Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

plakát

Na nože: Glass Onion (2022)

Gratuluji, Netflix to zase dokázal. Ani se mi nechce psát, jak jsem zase nasranej. Prostě jak může být tohle pokračování nebo mít vůbec něco společného s předchozím dílem? I z elegantního a sofistikovanýho Blanca udělali debila s šátečkem. Ani ten laciný a hodně předvídatelný závěr to nijak nezachrání. Snad nebude další pokračování.

plakát

Lovci duchů: Winchesterovi - