Griffin a Phoenixová (2006)

Film objeven náhodou ve večerním programu filmového kanálu si původně ani nezasloužil pozornost. Nicméně dokázal jednu velkou věc - získat si mou pozornost a stal se z kulisy mám hlavním večerním chodem. A velmi výživným! Film plný poetiky, smutné radosti a veselého smutku... Nadchl mě!

Nezapomeň na mě (2010)

Popravdě, Robert Pattison nepatří zrovna mezi mé oblíbené herce, ale marketingově to byl skvělý tah. Na plátnu se odehrává vyprávění o životě běžných lidí bojujících se svými vlastními tragédiemi o malý kousek naděje v temném zatuchlém světě "nejlepšího města na světě". Skvělý film se strhujícím koncem!

Alenka v říši divů (2010)

Tak s čím jenom tento film srovnat? Se Zelenkovými Karamazovi? S dicapriovským Romeo and Julliet? Čím může klasický literární námět překvapit? Leda svou kvalitou a já se nebojím říct, že z tohoto pohledu mě Alenka pohltila! Skvělá Mia Wasikowska, nadprůměrná Helena Bonham Carter, ale hlavně fenomenální ztvárnění! A začínám se podivovat nad úrovní hodnocení tady. Skvělá Alenka 75% a poběhující Šmoulové bez špetky děje 90%? Ale no tak...

Formule! (2001)

U některých filmů je děj silnější než forma prezentace, u některých je tomu naopak. Formule tento problém neřeší. Děj je totiž prachbídný, forma směšná. Chvílemi jsem si připadal jako v klenotnici klišé. Odpad to není, osobně bych dal asi půl vesmírního objektu (čti hvězdičky).

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody Allen se dlouhodobě profiluje do role mého ne-příliš oblíbeného režiséra a Vicky Cristina Barcelona tento trend jaksi sleduje. Film vychází z jakéhosi bohémského ideálu, který víc než do současné doby spíš zapadá do století dávno minulých. Ženy na požádání po pár sklenkách otevírají své náruče pak obraz španělského macha, který dostane, co chce a přitom miluje svou bývalou ženu... Postrádal jsem kousek reality, takže šedý průměr za výbornou hudbu a bravurní výkon psychotické Penelope Cruz.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Nejzábavnější česká show! Neuvěřitelné hlášky, geniální zábava! Kdo aspoň trošku rozumí fotbalu, tak brečí smíchem =) "Mi volal Pelta." "Ti volal Pelta, jo? A co chtěl?" "Nic" "A cos mu to na řekl?" "No nic" "Tak tos mu řekl hezky!" =)

Ti druzí (2001)

Pokud mám nějaký film označit adjektivem "strhující", není jiné volby než The Others. Pozvolné tempo postupně víc a víc graduje, na světlo světa a tmu domu se vynořuje čím dál víc záhad a otázek... Část konce se dá předvídat, ale kompletní závěr se snad nezjeví ani v hlavě toho nejparanoičtějšího diváka! Tento horor si vysloužil samá superlativa!

Protektor (2009)

Možná by se recenze na filmy neměli psát hned po návratu z kina, ale já bych jinak nedal ani ty 2 hvězdičky... Osobně jsem neuvěřitelně zklamaný, děj byl strašně liknavý a žádnou hlubší filozofickou myšlenku či úvahu jsem hledal zbytečně, přišlo mi, že jsem půl druhé hodiny strávil listováním v obrázkové knížce o historii. Někdy holt musí kvalitu projekce dohánět společnost, ve které kino navštívíte.

Mechanik (2004)

Jednoznačně nejtemnější film jaký jsem za poslední léta viděl. Ch. Bale vyhublý na kost, hrůzu nahánějící tóny, pocit neuvěřitelné samoty ve svém každodenním světě... Se Trevorovi vůbec nedivím, že se jeho každodenními průvodci stala paranoia, úzkost a schizofrenie. Ve srovnání s Klubem rváčů mnohem temnější a propracovanější!

Ztraceno v překladu (2003)

To, čím je ve sportu defenzivní útočník či v počasí letní mrazík, je pro mě Lost in Translation. Smutná komedie plná melacholie, zoufalosti a zamyšlení, na druhou stranu nepostrádající naději či každodenní dávku optimismu... Ačkoliv si v roli Boba dokážu představit i někoho jiného než B. Murrayho, smutné obrazy postav procházejících se osaměle po městě či kjotském chrámu, hudba či radost z toho, že člověk najde spřízněnou duši dělají z tohoto filmu vynikající kompilaci, exkurzi do duše člověka. Celkově velmi milé překvapení!