Max Payne (2008)

Úžasné, fenomenálne...sklamanie. Max Payne patrí k tým filmom, ktorých trailer obsahuje všetky zaujímavé scény. Už od začiatku keď som sa dozvedel, že hlavnú úlohu prevezme Mark Wahlberg som nič nečakal, ale dúfal som aspoň v Eye candy co poteší aspoň oko kým mozog si odpočinie, ale nič. Max Payne je veľmi komplexná postava, ktorá je poháňaná nenávisťou a ktorá už nemá čo stratiť v živote a tak sa vydáva na lov vrahov svojej rodiny, ale všetko čo nám ponúka Marky je tuctové krimi. Na záver budem citovať Marka, čo si myslím, že je veľmi trefný opis toho v akom sa celý film nesie: „...Maxa Payna som nikdy nehral, myslím si, že som ho zahral dôveryhodne...“ (pozn.aut. : HELL NO ! )

Cesta bojovníka (2007)

Film hodný Uwe Bola, ktorý sa nesie v duchu, ktorý som doteraz nepochopil. Historický film to nie je, maximálne sa mohol nechať inšpirovať historickou udalosťou (podobne ako 300), ale ani komiks to nie je, lebo okrem toho až priam karikatúrneho zobrazenia jednotlivých národov žiadne prvky komiksu nenájdeme. Myšlienku tento snímok nemá, boje sú nezmyselne hyperbolizované násilím a konanie jednotlivých postáv je úplne bezduché. Komu sa tento snímok páčil/hnusil tak odporúčam snímok 10.000 B.C. (tým čo sa páčil pozrieť, a tým zdravím vyhnúť sa mu v plnej čiare).

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Schématicky učebnicové a zároveň tak originálne. Toto je akčne nabité „béčko“, ktoré si diváka získa (alebo odradí) ešte predtým než by začalo. Hneď úvodná hudba v človeku rozprúdi krv, a dá mu jasne najavo, že ho očakáva hardcore akcia ! To čo najviac charakterizuje titul Mortal Kombat sú prepracované postavy. Každí má inú schopnosť, ktorá je zároveň jeho slabosťou. Postavy sa počas filmu vyvíjajú, a svoj potenciál odokrývajú postupne. Možno tu ale nájsť skoro všetky cliché akčných filmov z 90rokov. Nepríjemne vyzerajúci ázijčan je Enemy No1. , prevláda tu akési bojové umenie a bitky z očí do očí prevládajú nad prestrelkami. Najdôležitejšie, ale je , že hoci je to akčný film, musí niesť ponaučenie, že spoločnými silami sa dajú poraziť sily temna, nech sú akékoľvek hrozné.Nakoniec ale nie naposledy, musím uviesť Christophera Lamberta, ktorý bol proste fenomenálny. _____*Spoiler* Kebyže idem na ten film logicky: Zem je ohrozená, a môže ju zachrániť hŕstka ľudí v pästnom boji...hmmm...jednu AK47 a pár granátov od strýčka Sama, a zem by bola zachránená.

Milionář z chatrče (2008)

Príbeh, ktorý by začitakom chcel odovzdať posolstvo svetu o živote v indickom Slume. SM je o ceste dvoch mladíkov a krásneho dievčaťa do „normálneho života“ , akýsi útek z biedy. Pomaly a nenápadne sa však film sám degraduje na Bollywoodský trhák s nezmyselným happy endom, ktorý každý očakáva a bojí sa ho. Dve dejové roviny sú spočiatku originálne ale po určitej dobe naberajú na nezmyselnosti nielen preto, že mladík prežil každú situáciu načrtnutú v otázkach, ale prežil ich dokonca chronologicky. Jemnú ironiu vo mne vyvolal i vzťah Jamala a Latiky, ktorý sa po nešťastnej udalosti stretávajú a dievča je odhodlané s Jamalom utiecť až keď vyhrá 20mio. Tomu hovorím Láska. Voči filmu som kritický , lebo mal v sebe maximálny potenciál podať svedectvo, odvážim sa povedať nadčasové svedectvo o chudobe, ktoré by vystihlo pravú chvíľu terajšej krízy a mohlo vyvolať odozvu, ale namiesto toho si Boyle na musku vzal starú dobrú Oscary vyhrávajúcu tému lásky. Hanba

