Motorkáři (2003)

Hloupé dialogy, závody nereálné, všechny scény srazů umělé, příběh bez myšlenky atd. Doufám, že Laurence Fishburne nenatočil jíný snímek těchto kvalit, protože tohle si opravdu nezaslouží. Jedna hvězda jen za ty motorky :-)

Wrestler (2008)

Velice smutný snímek o člověku, který toho moc neumí a v životě nasekal spoustu chyb. Když se ale postaví do ringu, kde začne cákat pot a krev, pak je na co se dívat. Zpočátku filmu mě obtěžovala kamera, nějak jsem nemohl záběrům přijít na chuť. Postupně jsem si ale uvědomoval, že je to právě kamera, která dělá prožitek z příbehu tak bezprostředním. Pro fanoušky wrestlingu je tenhle film povinost. Stejně tak pro fanoušky Mickey Rourkea. Nevím co se s Mickeym stalo, ale kdyby takhle brutalně jeho obličej vypadal i před Sin City, tak mohli mít maskéři volno.

Říjnové nebe (1999)

Nádherný film o trnité cestě za vysněným cílem. Chris Cooper v roli dominantního a citově uzavřeného otce byl naprosto skvělý. Jake Gyllenhaal zahrál teké na jedničku. Bohužel v celém příběhu chybělo jakékoliv překvapení. Vše se dalo snadno odhadnout a happyend byl jako z učebnice.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Rozhodně toto dílo nemuselo trvat 3 hodiny. I když je film velmi kvalitní a Pitt hraje na výbornou tak mě vlna empatie na kterou jsem čekal nezasáhla. Rozhodně stojí za shlédnutí, ale slzy nečekejte.

Street Kings (2008)

I kdyby celý film nestál za nic tak kvůli závěrečné scéně, kde Forest Whitaker bojuje smrt na smrt s Keanu Reevesem, je dobré ho vidět. Marně hloubám v paměti jestli jsem viděl Whitakera se někde takhle hýbat. David Ayer zcela jasně podtrhuje svoji předchozí tvorbu a já doufám, že se bude takovýchto gangsterek držet i nadále. Podívaná z kategorie vyšší střední třída, která si zaslouží 80%.

Temný úsvit (2006)

Od válečného filmu bych očekával co nejvetší možnou autenticitu. Té jsem se v Temném úsvitu nedočkal. Nevadí. I tak se dal film překousat celkem pohodlně. Christian Bale podal obstojný výkon ve snímku, který mi v paměti asi na dlouho neuvízne.

Sedm životů (2008)

Na tenhle film jsem se opravdu těšil a na začátku projekce jsem byl připraven na emoční bombu která mě má v nejbližších minutách zasáhnout. Nestalo se. Přehrávajíci Will Smith mi kazil prožitek z příbehu, který má opravdu velký potenciál. Co tenhle film degraduje nejvíce je posledních deset minut ve kterých se Ben doslova rozdá pro všchny.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Tuhle trapnou komedii jsem dostal darem a jak se říká, darovanému koni na zuby nekoukej. V tomhle případě jsem na koně neměl koukat vůbec a rovnou ho poslat do salámu.

Věznice (2000)

Velice neobvyklé drama představující gangy v americké věznici z trochu světlejšího úhlu pohledu. Willem Dafoe v roli Earla ( vězeň na vrcholu tamní hierarchie ) se až nelogicky ujímá čerstvě trestaného Rona. Celý film jsem měl pocit, že si Earl jen Rona zavazuje s plánem zneužít ho ve svůj prospěch. Tím jsem si byl skoro jist a o to vetší překvapení mě čekalo na konci. Tenhle film měl potencíál být alespoň z poloviny tak silným a empatickým jako Vykoupení z věznice Shawshank. Bohužel se tolik nezadařilo, ale i tak dávám čtyři hvězdy a na Animal Factory jen tak nezapomenu.

Max Payne (2008)

Na snímky, kterým jsou předlohou počítačové hry, koukám s nadhledem a nic moc si od nich neslibuji. Od tohoto thrileru jsem očekával ale hodně málo a to jen díky hodnocení zdejších uživatelů. Nemůžu říct, že by mě Max Payne ohromil, ale rozhodně je to film shlédnutelný. Mark Wahlberg mi na hlavní roli sednul perfektně. Hledání všech možných podobností s onou PC hrou mi zřejmně zaslepilo všechny zápory, kterými se zde většina lidí ohání. Prostě průměrný film bez hlubší myšlenky, ale se skvělou atmosférou. Jestli na Maxe Payna narazím za pár let v televizi, nechám ho nejspíš běžet.