Paroží (2021)

Téměř všechny postavy si zaslouží zemřít pro vrozenou imbecilitu. Paroží je plné blbých klišé a velmi, velmi předvídatelné. Jediným plusem jsou lokace.

Myši patří do nebe (2021)

Je skvělé, že v ČR vznikl technicky tak skvělý animák. Je smutné, že je po scenáristické stránce tak dutý a režijně místy bezradný. Animátoři by zasloužili lepší látku ke zpracování a quarteto zodpovědné za režii a scénář distanc.

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Je to trochu náročnější, takže pokud  jste v životě nerozečetli alespoň jednu mírně filozofickou knihu a obecně máte pocit, že absolventi humanistických studií by udělali nejlíp, kdyby se věnovali poctivé práci, pak tento seriál není pro vás. Ale vážně - Půlnoční mše je nadprůměrným hororem a slušnou studií náboženství, věcí posmrtných a tak vůbec smyslu existence. Bohudík/bohužel (nehodící se škrtněte) je to tohle všechno dohromady a nutně se spoustě lidí stane, že jim poměr jednotlivých složek nebude úplně vyhovovat. Na druhou stranu, ani na Netflixu se moc originálních minisérií nepovaluje a bylo by škoda MM aspoň nezkusit.

Tím tvrdší je pád (2021)

Hezky natočený, barevný, ale neskutečně blbý western. Pokud vám nevadí, že se všichni chovají naprosto nelogicky a chcete se podívat na nějaké to střílení se šestiraňáky, asi dostanete co chcete.  Na druhou stranu, už od The Quick and the Dead (Rychlejší než smrt) jsou standardy na béčkové westerny někde jinde a to nemluvím o tom, že žánr zažívá poslední dobou svou renesanci a v konkurenci moderních indie westernů tenhle film scénáristicky neobstojí. A to nemusím srovnávat ani s Tarantinem. Produkčně to až taková bomba taky není, po odečtení barevného filtru a neobvyklého soundtracku vám zůstane dost tradiční kamera a zcela neinvenční zvuk.

Vražda na jachtě (2019)

Takový ten roztomile nablblý film. Pokud máte rádi Poirota i Zoolandera, bude vás celkem bavit i tohle.

Překladatelé (2019)

V Překladatelích se "skvěle snoubí anglosaská dramaturgie s francouzskou dikcí," to nemohu říct. "Dobře," to je to pravé slovo. Překladatelé mají dobrý námět a ve dvou scénách se jim opravdu podaří vytěžit svůj potenciál, ale většinu jedou na půl plynu a na první dobrou a je to škoda. Řemeslně jsou zvládnutí dobře, s jistotou míří k cíli a až po závěrečných titulcích vás napadne, že někdo právě spálil šanci na kultovní biják. Fanoušky Agathy Christie jistě potěší přiznané i nepřiznané citace jejího díla a scénáristé pečlivě dávkují jednotlivá odhalení kdo to udělal, jak to udělal a proč to udělal s grácií šachového mistra, který v půlce hry obětuje koně aby se dosáhl šachmatu. Ale jsou tu i slabší stránky - film má ambice fungovat ve třech úrovních: detektivka, knihomolské geek porno a filozofický komentář a právě tohle tak úplně nevyšlo a synergie těchto tří složek se nekoná. 75%

Krásno (2014)

Šumperská tarantinovka potácejí se mezi průměrnou komedií a slušným thrillerem. Sokolovi se několikrát zadařilo udeřit hřebíček na hlavičku a zbytek dvouhodinové stopáže ustál se ctí.

Drsný spasitel (2019)

Drsný spasitel je čirý fanservis a nejlépe ho shlédnout jako dvojfilm s filmem o filmu. Pak budete mít dost jasnou představu, co se povedlo, co se nepovedlo a proč to dopadlo jak to dopadlo. DS je hodně nevyrovnaný film, jsou v něm pasáže, kdy DS vypadá jako slušný televizní film (to není žádná urážka) a pasáže, kdy z toho amatérský film přímo čiší. Důvodem proč dávám dvě hvězdy a ne tři, jsou dva nebo tři skoky v ději, kdy vůbec nechápeme jak jsme z předchozí scény dostali do té následující. Vzhledem k tomu, že zhruba první polovina funguje jak má a lapsy se nacházejí v druhé části, přičítám to prostě to spíše snaze dokončit film bez dostatku natočeného materiálu. Konečný verdikt - film pro vás má smysl vidět, pokud jste buď fandové Žambocha nebo filmový maniaci zvědaví na no budget české postapo. Byvše oboje, užil jsem si to a peněz za lístek nelituji.

Balón (2018)

Jako thriller to funguje celých 120 minut, což je samo o sobě úspěch. Na druhou stranu je film trochu nevyrovnaný: výprava je skvělá, herecké výkony slušné, dunivé hollywoodské smyčce jsou naprosté klišé a režisér i kamera hrály na jistotu.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Obrovské vítězství formy nad obsahem. Nechápu ten hype okolo. Pro mne je to spíš něco na úrovni Speed Racera, obrazově úchvatné, ale z příběhu do kolen fakt nejdu.