Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Rotříštěné, téměř bez šťávy a nudné. Adam Driver & Daisy Ridley jsou jediné májaky světla v šedivé disnifikaci Hvězdných válek.

Čtverec (2017)

Zajímavé a zručně natočené. Jenže to smrdí pokrytectvím. Ostlund sežene peníze, natočí film o absurditě hóch umění a odejde po červeném koberci přebrat ceny a zbaštit pár chlebíčků ve VIP salóncích. Tak tedy jo.

Dobrý časy (2017)

Už dlouho tu nebyla taková jízda, v které hlavní protagonista vrší jednu improvizaci za druhou zatímco se mu prakticky vše sype pod rukama. Špinavej noir, ve kterém není úniku ani vykoupení, život je kurva a sockám všech barev vzdělaných leda tak nablblými pořady z televize nezbývá než se dál prát se svými životy.

Domek z karet (2013) (seriál)

Underwooda jsem utratil v pulce treti sezony. Je to zajimave, ale strasne repetetivni a chybi mi tam vice postav, ktere nejsou uplni moralni invalide.

Valerian a město tisíce planet (2017)

70% Valerian měl rozhodně zůstat ještě pár měsíců na scénaristově stole. Ve filmu je hned několik hluchých míst, nesmyslů a zároveň i přes dvou hodinovou stopáž nedokáže odvyprávět příběh přehledně a bez zkratů. Navíc se Besson nedokáže rozhodnout, jestli točí pohádku nebo scifi polit-hriller a tak ustřelené hlavu střídají vtípky pro desetileté. Plusem je ústřední dvojice - sympatická, sexy, ba přímo k sežrání a svět tisíce planet má daleko ke sterilnosti posledního StarTreku. V momentech, kdy Besson představuje další bizarní postavu či lokaci se aspoň na okamžik vrací úžas, který diváka doprovázel celým Pátým elementem. Na plátně slabé ****, na monitoru nejspíše ***.

Starci na chmelu (1964)

Četl jsem spoustu názorů, že dnešní generaci už ten film nemá co říct, ale já považuji konflikt mezi idealistou Filipem a šíbrem Honzou za nadčasový. Neuvěřitelně svěží je i montáž, kolik filmů, českých i zahraničních, se může něčím takovým chlubit? A pak jsou tu samozřejmě písničky, taneční vystoupení a Pucholt a Pavlová. Pro mne osobně ne úplně bez výhrad, ale přesto výborné.

Given (2016)

Given mi byl doporučen jako v podstatě pohádka. Malé dítě vypráví jak jeho otec hledá velkou rybu a stěhuje se s rodinou z místa na místo, od Islandu přes Afriku po Fiji. Nemá smysl mluvit o hereckých výkonech, více méně každý ve filmu hraje sám sebe a málokdo mluví, Given je založen spíš na obrazech - a nádherných - než na dialozích či skutečném ději. Hodně se u toho surfuje a loví ryby.

Lady Macbeth (2016)

Zoufala nuda. Mlada lady na venkovskem panstvi je tak trochu nestastna a tak trochu psychopat. Nevidim duvod, proc ten film vznikl nebo proc ho videt. Pokud mate chut na kostymni drama, radeji si dejte reprizu Komorne.

Uteč (2017)

Skvělá hororová komedie, která si navíc dělá legrácky ze vzájemného rasismu bílých a černých a dělá to vkusně. Get Out zní jako povídačka černých kluků kterou se navzájem straší pozdě v noci, kdy i rap utichá. Jako strašidelná povídačka o černým klukovi co jde poprvé na návštěvu k rodičům své bílé holky. A výborně vyprávěná, se skvělou atmosférou a zápletkou. Pro mne je Get Out nejlepším hororem od It Follows (Neutečeš).

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Charlie Hunnam opět ukazuje, že by měl raději předvádět spodní prádlo než stát před kamerou, ale Charlie není největším problémem tohoto filmu. Tím je bezbřehá nuda.