Život podle Václava Havla (2014) (TV film)

O jednom z nás, o jednom osudu...ale je citelný opět jeden opakující se aspekt totožný s dalšími řadami dokumentů a filmů. Je vyobrazeno pouze dobro či zlo. Pokud by se někdo zaměřil na dokument proti VH, určitě by něco "vyhrabal". Mám VH ráda, z toho co vím..pohled mladým, jež tyto osoby nezažily v jejich rozkvětu, samozřejmě ovlivňují média...VH byl dobrý, ale rozhodně ne dokonalý (nikdo není) - a tento dokument ho z něj dělá.

Světáci (1969)

Na co do knihovny, když budeme mít knihu?! Ty jseš prosimtě úplně hysterickej!

Po zániku Země (2013)

Tatínek a syn - no ok, rádoby super chytrý věcičky a hnusný příšerky - to se dá, ale ty dlouhý, snažíce se smutný pomlky,pomáhající zvířátka a všechno okolo...? Kdyby se to vydávalo za pohádku, tak to pochopím, ale jestli to chce stát vedle jiných sci-fi, tak to jinak nejde....

Mise (1986)

Až se téměř cítím trapně, že mne Mise nevzala tolik jako většinu...Nemůžu upřít, že je to silné téma a jasně jde cítit pocit naléhavosti, jež si režisér vytyčil za cíl...Ale!..Ačkoliv mám velmi ráda ve filmech záběry bez dechu, zde už mi občas přišly moc...Ačkoliv mám ráda styl použité hudby (nemohu se ubránit srovnání s novějšími Melanesian choirs z TČL, jež patří k mým nejoblíbenějším soundtrackům), zde mi občas přišla melodie natolik pisklavá až působila nepříjemně...Některé scény mi přišly useklé oproti jiným, jež mohly být rozvinuty....zkrátka musím ohodnotit 2*, ikdyž je mi to líto.

Dvere (2014) (studentský film) odpad!

Tady má někdo hodně rád Amélii z Montmartru......Kamera je fajn, ale těch ostatních mínusů je dost :-/

Skyfall (2012)

Zkrátka klasika - nadpřirozený, neporazitelný, neodolatelný Bond..Záporňák Bardem tu byl ale skvělejší, takové zlouny můžu :)

Nebeské dny (1978)

Mám snad jednu výtku - film by se mi líbil o něco více, pokud by byl průvodný dětský hlas Lindy nahrazen obrazem a porozumnění necháno na divákovi...Upřít nelze skvělá kamera a skvělí pánové v hlavních rolích....Je to krásný příběh o lásce a touze mít se dobře

Tokio! (2008)

Přesně polovina filmu mě bavila - výtvarnem, zpracováním, příběhem. Zlomilo se to hlavně kanálovým rozhovorem "Merdeho" trvající únavně dlouho a šlo to z kopce..aneb všeho moc škodí (i umění). 1) 78% 2) 45% 3) 35%