Ten Největší (2007)

Trocha vykrádačka Shawshank a Prison Break, ale v celkovom výsledku skvelé, bavil som sa od začiatku po koniec a o to tu predovšetkým išlo. "Schneiderovky" sú predsa hlavne o zábave. Ale bradavky aj tak posilovať nebudem.

Pátek třináctého (2009)

Dookola omieľané to isté. Schematizmus deja a postáv je síce vlastný tomuto žánru filmovej tvorby, ale charakteristika slova remake je "nové nakrútenie staršieho úspešného filmu". Nie som si istý tým "novým", pretože tento film neprináša vôbec nič nové. Snáď okrem amerických teenagerských dialógoch typizovaných postáv. Bohužiaľ, pokračovanie nie je nijakým prevratom v sérii ani novým štartom. Taký Texaský masaker motorovou pílou urobil Nispel oveľa zaujímavejším a atraktívnejším. V tejto látke by si však mohol zobrať za vzor Roba Zombieho s jeho prekvapivo výborne spravovaným Halloweenom a popracovať na Jasonovej psychologizácii osobnosti. Ale doba remakov ešte nie je na konci svojej éry, necháme sa prekvapiť.

Kronika mutantů (2008)

Vizuálna stránka je naozaj poctivo odvedenou prácou, ktorej sekunduje i hviezdne obsadenie na čele s mojimi obľúbencami Janeom a Furmannom. Ale... pri všetkej úcte, "matička božia, prečo si dopustila skazu na túto Zem?" Eisner síce začal s Event Horizon, ale sľubný začiatok si kazí stále viac a viac a od Firestarter 2 sa nič nezmenilo. V celkovom vyznení mi tak vychádza, že z Kroniky Mutantov by bol naozaj výborný mainstreamový komiks v štýle Alana Moorea a Kevina O'Neilla (LOEG). Vo filmovej verzii by mu však výrazne pomohlo premakať scenár a cenný výsledok by bol na svete.

96 hodin (2008)

Inšpirácia Bourneom zjavná, ale iba čo do formy. Zvyšok je skvelý mix akcie, akcie a ackie. Premakané scény, vynikajúci Neeson, parížsky underworld = jeden z najlepších filmov poslednej hollywoodskej doby, ktorý som mal možnosť vidieť.

Sám v temnotě (2005)

Chcel by som podotknúť, že filmografia (ne)slávneho režiséra išla mimo mňa, takže som bol naozaj nezaujatý. A sám musím uznať "Achjajmôjtybožepanenanebesiachatotoboločo?" alebo niečo v takomto duchu. Kamera bola síce miestami na úrovni (pravdepodobne si Uwe odskočil na "schweinebraten"), ale logicky podmienené konanie postáv tu zažilo nulovú úroveň. Čo však je úplne odradzujúce v tomto filme, bolo použitie hudby. Tá filmová aj korešpondovala s dejovou líniou, akonáhle však nastúpila romantická scéna, akoby "uťalo" a zrazu počujete v ušiach 7 seconds, ktorá s touto scénou jednak nemá nič spoločné, ale ani jej nástupu vôbec nič nepredchádzalo. To isté sa deje aj pri akčnej scéne streľby príšeriek s nadupanou metalovou vypaľovačkou. Použitie spomaľujúcich záberov bolo síce na začiatku scény efektné, ale postupne nadobúdalo retardačný účinok. Škoda, lebo mystika filmu mohla byť sľubná, dej napínavý a herci "hercovití". Najhoršie popritom dopadla kráska Tara Reid, ktorá mala snáď najhoršie repliky typu "a prečo?, neviem, musíme? môžem?...". Napriek všetkým týmto škrvnám si však myslím, že až tak zlý film, za aký ho tu vyhlasujú, nie je. Celý čas som mal pred očami nedávno videnú príšernosť Anaconda 3, aj preto som k tomuto filmu zhovievavejší.

Tesserakt (2003)

Podľa novely Alexa Garlanda.

Du poil sous les roses (2000)

Pamätám sa, keď som bol na tom v kine aj so spolužiakmi. Vyhlasovali to za komédiu nie len pre mladých. A viete čo? S odstupom času premýšľam, že mali naozaj pravdu. Problémy v dospievaní, či už ide o prsia, sexuálnu orientáciu alebo názory na rodičov či na spoločnosť ako takú (a mnohé iné) má väčšina ľudí v tomto veku. Ich problematika sa však odráža i v sociálnych aspektoch a preniká hlboko pod kožu. Mladá Roudoudou (Julie Durand), jej rodina a nápadník Romain (Alexis Roucout) sú viac-menej súčasnou vzorkou spoločnosti a režisérske duo Jean-Julien Chervier a Agnès Obadia na nich konfrontujú širokú paletu možných komplikácií v priestore a čase. Nečakajte však, že sa budete váľať smiechom po zemi, i keď reakcie slovenského publika boli údajne pozitívnejšie ako francúzskeho.

Milionář z chatrče (2008)

Nič ma v poslednom čase nezaujalo tak veľmi ako tento film. Vynikajúci scenár, réžia, herecké výkony, kamera, všetko. Každý záber má svoje miesto, každý motív je dotiahnutý do konca a samotný záver nevyznieva ako klišé - pocta Dannymu Boyleovi a spol. Jamal a jeho kamaráti mi poriadne popresúvali rebríček najobľúbenejších filmov a Oscara by som udelil už len za pamätnú scénu v (pod) latríne. Ale, asi to tak malo byť.............. (úplný súhlas s Radek99 )

Simon řekl (2006)

Škoda, mohol to byť veľmi zaujímavý film. Crispin Glover dokázal, že šialencov vie zahrať naozaj na výbornú, a William Dear, že sa dá natočiť i väčšia "úchyláreň" ako Wrong Turn 2. Ale... som zvyknutý, že v podobných hororoch konajú postavy nelogicky, čo sa však dokázalo tu... Jednu hviezdičku dávam za Crispinov výkon a druhú za naozaj originálny krompáčový masaker...