Stopař (1987)

Krev na sněhu je má oblíbená kombinace.

Černá smrt (2010)

Film, který nevěděl jestli ma být Blairwitchem, Valhallou Rising nebo 13. Warriorem a nakonec nebyl ničím. Výsledkem je promarněné téma, promarněný Sean Bean, promarněný Eddie Redmayne a promarněný talent všech zúčastněných.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

V zásadě koukatelné zpracování, které trestuhodně nevyužívá možnosti předlohy. Když už zvážněly barvy a tváře hrdinů, čekal bych i vážnější dramatizaci. Čekal bych, že klíčová scéna infiltrace na ministerstvo bude pojata jako thriller a nikoliv jako krádež třídní knihy. Čekal bych, že kouzelnické souboje budou syrovější a brutálnější. Čekal bych hrdiny otrhané s kruhy pod očima. Tenhle film se prostě neumí rozhodnout, zda bude pohádkou nebo thrillerem a tak je z něho pohádka natočená s "cool" obrazovým filtrem.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Vzhledem k tomu, že ani třetí díl nezvrátil sestupnou tendenci série a už Lev, čarodějnice a skříň byl spíš OK než SUPER nemůžu tohle plytké dílko doporučit.

Trešeta (2006) (TV film)

Na lidmi i bohem zapomenutém ostrově uprostřed karetní partie umírá čtvrtý do hry. Je čtvrtek, farář přijede až v úterý, venku je horko a co je nejhorší, bez čtvrtého se trešeta prostě hrát nedá. Film je to příjemný, celkem vtipný a vůbec takový milý. Ale filmů o ztracencích z periférie oplývajících lidskou malicherností i zenovou moudrostí, to podle toho, jakou nohou ráno vstanou, má každá narodní kinematografie půltuctu, viz Hřebejkovy slabší filmy. Herci jsou dobří (prý ansábl Národního divadla ve Splitu), ale nemají až tak moc co hrát, kamera si občas vychutná romantické pohledy na moře či polorozpadlou středomořskou vesnici a režiséři (ano, byli dva) děj jakž takž někam dotáhnou, ale film je prostě málo vtipný/šokující/dojímavý/romantický/doplňtesicokoliv, aby se chvílemi nezdál zbytečně rozvleklý (při 80 minutách, sic). Ve výsledku jsem nebyl zklamán, ale s vědomím toho, co by asi s tímhle tématem dokázal třebas Bohdan Sláma (nebo ten Hřebejk v dobré formě) to prostě na víc než tři hvězdičky nebude.

Temné lesy (2003)

Cože to pobíhá v temném lese ? Výborná první polovina po které zřejmě už nikdy nebude zkoumat, co by tak mohlo bejt uvázané na konci špagátu. Jenže, pokud je něco v lese, opravdu půjdete pro pomoc v noci ? S rosvícenou svítilnou, aby vás bylo vidět na kilometry ? Druhá půle prostě nepřesvědčila.

Wimbledon (2004)

Mám rád Kirsten Dunst, mám rád Paula Bettanyho, mám rád Sama Neilla a strašně příjemně mě překvapilo, že scénarista i režisér jedou bez zaváhání a uzardění v těch nejvyjetějších romantických kolejích a místo toho, aby se pokusili film ozvláštnit vraždícím topinkovačem z dimenze x, vsadili na špetku anglického humoru a hodně dobře zpracované tenisové zápasy. Já opravdu očekávám od romantické komedie hezké lidi, kteří nakonec překonají všechny nesnáze a odejdou ruku v ruce do zapadajícího slunce. Nebo tak něco. A toho se mi dostalo a nebudu tedy vykřikovat, že kyselo je moc kyselé, že příběh je předvídatelný a tak vůbec. P.S.: To je snad první romantický film, kde otec hrdinky dostane takový prostor a není ani padouchem ani nechápajícím pařezem. P.P.S.: Ty tenisové matche... hm, ty jsou fakt fajnové.

Srdcová sedma (1998)

Tomuhle filmu schází jen maličko, aby se vyšvihl mezi skutečně zapamatovatelná díla. Gwyneth je výborná, režisér zvládá vyprávět paralelní příběhy, aniž by si zakopával o vlastní nohy a tak vůbec mám ze Sedmy pocit, že všichni zúčastnění věděli, co dělat a jak to udělat dobře. Jenže... jenže tomu prostě schází ta třešnička na dortu, která dělá z dobrého filmu výborný. I tak, podívat se není ztrátou času a zkouknout to v jiném citovém rozpoložení, asi bych neváhal dát 4*.

Saltová (2010)

Na jednu stranu je Salt až příliš přitažený za vlasy, ale Angelina Jolie je (nejen) akční herečka par excellence a koukat na ní je prostě radost. Takže ano, řeknete si "to je ale blbost", ale až u závěrečných titulků. (Důvody proč Salt vidět dobře vystihl uživatel "Fr")