Super 8 (2011)

J.J. Abrams v tom najlepsom? Podla mna nie. Jedna vec je ta nostalgia, ktora z tohoto filmu priam srci - Spielberga tu najdete v kazdom zabere a zaspominate na casy E.Tho a Blizkeho stratnutia 3. druhu. Druha vec J. J. a jeho uchvatne efekty, takmer dokonala kamera a remeselne zvladnuta rezia. No, nieco, nieco mi tu chyba. Akoby to nebolo to povestne nadsenie v reziserovych rukach, akoby to nebol Abramsov film, len akysi klon toho co je pravy masterpeace, mozno to bol autorov zamer, ak ano tak zdvyham palec hore. Super 8 sa radi medzi tie lepsie z aktualnych sci-fi. Herecke vykony, boli obstojne, chlapci sa snazili, no podla mna nedokazali utiahnut tak silny pribeh a city sa akosi stracaju v zaplave vybychov. Vystupovalo tu privela postav, niektore charatkery boli zbytocne, ale to je subjektivny nazor. Po prvom zhliadnuti este nejdem hodnotit. Jedno vsak viem, tam kde mal film gradovat, negradoval a k zaveru uz som si aj zazyval. Skoda. Na finalne hodnotenie si pockam do Blueray.

Šéfové na zabití (2011)

Velmi sympaticky obsadena komedia, od ktorej som cakal vyraznejsiu zapletku. Tento film mal byt over the top comedy of the year a neviem co este. Niekde sa stala chyba a ja som sa zas az tak dobre nebavil. Asi to bude koli tym prehnanym ocakavaniam. No, aby som len nekritizoval: Sefovia na zabitie boli vynikajuci - najma Colin Ferell, ten magor akoby vysiel cez copy right Toma Cruiza z Tropic Thunder a vobec to nebolo zle. Jennnifer som tu nymfomanku zozral aj s navyjakom, hottie ako vysita. Vynikajuci zakerak Spacey. Toto trio film jednoznacne zachranilo. Velka skoda ze hlavna trojica nedokazala tahat za silnejsi povraz. Mal to byt duel zamestnanec vs sef a to aj po hereckej stranke. Sefkovia si vsak sympatie kradnu pre seba a cloveka az zamrzi ze toho priestoru na place (podaktori) dostavaju pomenej, aj vdaka poslabsie hrajucemu Sudeikisovi za 3*.

Thor (2011)

Chris Hemworth film utiahol naozaj so ctou. Thora by som najradsej porovnal so Zelenym lampasom, pri ktorom chybalo to spravne reziserske nadsenie. Povedzme ze Branagh mal pred sebou pomerne klasicku zapletku, bez nejakych tych silnejsich inovacii a dejovych zlomov. Pri Thorovi to fungovalo a silny scenar nehral hlavnu ulohu aj ked, je tu stale aj ked. Mam drobne vycitky voci zenskej postave. Natalka je teraz vsade, kde sa pozriem a tu sa akosi stratila. Jednoducho to medzi nou a Thorom neiskrilo. Loki je badass a pre mna prekvapenie roka. Uz sa tesim na The Avengers, verim ze ako hlavna svina zatopi vsetkym zucastnenym a dufam, ze ostane pri intrigach a nie pri face to face konfrontacii. Pre fanusikov komiksov je Thor povinnostou, pre ostatnych, no, nemali by ste sa nudit. U mna len za 3* koli casti odohravajucej sa na zemi, kde to akosi neklapalo.

Turnaj zabijáků (2009)

Carlyle a jeho aktualne sracky, nic zaujimave, sem tam nejaka vydarena akcia, no pan knaz mi liezol na nervy cely film. Divne, ze som to vobec vydrzal.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

A tak som sa na Wolverina tesil, jedna z najsympatickejsich postav celych X-menov. Tahun, ktory 2jku Xmanov povysil na filmovy skvost, prisiel aby ukazal svoje drapy. Bol tu vsak jeden obrovsky problem. Toto podanie Wolverina bola za A: urcene pre deticky za B: debilne pribehom. Kedze je to detske tak tie drapy sekaju len ocel a Wolverinovi ostavaju, akoby to nasi susedia konstatovali: leda tak na hovno vole. Slabsi odvar Xmanov 3, ktori uz tak kvalitou noslnili. Vedlajsie postavy boli zaujmave, takze sem s Deadpoolom, ta postava je naozaj skvostna. 2 a pol slabsej hviezdy Gavinovi Hoodovi medzi oci. Pre mna urcite sklamanie.

Zase ona! (2010)

Sackova polievka, taka ta 10 minutova. Tolko mohol autorom trvat nacrt scenaru. Prekvapilo ma obsadenie a pozorovat Jamie Lee Curtis a Sigourney Weaver a to zenske trapne hasterenie, no akosi ma to udrzalo pri telke az dokonca. Zaujimavy fakt, pri inych hercoch by som to vypol po 5 minutach ale Kristen mam rad a Odette bola az prilis sexy. Takze tych par trapnych scen som prekusol. Komedia na jedno pozretie a zabitie dlheho vecera. Pre mna to ti herci vytiahli az na a teraz pozor, az na **

Zkažená úča (2011)

Recyklacia a to po vsetkych strankach. Prostucky dej, s prostuckou avsak sympatickou Cameron Diaz. Roky jej sice pribudaju no do stareho zeleza by som ju urcite nehodil. Navyse vynikajuca postava stvarnena prekvapivo stale vyraznejsie obsadzovanym Justinom dokazala vykresat usmev. 3+

Zrození Planety opic (2011)

No neudel tomuto filmu plnu palbu! Spociatku velmi prijemne rozbiehajuce sa scifi, narastie do perfektnych epickych rozmerov. Kto by to bol povedal ze hlavnemu opiciakovi zacnu ludia fandit a ten svojim digitalnym vykonom zatieni vyborne hrajucich hercov. Vykresleny scenar priam zapada do tych staruckych Planet Opic, co si pamatame este z detstva. Ceasar je sympatak, efekty su uber fokin kuuul a o hudba ani nehovorim. Kazdy tu spomina emocie...citlive povahy naozaj mohli vyronit slzu. Priatelstvo, laska, nenavist, rivalita, vsetko je tu vykreslene s preciznostou a pekne do puntika. Stopaz 105 minut? Coze? Prislo mi, ze v kine sedim na 3 hodinovom filme, pri ktorom ma zaujima kazdy jeden detajl a tesim sa co pride dalej. Maloktory film dokaze tahat na plne gule az do konca, naozaj aspon pre mna film neobsahoval ziadne hluche miesta, kde by som sa nudil. PREKVAPENIE ROKA. *****