Piráti na vlnách (2009)

Prageniálny film o rockovej hudbe v ktorom Vás predávkujú tri najväčšie drogy aké ludstvo kedy vynašlo SEX, ROCK aaaa HUMOR bez hraníc. Don´t ask what rock´n´roll can do for you,.... the biggest question is what can You do for rock´n´roll. (pozn. aut. Prepáčte mi moju neprofesionálnosť, ale keď ide o rock tak nepoznám žiadne pravidlá ! ) ROCK ON

Medvěd (1988)

Veľmi príjemný nenútene vtipný , a ruku na srdce, strašne zlatý príbeh, ako aj herecké obsadenie. Rodinná "podívaná" ako vyšitá na sobotňajší večer.

Kinobox (1993) (pořad)

Jednoducho milujem ako Petr Čtvrtníček paroduje Přemka Podlahu a prísne vzaté celý Receptár. Skúste si to všimúť ak ste si to ešte nevšimli...

Tropická bouře (2008)

Ben Stiller sa znovu rozhodol obsadiť miesto za aj pred kamerou. TT je v celku funkčná komédia, lepšie povedané paródia, na klasické vojnové filmy ako napr. Apocalypse Now (scéna s napalmom, helikoptéri). Úvodné fake-traileri a prvé scény filmu boli nesmierne vtipné, ďalšie sledovanie filmu prinášalo zo sebou striedavé reakcie výprskov smiechu a skeptických pohľadov. Povedzme si to na rovinu, hviezdou bol Robert Downey Jr. a on bol fundamentom celého úspehu filmu. Každá sekunda jeho výstupu bola radosťou a čo veta, to hláška. Ben Stiller, s kvapkou sebakritiky, na seba vzal úlohu dvorného šaša...znovu. Podal priemerný, uspokojivý výkon, ale nič viac. Prekvapila malá úloha zdeformovaného Toma Cruisa. Jack Black trápny ako vždy. Mal som skôr problém z hereckým obsadením ako so samotným filmom.

The Night Before Christmas (1933)

POZOR !!! Tento santovský filmík má neskutočnú dávku sladkosti a vianočnej atmosféry v sebe, takže prosím pozerať po častiach tých, čo majú emocionálny diabetes. Inzulín potrebný...

Blue Monday (1938)

Znova pod rúškom jemného humoru nám autor veľmi humorným a nevtieravým spôsobom naznačuje ako častokrát je neprávom kritizované nežné pohlavie patriarchom rodiny, akoby by to vyzeralo keby si vymenili úlohy a ďalším dôkazom toho, že muži nedokážu robiť viac vecí naraz.

Swing Social (1940)

V nevinnom obale sa dvojica Hannah Barbera rozhodli vysloviť to, čoho by v dnešných časoch za výhovorkou politickej rovnosti a rasovej diskriminácie sa skrývajúcich ľudí nebolo možné vykonať. V necelých 9 minútach sa vymenovali všetky predsudky voči afro-američanom či už vo forme vizuálnej (zväčšené pery), muzikálnej (jednak žáner piesní ako typicky „čierna hudba“ a typickým prízvukom) alebo v samotných replikách postavičiek. Spoločenská animovaná kritika 40 rokov, ktorá do dnes nestratila aktuálnosť. Hudba je skvelá ako je už od H a B zvykom.

Goyovy přízraky (2006)

Napriek hereckým výkonom Javiera Bardema a Natalie Portmanovej musím povedať, že sa pri tomto filme jedná o jedno z najslabšich Formanových diel. Forman sa snažil zachytiť velký dejový záber a zdalo sa mi, že úplne odbočil od Goyu a venoval sa radšej charakteristike hist. obdobia. Podľa mňa bol film chaotický a neusporiadaný čo sa týka deju, a samotné zobrazenie Goyu bolo viac než minimalistické. Čakal som film o umelcovi a dostal som charakteristiku pred- a ponapoleonského Španielska.____Po prehliadnutí snímku Kladivo na čarodejnice (1969) , musím povedať, že inkvizičné scény boli týmto snímkom inšpirované. Našiel som v nich podobnosť, ktorá určite nie je náhodná.

Příběh z Bronxu (1993)

Režisérsky debut jedného z mojich najmilších hercov ma nesmierne milo prekvapil. Robert de Niro, ktorý sa akoby narodil do úloh mafiánov, hlavne z obdobia prohibície spracoval svoje skúsenosti z predošlých rol a vytvoril vsutku zaujímavý príbeh. Film spracúva viacero tém ako vzťahy v rodine, rasizmus ale hlavnou problematikou je výber životnej cesty, budúcnosti. Mladík, Calogero, sa musí sám rozhodnúť či si vyberie statočný a pokojný život ako jeho otec (Robert de Niro), alebo sa nechá ohúriť sľubmi slávy a peňazí Sonnyho (Chazz Palminteri), miestneho mafiánskeho bossa.