Létající třída (2003)

Vcelku príjemný rodinný film z prostredia konzervatória, ktorý sa zaoberá myšlienkou priateľstva a súdržnosti v najtažších chvíľach.

Space Jam (1996)

Hodnotenie v roku 1996 - 5*. Hodnotenie dnes - odpad! Celkové hodnotenie - 3*. Looney tunes postavy proste stratili šarm bez originálneho hlasu Mela Blanca. Celkovo Artwork je absolútne debilný. Dej nulový. Škoda, za tie peniaze by mohol vzniknúť full animated snímok asi 10-násobnej kvality.

Pravdivé lži (1994)

Veľmi veľmi zábavný akčný film s poriadnou dávkou cynizmu a sebairónie, hlavne zo strany Arnolda. Film , ktorý nám poskytne obrazy ako cval na žrebcovi skrz 5* hotel a následná jazda na výťahu, alebo bozk s Jamie Lee Curtis vo svetle jaderného výbuchu, si zaslúži jedine pozitívne hodnotenie. A jednoznačne pochvalu si snímok zaslúži za skvelé obsadenie.

Training Day (2001)

Moje tvrdenie bude možno trocha odvážne, ale dovolím si opísať tento film ako pokus o vytvorenie SEPRICA 21.storočia. Veľmi sa mi ľúbilo ako Ethan Hawke a Denzel Washington sa svojimi charaktermi dopľňajú a ponúkajú dva kontrastné pohľady na morálku a cit spravedlnosti príslušníkov policajného zboru. Záver bol predvídateľný, ale samotná zápletka bola vynikajúca. Akčné scény dokázali vtiahnuť diváka priamo do deja, čím umožnili absolútne prežitie situácie. pozn.na margo. Postava Evy Mendes sa mi zdla absolútne zbytočná. Hlavne scéna kde behá nahá bola priam absurdná a neúčelná (ja som bol vždy čudný).

Noční let (2005)

Tento film bol pre mňa nevídaným prekvapením. Napriek jednoduchému prostrediu dokázal vytvoriť veľmi napínavú atmosféru. Cillian Murphy je ideálny psychopat, ktorého oči sa dokážu prevŕtať rovno cez obrazovku/plátno a zmaraziť vám krv v žilách. Žeby nám v jeho osobe vznikol nový "padoušksý" ideál ? Každopádne tento film bazíruje na jeho osobnosti, ktorá ale samotná nestačí na vyššie hodnotenie. Rozhodne odporučujem ale pozrieť si Cillian v akcii...

12 opic (1995)

Skvelý sofistikovaný sci-fi príbeh, ktorý sa nesnaži ohúriť diváka špeciálnymi efektmi, ale dychzarážajúcou zápletkou. Príbeh sa zauzluje každú sekundu, a vo chvíly keď ste presvedčený, že už poznáte koniec Ujo Gilliam vás presvedčí o opaku. Veľmi sa mi páčili zvukové efekty aj hudba. Brad Pitt mi dokázal, že vie hrať a Bruce tiež nesklamal. Bruce nakoniec dospieva k záveru, že často nie samotné veci sa menia, ale človek a následne aj jeho pohľad ne realitu.

Purpurový déšť (1984)

Po druhom premietnutí opadol prvotný entuziazmus. Stále tvrdím, že piesne sú geniálne za čo im dávam 5 hviezdičiek, ale film si zaslúži 1 hviezdu aj to len z milosrdnosti. Film je určite len pre tých, ktorý majú Princovu hudbu radi, keďže je to niečo ako koncert do ktorého sa snažili vštiepiť dej. Kto je aspoň trocha vnímavý sa dozvie prečo Prince nosí stále fialovú, z čoho vychádza jeho znak atď.

Mike, Lu & Og (1999) (seriál)

Obyčajné mladé dievćatko z veľkomesta sa dostáva na ostrov, kde žijú domorodcovia. Uzatvára priteľstvá a spoločne s nimi prežíva mnohé dobrodružstvá. Kto ten seriál niekedy sledoval vie, že najlepšia je tam tá korytnačka...Obyčajný cartoonovský animák, ale rozhodne sa ho oplatí vidieť.

Doc (2001) (seriál)

Celkom slušný seriál z nemocničného prostredia, ktorý upozorňuje na všedné problémy v živote pacientov ako i lekárov a príslušníkov policajného zboru. Niekedy sa ale zdá akoby tvorcovia chceli divákovi nasilu vtlačiť vlastnú americkú "cliché" morálku. Dr.Cassidy je predstaviteľom morálneho hrdinu, ktorý má tiež svoje prešlapy v živote...Rozprávačom je Dr.Cassidy, ktorý každý večer píše svojmu priateľovi o udalostiach dňa a nakoniec každého príbehu vyvodí ponaučenie. Dr.Cassidy je síce sympaťák, ale monotónnosť a konvenčnosť jednotlivých dielov je len uspokojujúca.

Powerpuff Girls (2002)

Hoci samotná tematika PPG je veľmi banálna na prvý pohľad, myslí si, že tvorcovia vytvorili akúsi malú paródiu na Marevellovských superhrdinov. Seriál prestáva byť inovatívny a stráca na kvalite. Pravým opakom je ale tento pilotný film, ktorý sa vyznačuje veľmi kvalitným spracovaním či už animačne alebo príbehovo. Klasická animácia je obohatená o 3D animáciu, ktorá dodáva scénam dynamickosť a zvyšuje celkový umelecký vnem. Príbeh v rámci sveta PPG je taktiež veľmi vydarený. Pravdaže v globálnom merítku nejde o žiadne výnimočné dielo, skôr podpriemer, ale moju sympatiu si mile dievćatká získali.