Gentlemani (2019)

Tomuhle není moc co vytknout. Po dlouhých letech se zrodila nadčasová klasika. Skvěle propracovaný příběh, kde mě až do konce nenapadlo, jak by to mohlo skončit. A velice si v dnešní korektní době cením scénky o černým šmejdovi.

Joker (2019)

Přijde mi, že jsou role, za které by Oscara získal i Adam Sandler. Když vynechám fyzickou transformaci, tak se mi Phoenix daleko víc líbil jako Johnny Cash. Nevím, jestli je to tím, že mě komixovky nezajímají a nechal jsem se dost ovlivnit reklamou, ale čekal jsem od filmu daleko víc. Ani to nemá takovou hloubku, jak bych čekal a většinu času se tam nic zásadního neděje. Asi jsem vážně od toho čekal daleko víc.

Richard Jewell (2019)

Jestli mi v tom filmu něco chybělo, tak to byla Eastwoodova syrovost, kterou do svých filmů vkládá. Přijde mi, že tomu něco chybí a sklouzává to občas do lascivity. I tak ty 2 hodiny utečenou jako nic. Téma ovlivnitelnosti médií je stále aktuální, až na to, že noviny teď vystřídal Instagram a všichni ti uvědomělí pozéři.

Kdybys jen tušil (2020)

Otázka, kterou si každý z nás musí položit, je v celku prostá. Je to asijská lesbičanka? A skončil by příběh soubojem na nůžky? 3 postavy, nic víc, velice ploché, v závěru až velmi banální a nelogické. Ale taky nenáročné, strašně fajn a jednoduché. Něco jako Já Simon, bez toho amerického tlaku všechno přehánět, tolerantního poselství a happyendu.

Na nože (2019)

Rozhodně zde nelze zapřít inspiraci minimálně třemi knihami Agathy Christie. A to je vlastně dobře, protože se film nemusí držet knižní předlohy, takže děj plyne přirozeně bez nějakých nesouvislých prostřihů. Jediné co tomu chybí je ono kouzlo osobnosti Hercula Poirota v podání Davida Sucheta, kterou moderní verze dnešní doby Benoit Blanc tak úplně nemá.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

1. a většinu 2. sezony je nutné přeskočit. Seriál dokazuje, že může být zábavný i bez přidaného smíchu za každou větou, jako u většiny daleko, bezdůvodně, populárnějších mainstreamových seriálů. Jak sám Rob Lowe řekl, seriál je postaven na "steroidových verzích" samotných představitelů jednotlivých postav. A funguje to skvěle. Vážně škoda, že tenhle seriál vznikl ve stínu TBBT, HIMYM a TAHM.

Dobré místo (2016) (seriál)

Michael Schur je velice originální a jde proti podbízení se sexem oproti HIMYM nebo TBBT, bohužel oproti The Office a hlavně Parks and Rec je tohle dílo zajímávé jen 1. sezonu, zbytek má pozvolný, nezábavný sráz.

Králíček Jojo (2019)

Trailer byl asi nejvtipnější z celého filmu.

Vyproštění (2020)

Polovina filmu je naprosto skvělá akce, výborná kamera. Bohužel druhá polovina filmu je naprosto předvídatelné klišé. Proč se u podobných filmů snaží dávat postavám větší hloubku? Je to přesně jako Bayovina 13 hodin, jen bez americký vlajky.

Bloodshot (2020)

Ne, ne, ne. Prostě ne. Od docela slibného, talentovaného herce se Vin Diesel přes sračkoidní neustálé pokračování FF stal The Rockem filmového průmyslu. Stejně jako jemu mu teď stačí se 90 minut tvářit, že ho už týden trápí zácpa a je z toho celovečerní film. Ale za peníze se nakonec zaprodá každý. Herec už z něj nebude, jen akční figurka pro idioty.