Hlava státu (2003)

Budem stručný: Podľa mňa je to absurdné aby sa afro-američan stal prezidentom USA. :-D

I.Q. (1994)

Absolútne nechápem kritiku, keďže sa podľa mňa jedná o snímok s veľmi príjemným a hlavne inteligentným humorom( ale asi mnohým vadil práve ten inteligentný humor). Hoci vôbec nie som fanúšik Meg Ryan, jej prezencia mi nevadila, kedže ostatné herecké obsadenie bolo viac než uspokojivé. Walter Matthau svojím charizmatickým a jedinečným spôsobom stvárnil Alberta Einsteina, ktorého všetci poznáme z plagátu s vyplazeným jazykom a tým si ma získal... Veľmi rád si pozriem tento film aj častejšie, keďže mi vždy pripomenie ako ďaleko musí chlap zájsť aby získal pozornosť a srdce ženy, a hlavne Meg Ryan nám potvrdila ako dokážu byť ženy povrchné.

Rolling Stones: Bridges to Babylon Tour (1997) (koncert)

Stonakov milujem to jednoznacne, niet o com pochybovat. Hudba ***** ale tento ich koncert bol jeden z tych slabsich ***. Maestro Scorsesse (Shine a Light) nám ukázal ako má naozaj koncert Stoneov vyzerať.

Láska nic nestojí (2003)

Love don´t cost a thing je absolútna parafráza filmu s Patrickom Dempseym Can´t buy me love. Názov , hl. postava loosera, kráska na objednanie a záver vrcholiaci láskou. Pri pozeraní tohto filmu sa mi zdalo, že sa pozerám na Can´t buy me love, ale v slnečných okuliaroch. Okrem nadmernej koncentrácie čiernej farby sa nič nezmenilo. Zaujímavý bol len fakt, že hodnota ženy počas 16 ročného rozdielu sa v amerike nezmenil. Alebo chceli azda tvorcovia týmto naznačiť, že hodnota bielej blondýnky v 80. rokoch je rovná hodnote čiernej baby v 21. storočí ? Teším sa na remake, ktorý bude značne ovplyvnený finančnou krízou, a tvorcovia ohodnotia cenu lásky v eurách :-D

Dracula (1992)

Vampíria orgia majstra Coppolu. Tak teraz vidíme čo si Francis predstavoval, keď čítal román Brama Stockera. Ako obrovský fanušík predstaviteľov nesmrteľného grófa (Max Schreck, Christopher Lee, Bela Lugosi) musím povedať, že Gary Oldman je fantastický a nevytŕča z radu týchto veľkých majstrov. Vdýchnutie noveho elánu do vyčerpanej témy Draculu mi prinieslo nesmiernu radosť. Nová verzia poznačená veľmi silnou dávkou sexuálnej energie, šialenosti a gotického rázu (tak ako hovorí Fleur) a skvelého hereckého obsadenia je ideálnym kinematografickým receptom. Coppolov Dracula je každopádne hate-it-or-love-it film, skalným fanušíkom klasickej adaptácie románu neodporúčam...

Mentalista (2008) (seriál)

Znova jeden z typických moderných seriálov, kde nás nalákajú na úžasný Pilotný diel a potom zostane len priemerné nič. Druhým typickým znakom je, že celý seriál je postavený na charizme hlavnej postavy. Simon Baker je síce skvelý, ale nedokáže udržať úroveň celého seriálu sám. Najviac ma ale hnevá fakt, že na začiatku nás tvorcovia nalákali na Red Johna, ale v ďaľších častiach nás nechali v štichu...