Bod zlomu (1991)

Preco plna palba? Lebo Swayze, lebo Reeves, lebo oldschoolovka aka sa natoci len raz a stane sa kultom. Ked akcia tak poriadna, ked strelba tak poriadna, ked vlny tak rovno ta 50rocna. Kathryn Bigelow mala a ma cosi do seba. Vynikajuca popkornovka 90tych rokov.

Američan (2010)

Film ma svojou pomalostou ukoval do kresla. Niekto si povie cista nuda, ja vravim kultovo pomala pekne dozrievajuca atmoska. Pre mna prekvapenie a vynimocna oldchoolovka.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

A tak som sa na Wolverina tesil, jedna z najsympatickejsich postav celych X-menov. Tahun, ktory 2jku Xmanov povysil na filmovy skvost, prisiel aby ukazal svoje drapy. Bol tu vsak jeden obrovsky problem. Toto podanie Wolverina bola za A: urcene pre deticky za B: debilne pribehom. Kedze je to detske tak tie drapy sekaju len ocel a Wolverinovi ostavaju, akoby to nasi susedia konstatovali: leda tak na hovno vole. Slabsi odvar Xmanov 3, ktori uz tak kvalitou noslnili. Vedlajsie postavy boli zaujmave, takze sem s Deadpoolom, ta postava je naozaj skvostna. 2 a pol slabsej hviezdy Gavinovi Hoodovi medzi oci. Pre mna urcite sklamanie.

Zase ona! (2010)

Sackova polievka, taka ta 10 minutova. Tolko mohol autorom trvat nacrt scenaru. Prekvapilo ma obsadenie a pozorovat Jamie Lee Curtis a Sigourney Weaver a to zenske trapne hasterenie, no akosi ma to udrzalo pri telke az dokonca. Zaujimavy fakt, pri inych hercoch by som to vypol po 5 minutach ale Kristen mam rad a Odette bola az prilis sexy. Takze tych par trapnych scen som prekusol. Komedia na jedno pozretie a zabitie dlheho vecera. Pre mna to ti herci vytiahli az na a teraz pozor, az na **

Thor (2011)

Chris Hemworth film utiahol naozaj so ctou. Thora by som najradsej porovnal so Zelenym lampasom, pri ktorom chybalo to spravne reziserske nadsenie. Povedzme ze Branagh mal pred sebou pomerne klasicku zapletku, bez nejakych tych silnejsich inovacii a dejovych zlomov. Pri Thorovi to fungovalo a silny scenar nehral hlavnu ulohu aj ked, je tu stale aj ked. Mam drobne vycitky voci zenskej postave. Natalka je teraz vsade, kde sa pozriem a tu sa akosi stratila. Jednoducho to medzi nou a Thorom neiskrilo. Loki je badass a pre mna prekvapenie roka. Uz sa tesim na The Avengers, verim ze ako hlavna svina zatopi vsetkym zucastnenym a dufam, ze ostane pri intrigach a nie pri face to face konfrontacii. Pre fanusikov komiksov je Thor povinnostou, pre ostatnych, no, nemali by ste sa nudit. U mna len za 3* koli casti odohravajucej sa na zemi, kde to akosi neklapalo.

Leon (1994)

Masterpeace, plna palba pre Bessona, spolu s Piatym elementom jeho naj filmy, ktore sa nedaju ohodnotit inac. Tomu filmu niet co vytknut.

Goemon (2009)

Ano, ano efekty na smiech, ale filmu vobec neskodia, prave naopak myslim si, ze je to Kiriyov rukopis, ktory s obstojnym scenarom robi tento film zaujimavym. Osobne mi prisla stopaz zbytocne prestrelena, avsak pribeh dokaze cloveka drzat v napati az dokonca. Cakal som na samotny zaver. Tam kde autori mohli kludne film ukoncit, oni dejovu linku dalej natahovali, mozno na skodu, teda aspon pre mna urcite. Film stoji za pozretie a mozno aj za dve. Lepsi priemer.

Turnaj zabijáků (2009)

Carlyle a jeho aktualne sracky, nic zaujimave, sem tam nejaka vydarena akcia, no pan knaz mi liezol na nervy cely film. Divne, ze som to vobec vydrzal.

Ali (2001)

Ako je mozne, ze ma tento skvost obisiel? No kazdopadne Mannov dalsi vynikajuci pocin pri ktorom Will Smith ruluje od zaciatku dokonca. MUST SEE.

Barbar Conan (2011)

Odpad? Ale kdeze. Hollywood sa nezapre. Tak lacny scenar...a tolko prachov vyhodenych do luftu. Ako toto mohol niekto schvalit? Inak vcelku sympaticky Momoa prekvapil. Skoda, ze len ten reziser Nispel nedokazal podchitit Conanovku a urobil z toho zlataninu typu Herkules, Xena a podobne zvasty. Pacila sa mi konfrontacia medzi hlavnym hrdinom a zaporakom. Langov ksicht je jedinecny a zapamatatelny. Nabuduce, ak nejake bude, poprosim zmenu rezisera. Jo a Conan je barbar len tie trapne sexualne sceny si mohli odpustit, takto urobit z Barbara sracku - jednym slovom nedostojne. :)