Zlo mezi námi (2003)

Drama které mě příběhem tak upoutalo, že jsem si nestačil všímat žádných nedostatků. Nebo v něm pro mě zkrátka žádné nejsou. Všichni, kteří zde srovnávají s estonským Klass jsou uplně mimo. Tyhle dva filmy mají společné tak možna to, že jsou fakt dobrý :-)

Mystery, Aljaška (1999)

Forma, kterou jsou ve sportovních filmech natáčeny zápasy je příšerná. Záběry na objímající se publikum, desetivteřinové detaily na soustředěné tváře atd. Každý kdo někdy viděl alespoň jeden hokejový zapas ví, že to co nám předhodil Jay Roach není hokej, ale účelné plazení za dojemným koncem. Nicméňe vše kolem bylo vcelku příjemné a já jsem to těm holomkům alijašskejm přál.

The Union: The Business Behind Getting High (2007)

Dávám čtyři. Poutavý dokument který mě nepustil skoro ani na záchod. Bohužel je dost nevyvážený. Chbí názory VZDĚLANÝCH odpůrců. Ano, je to dokument a né reportáž takže se určité stranění dá očekávat. Jestli žádní vzdělaní odpůrci nejsou, pak nám nezbýva nic jiného, než uvěřit, že je marihuana opravdu tak skvělá jak ji tenhle dokument líčí.

Avatar (2009)

Po druhé projekci přidávám i tu jednu poslední hvězdu. Chtěl bych být na Pandoře s domorodými kmeny, obdivovat krásy tamní přírody a nechat se zasvětit stejně jako Jake Sully. A tenhle pocit převáží všechny ty trapný dialogy.

Fanoušci (2009)

I přes to, že jsem fanoušek Star Wars, tak mě tohle hodně uráželo. Změť trapnejch vtipů a nelogických okamžiků. Navíc tragický příběh na pozadí byl uplně zbytečný. Stejně tak love story. Tohle je prostě hovno hoven u kterého mě udržely opravdu jenom všudypřítomné Hvězdné Války, díky kterým dávám aspoň tu jednu hvězdu.

Podoby lásky (1998)

Jenom ten zatracenej Ryan Phillippe mi fakt neseděl. Navíc jeho postava měla nejhorší milostnou větu všech dob: "Nechci abys mě milovala, protože tě taky miluju". To jako pardón, jinak to nešlo, musel jsem si odplivnout na postarší tepich podložený pod stojací lampou.

Čistá duše (2001)

V první polovině jsem se stihnul chvilkami nudit, ale to nemění nic na tom, že to byl velký filmový zážitek. Dávám plnej počet a vyzdvyhuju výkon R. Crowea. Skvělé !

Kouř (1990)

Jako Kouř na mě asi žádný jiný film už nezapůsobí. Skvělá bizardnost.

Noc patří nám (2007)

Mnohým by mohl připadat tenhle přerod badguye v ochránce rodiny trošku přitažený za fusekli - toho jsem si vědom. Jenomže v tom bylo tolik cílevědomosti, cti a soudržnosti, že jsem u titulků skoro salutoval :-)