Collateral (2004)

Napínavý film se skvělým gradováním, naháněcí akce byla mistrovsky zpracována po všech stránkách a krásně mi zrychlila tep. Přesto mi na tom všem něco chybělo, možná to bylo tím, že mi nesedl Tom Cruise jako nájemný zabiják, možná to bylo pocitem, že je to příliš dlouhé (120 minut není moc, ale jednoduše se mi to zdálo o hodinku delší). 4*

Neklid (2011)

"Excuse me. Can I help you? - No, we're just browsing. Thanks." Film mě překvapil, svým tématem i jeho pojetím - bylo to všechno rozhodně netradiční, jiné. Ústřední dvojice byla moc sympatická, Hiroshiho dopis nejdojemnější slova slyšená v posledních letech. Přesto to celé mohlo být víc dojemné (vzhledem k tématu), ale jak jsem již psal, film byl pojat trochu odlišně. 4*

Absolvent (1967)

Tak absurdní film jsem viděl jen jednou - Catch 22 - a heleme se, on jej natočil stejný režisér. Každopádně The Graduate je na svoji dobu vzniku velmi zajímavým filmem, dokáže pobavit i donutit člověka se zamyslet. Krátká stopáž, vtipné momenty, podmanivá hudba a pohled na filmový debut Dustina Hoffmana, víc nepotřebuji. Jediné co mi vadilo byl ten hrozný křik - a jak mi vadil! Pro mě přesto "jen" 4*.

Vítězové a poražení (1999)

Příběh se mi líbil a to moc, ale styl jakým byl natočen mi nesedl a upřímně mě hodně štval. Režije, stříh, kamera... pro mě prostě všechno špatně. Al Pacinova řeč "game of inches" měla být asi nejsilnějším momentem celého filmu, místy byla dobrá, ale bohužel také příliš dlouhá, překombinovaná a kvůli tomu ztrácela na údernosti. 3*

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Druhý díl je přesně takový, jaký všichni doufali, že bude ten první - tedy dobrá akce, skvělé hlášky, spousta vtipných momentů a méně nevydařeného emocionálního patosu. Kolem a kolem tomu nemám moc co vytknout, z kina jsem v každém případě odcházel naprosto spokojen. 5*

Jezero smrti (2008)

Slabý nelogický scénář, okatě vykonstruovaný děj plný "náhod", plytké postavy na kterých vám prostě záležet nemůže, brutalita maskovaná za háv realismu. Když se dívám na film, je to protože chci pociťovat nějaké emoce, bát se, smát se, ne se nudit a příležitostně při tom mít nutkání zvracet. Kelly Reilly hlavní roli nezvládla, ale zase to není jen její chyba - režisér a scénárista v jedné osobě ji v tom zdatně pomohl. Lepší atmosféru má i ledajaký b-čkový horror, banda výrostků mě vážně neděsila a ani snaha děj gradovat tupým naháněním po lese mi nepřišla ku prospěchu. Fassbender a prvních pár kontaktů s výrostky (např. scéna v domě) byly dobré, to vybojovalo alespoň ty čestné 3*.

Taxikář (1976)

No nevím. Upřímně jsem čekal mnohem, ale mnohem víc. Minimum zajímavých scén, rozvláčné tempo a pro mě dost rušivá hudba... abych to shrnul, nuda. Pořád jsem čekal, kdy se film/příběh rozjede a najednou byl konec. Jediné plus vidím v tom, že alespoň vím jak vypadal De Niro, Jodie Foster a Harvey Keitel za mlada (nebo alespoň mladší než je znám já). 3*

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Po dlouhé době jsem se k tomuto filmu znovu dostal a byl jsem za to rád. Zajímavý nápad ve fantastickém provedení - střet nového a starého přinášel spoustu komických situací, jen škoda toho propletení komedie a dramatu, v tomto případě to nešlo moc dobře dohromady a ke konci se film pak začal trochu táhnout. Ještě pochvala na konec - Tobey Maguire i William Macy mě herecky velmi příjemně překvapili. Quite PLEASANT... 4*.

Přizdis*áči (2011)

Hodně ujeté pokračování seriálu - nasmál jsem se dost, o tom žádná - ale bylo to místy příliš vyhnané do extrémů a často překračovalo hranici únosnosti. Slabší 4*.

Dům u jezera (2006)

Upřímně se mi příběh líbil a nápad to byl zajímavý, ale ty potíže s logickou stránkou věcí (když pomineme existenci časové poštovní schránky) a neřešením butterfly effectu mě hrozně štvaly. Jednoduše příliš kiksů ve scénáři, 3*.