.