Vražedná hra (2012)

A to iba za pomrknutie na Breaking Bad.

Drive (2011)

Priznávam, že tento film sa naozaj rozloží v hlave a v myšlienkach, človek nad ním premýšľa, prečo a ako.. Odporúčam to spraviť práve takto, pozrieť a potom premýšľať..

Tintinova dobrodružství (2011)

Krab so zlatými klepetami bol úplne prvý komiks, ktorý som dostal a práve on odštartoval aj môj záujem o toto umenie. O to viac som si teda vychutnával tie scény, ktoré boli vo filme použité práve z neho. Scenár spája dva (resp. tri) komiksy do jedného celkom efektne (hlavne kvôli tomu, že zápletku zo "zlatých klepiet" úplne odignoroval), humor sa mi nezdal tak tak výrazne infantilný, Haddockove a tiež Snowyho alkoholické scénky sú už aj z predlohy najvčäčším ťahačom vtipných scénok. Skvelá akcia v Maroku, hlavne dlhé zábery, škoda však, že prišla až poslednej tretine. Po vizuálnej stránke je dielo určite úchvatné, opäť to podľa mňa animáciu posunulo niekam dopredu a už sa teším na najbližšie spracovanie od Jacksona.

Triangle (2009)

Originálne a tautologické.

Nelítostný souboj (1995)

Videné 3x, ale nemôžem si pomôcť, proste miestami to bolo veľmi nudné, pokojne mohol mať tento film aj o pár desiatok minút menej a na kvalite by mu to neubralo..

Jonah Hex (2010)

Trestuhodne nevyužitý potenciál už hneď na začiatku.. Tak, kde by som očakával predĺženú stopáž, je zasadený komentár v pozadí s (naozaj) skratkovitým vysvetlením medzičasu, naopak niektoré scény sú buď zbytočne dlhé alebo úplne zbytočné.. Škoda, vrstevnatosť nasvedčovala aj niečomu hlbšiemu, namiesto toho sa tento film len kĺže po komiksovej predlohe.. Pre mňa osobne tu chýbal väčší priestor pre mystiku a prepracovanosť scenára..

The Final (2010)

Myšlienka je to naozaj zaujímavá, tvorcovia sa skutočne nechali inšpirovať, aj keď hodne z diaľky, japonskými (ihly, našťastie nie plne inšpirované) a americkými (prsty) gore filmami, depresívnosť amerického prostredia ešte umocňuje záverečný podkomentár z televízie, ale.. to je všetko.. Šéf party sa nechal trochu herecky uniesť, dievčenské "mučiace" scény sú hrané až okato, zato tie chlapčenské sa k skutočnosti približujú viac (žeby skúsenosť?) Apropo, od začiatku sa mi to nezdalo, ale pri konci to už viem.. rátali ste vôbec mŕtvych / mučených? Nejako mi tá matematika nesedí..

Černá labuť (2010)

Aronofsky stále potvrdzuje baletnou špičkou účasť na filmových udalostiach roka. Opäť vynikajúca Libatiqueova kamera s ešte užším kontaktom s hlavnou predstaviteľkou, bravúrne herecké výkony všetkých zúčastnených (dokonca aj Winona chrlila blesky a krv okolo seba) a dokonalá inšpirovaná hudba Clinta Mansella. Rozpoznateľným znakom Aranofského filmov je už tradičné aktívne, empatické cítenie divákov s hercami. V praxi to znamená, že keď si Natalie Portman vyťahuje brko z chrbta, cítite tú bolesť spolu s ňou. Čo dodať, poklona Darrenovi už po piaty raz v živote a moja topka sa stále nemení. Zároveň sa pripájam k Flipperovi a vyzývam Akademikov: Už si konečne všimnite, čo je naozaj kvalitné a dobré...

Sociální síť (2010)

Je úžasné sledovať, ako sa vyvíjal fenomén tohto storočia (?) od jeho základov až do tak typických ľudských rozporov, nezaiteresovane. Hoci sa spočiatku zdá, že sú misky váh jednoznačne na strane Marka Zuckenberga, vývoj situácií a jednotlivých pohľadov sa po vzhliadnutí môže zmeniť. Záleží naozaj na divákovi, ako prijme túto konfrontáciu. Jednoznačne odporúčam, zatiaľ ako každú "fincherovku". Čo nám to majster prichystá najbližšie?