Prohnilá země (2014)

Taková pěkná vykradačka se skvělým Willem Dafoe. Není to úplně špatné a dalo se na to koukat, ale pokud čekáte nějaký solidní film raději sáhněte jinam. Tento film se mi zdá vhodný pro televizní vysílání.

Ledová archa (2013)

Přepálený námět je to jediné co bych chtěl tomuto filmu vytknout. Dokonalá sci-fi se skvělým obrazem i zvukem, která se nebojí ukázat kontroverzi a problémy doby, ve které se děj filmu odehrává. Závěr mě hodně překvapil. Vynikající záležitost, kterou na plný počet brzdí silou vlakové záchranné brzdy jen řada roztomilých úletů...

Zlodějka knih (2013)

Z mého pohledu tento film řekne více mladší generaci nebo dalším generacím, pokud se k němu dostanou. Témata, která jsou motivem a také námětem filmu jsme měli na talíři častěji než bychom asi chtěli. Téma války, křivd a tragédií lidských životů. Chci říci, že je dobře si připomínat takové události a příběhy, jen bych sám volil malinko jinou formu. Film je to pěkný, jak jen s takovým příběhem a vyústěním může být. Herci jsou fantastičtí a na zbytek se podívejte sami....

Tichý zabiják (2013)

Tak trochu černý humor Korejským způsobem. Nesmějete se a říkáte si, že stát se to v reálném světě tak by to bylo opravdu na pytel. Jinak po stránce akčních a bojových scén velmi solidní zpracování. Výborný film s dobrým dějem a prima zápletkou.

Nebezpečná mise (1999) (TV film)

V roce 1999 kdy tento film vznikl to pro mě byla akční jízda. Dnes v roce 2014 je to stále dobrý film. Kdysi jsem měl pocit, že si filmaři dali opravdu práci s detaily a dnes vidím, že tomu tak není. Stále je to však dobrý film. Dnes bych dal jen menší hodnocení. Pro mě stále kultovní záležitost a fascinující Sean Bean!

Jízda švárů (2014)

Opravdu prima akční komedie s prvky, které jsem nikde neviděl. Skvělý Hart a Cube na nichž tento film stojí i padá.

Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon (2013)

Velmi čínské a velmi zábavné akční fantazy. Tak nějak mi to připadá, že autoři si prostě vymyslí co se jim zrovna hodí a ono jim to pořád funguje. Tak trochu čínské Ein Kessel Buntes...

Velký Gatsby (2013)

Láska je hnacím motorem ambiciózního a chytrého člověka, který se nezastaví doslova před žádnou překážkou, aby získal lásku milované bytosti. Velmi romantický příběh vyprávěný očima třetí osoby. Divadelní a přepálené, ale krásné se skvělými herci.

Před půlnocí (2013)

Každý si v tomto filmu najde to "svoje". Ten svůj kousek, který chce prožívat nebo jen sledovat. Fantastický scénář a dialogy ze země filmu zaslíbené. Úžasný pohled na život a přátelství, lásku a smrt očima několika generací. Myslím si, že oficiální text distributora velmi zjednodušuje podstatu filmu a skoro zavádí. Stereotyp jsem ve filmu neobjevil ani v náznaku při konverzaci. Nikde jsem neviděl rozhovor o stereotypním rodinném životě. Podle mě, ten kdo psal obsah film ani neviděl.

Rumový deník (2011)

Jako vždy geniální Johnny Depp, který mne vždy překvapí nějakým dalším gagem nebo grimasou, zde hraje spisovatele, který "ještě ani nezačal být spisovatelem" a jehož náklonnost k alkoholu mu tak trochu hází klacky pod nohy v jeho snaze být někým. Když nalezne sama sebe za pomocí kumpánů z novin pro které píše, potom jako správný jedinec svého druhu, se vrhne přesně opačným směrem. Skvělý film, výborná hudba...prostě paráda. Otevřel jsem si k tomuto filmu láhev slivovice z Valašska a bylo to ještě silnější. Ať žije tento i další rumové deníky!