Interstate 60 (2002)

Ujetý snímek ideální na odreagování, má však v sobě i něco hlubšího. Není to sice film roku, ale co s tím, když se člověk baví a ještě ho to donutí zamyslet se nad životem. Solidní 4*.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Člověk by nečekal, že to bude tak zábavné. Název by lidi, kteří se o ujeté anime (samuraj s afrem?!) nezajímají, mohl spíše odradit, ale byla by to chyba. Afro samuraj alespoň pro mě osobně nebyl o bojích (i ty měly však své kouzlo), ale o postavě dabované Samuelem L. Jacksonem (jejíž hlášky jsou vážně fantastické) a zajímavém stylu vyprávení (což dokazují díly prolínající se s flashbacky do Afrovy minulosti). Silné 4*.

Temný rytíř povstal (2012)

Z Nolanovy batmanské trilogie pro mě nejslabší z dílů a abych to odůvodnil, komentář bude muset obsahovat spoilery. Po druhém zhlédnutí jsem se ujistil, že hlavním důvodem je asi přílišná délka filmu - ono by to ani tak moc nevadilo, kdyby to bylo odůvodněné, ale po hodině a tři čtvrtě film ztrácí tempo a až ke konci popadá druhý dech. Jednoduše mi to připadalo přeplácané. Dalšími z důvodů jsou logické nesrovnalosti a podle všeho špatný střih v té slabší 45 minutovce (Batman se vrátí do Gothamu, osvobodí Luciuse od soudu, Mirandu tam nechá, v další scéně během několika málo minut se jej ptá, kde je Miranda; několik scén po sobě jsou prostříhany tak, že by měl být Batman na 2,3 místech zároveň - led, poklop od kanalizace, soud; finální bitva mezi policisty a Banovými kriminálníky - policisté kašlou na služební zbraně, raději si vezmou obušky a nabíhají na tlupu ozbrojenců se semi/auto zbraněmi, kteří sice střílejí naplno do davu, nějak tomu ale nechce neodpovídat počet padajících policistů). Zcela jsem taky nepochopil jak došlo k milostné scéně s Mirandou (trochu mi to k postavě Bruce Wayna nesedělo, když se ještě 3 vteřiny před tím díval na fotku mrtvé Rachel). Proč přes to všechno dávám 4*? Ty zbylé 2 hodiny filmu byly velmi dobré, hudba zněla z celé trilogie nejlépe, scény s Michaelem Cainem (Alfredem) byly nanejvýš dojemné, mělo to temný nádech a konec byl špičkový.

Hellsing (2001) (seriál)

Plytký děj, neuvěřitelně pomalé tempo, kdy se v díle v podstatě nic důležitého (a ani zajímavého) neděje, a nejčastější součást dialogů: "Muhahahaha!" (rozumějte dábělský smích) nebo "Master..." (proneseno polohlasně s povzdechem hraničícím s psychickým zhroucením) - to je Hellsing. Alespoň to tak platí až do posledních dvou dílů, které jsou akcí nadupané a vcelku i zajímavé. Jediná věc, která je na seriálu hodna zmínění je hudba. Celkově to potom bylo veliké zklamání, mít možnost vrátit těch několik hodin zpátky, bez váhání bych to učinil. Vzhledem k pozitivním hodnocením bych čekal něco na zcela jiné úrovni, uživatelé ČSFD mě opět nepříjemně překvapili. Jen pro informaci, nejsem hater anime, Naruto a Naruto Shippuden mám moc rád, k ostatním věcem se snažím dostat, ale toto bylo vážně špatné. I Pokémoni Hellsinga přejíždějí. Za hudbu a finále dávám 2*.

Total Recall (2012)

Akční scény nového Recallu vypadají vážně moc dobře, rozpočet tomu také odpovídal. Když ale pominu akci, nic víc na filmu za vyzdvižení nestojí - když už se neutíká, neproskakuje skrze okna, dveře a výtahy za neustálé střelby a výbuchů - těch pár slov co postavy prohodí za moc nestojí. Na nudu člověk čas rozhodně nemá, protože tempo poleví snad jen jednou za celý film, a to jen na krátkou chvilku. Za tu akci a obsazení (Colin, Bill, Kate) dávám slabší 4*.

Star Wars: Klonové války (2008)

Přesně podle očekávání. Dětinské a naivní, rádoby drsné hrdinské hlášky, otravné dialogy, nepěkné modely postav, nahrazení dvou hlavních postav jinými dabéry (Obi-Wan byl snesitelný, o Anakinovi se to říci v žádném případě nedá; postava Ahsoky společně s anglicky mluvícím Huttem - který k tomu zněl jako ženská a ne chlap - nejhorší; alespoň Christopher Lee jako Count Dooku byl opět úžasný). Souboje se světelnými meči byly hodně špatné a více jsem si tedy užíval přestřelky. Droidové už nejsou vtipně hloupí, spíše z nich dělají živoucí rasu robotických idiotů; clonetroopeři se místy chovají jak banda neschopných rekrutů, když by to měli být profesionální vojáci se vším všudy. Bóže, původně jsem dal 3*, ale napsáním komentáře jsem přesvědčil sám sebe, že je to moc... tak teda 2*.

Barneyho ženy (2010)

Po celou délku filmu jsem nevěděl o čem to tedy vlastně nakonec má být, co je ta jedna hlavní nosná dějová linie a myšlenka - stalo se tam toho vážně hodně, tak akorát na 3 celovečerní filmy. Na konci filmu mi to pak bylo vcelku jedno, fungovalo to, tak na co řešit takové podružné věci. Paul Giamatti, Dustin Hoffman i Rosamund Pike mě herecky přesvědčili a svými výkony potěšili, první jmenovaný si Zlatý glób určitě zasloužil (a zasloužil by si i nominaci na Oscara). Poslední slova? Všechna čest maskérům, předvedli se! 4*

VALL-I (2008)

Hodnocení i komentář po nějakém tom roce samovolně zmizelo, takže napíšu zkrácenou verzi z toho co si pamatuji. Film byl velkým zklamáním, to zaprvé. Animace krásná, příběhově ale ideální na krátkometrážní film, ta hodina a půl byla převážně o emocionálních výrazech robotů a dvou slovech: WALL-E, EVE, což je přeci jen trochu málo. Mít to 20 minut, dám tomu 5*, takhle mě to ale jen utahalo a unudilo.

Těžká váha (2005)

Nejlepší z dosud zhlédnutých boxerských filmů (Raging Bull, Rocky I-VI, Million Dollar Baby, The Fighter, Warrior). Tento měl dojemný příběh a hlavního hrdinu, kterému jste prostě museli přát jen to nejlepší (konečně nějaký sympatický boxer!) Pro mě jasných 5*.

Jumanji (1995)

První film na kterém jsem byl v kině (alespoň co mi útržky z mé dětské paměti slouží), od té doby jsem ho viděl nespočetněkrát a nebudu se zlobit, pokud ho do své smrti ještě několikrát zhlédnu. Objektivně ho nehodlám vůbec rozebírat, na to je pro mě příliš důležitý.