• Krátkometrážní

Two Virgins (1968)

Jednolitá dvoupohlavní osobnost nesoucí jméno John Ono Lennon Yoko se v polovině snímku rozdělí na dvě jednopohlavní osoby, které za zvuku neposlouchatelné hudby dokazují nechápavému světu, že se mají skutečně rády.

Gunga Din (1939)

Cutter, MacChesney a Ballantine jsou nažehlení seržanti britské armády v Indii 19. století. Spolu tvoří neporazitelné trio, direkty skládají domorodce boxující v různých gardech a tím uspokojují své chlapské duše toužící po zábavě a dobrodružství. Cutter však začíná snít o domorodém zlatě a tento sen ho neomylně přivede do zlatého chrámu, ve kterém zrovna militantní thugové hledají kolonizátorský krk vhodný ke škrcení. V takové chvíli nemohou hrdinové váhat a musí přijít na řadu velkolepá bitva favorizovaných domácích s třemi mušketýry, dudavými Skoty a jedním tmavým trubadúrem.

Smrt a dívka (1994)

Gerardo Escobar se právě probudil a nevěří svým očím. Jeho nový kamarád Dr. Miranda, se kterým ještě před chvílí proléval hrdlo drahou lihovinou, sedí přivázaný k židli a Paulina Escobarová na něj s cynickým úsměvem míří pistolí. Paulina totiž v Mirandovi poznala neznámého dobrodince, který ji za minulého režimu po příjemných chvilkách strávených na mučidlech ještě proušťourával penisem výhodně umístěný zájmový tělesný otvor. Nikdy ho neviděla, ale jeho hlas, vůně, citáty z Nietscheho a další drobnosti Paulinu utvrzují, že nastal čas paní Pomsty. Jenže Paulina není nejdůvěryhodnější osobou a tak je divák po dlouhou dobu postaven před dilema, zda je Dr. Miranda skutečně její noční můrou, nevinným člověkem nebo jen chudákem, který kdysi rád chodil do práce?

Japanese Acrobats (1904)

I na tomto černobílém filmovém materiálu je jasně patrná žlutá barva pleti obou kočkoidních protagonistů, kteří dovedli cirkusový kousek s názvem "pohazování vláčného kolegy zdviženýma nohama" téměř k dokonalosti.

L'Homme mouche (1902)

Zarostlý potomek kazašských pastevců za doprovodu tleskajících krasavic divoce tančí kozáčka, ale jako správný umělec se nespokojuje s jedním číslem a proto začíná běhat po zdi, dělat na ní kotouly, salta nebo jen triviálně chodí rovnoběžně se zemí. V roce 1902 se prostě před kamerou pana Mélièse gravitace zastyděla za své působení a na necelé dvě minuty si dala "voraz".

Statečný krejčík (1938)

Krejčí Mickey je tak trošku chlubílek. Jednou ranou sice dokázal zabít sedm much, ale z vrozené skromnosti při prezentaci této informace zapomněl na ty mouchy. Proto se po celém městě rozletí zpráva o kabrňákovi, který dokázal zabít sedm jednou ranou. Zejména královy uši už dlouho chtějí podobnou novinku slyšet a proto se náš, nyní ne až tak pýchou nadmutý, hrdina s příslibem sňatku s navoněnou princeznou vydává skolit obra, jemuž nesahá ani po nehtové lůžko na palci pravé nohy.

Mickey na cestách (1938)

Goofyho ležérní řízení vozidla zadními běhy při četbě novin je jistě zábavné, ale hlavní atrakcí tohoto snímečku je karavan. Do standartního vybavení tohoto zázraku patří zejména přeměna karavanu na několikapatrový rodinný dům, proměna obytné části v libovolný druh pokoje a jako bonus jsou na místě náhradního kola umístěny kulisy s panoramatickým výhledem na líbeznou přírodu. Tomu říkám dovolená.

13. komnata - 13. komnata Františka Nedvěda (2008) (epizoda)

Komnůtka se tentokrát neotevřela, nové jizvičky na dušičce nevyplavaly na povrch a původní účel vzniku třináctých komnat tímto zůstal nenaplněn.

13. komnata - 13. komnata Jiřího Krampola (2008) (epizoda)

Jiří Krampol překonává zvedáním železa v posilovně neskutečné množství problémů - tradiční alkohol, deprese, nemoci, stres, strach ze samoty i ztrátu vztahu se svými syny. Možná je to tím, že se vyhýbám bulváru, ve kterém možná bylo vše do mrtičky probíráno, ale mě tento pořad nabídl nový pohled na člověka, o kterém jsem si myslel, že mě nemá čím překvapit.

Na cestě - Na cestě po Falcónu (2009) (epizoda)

Falcón má zajímavou dopravní infraskturu. Někdy zmizí jízdní pruh pod několika tunami bahna a nikdo to neřeší. Občas spadne jízdní pruh do propasti a nikdo to neřeší. Velká voda po období dešťů smete most a kupodivu, nikdo to neřeší. Proč něco opravovat, když za rok to dopadne stejně? Objedeme tedy překážku strouhou, nový software GPS navigace přepočítá zadané trasy přes strouhy a všichni jsou spokojeni.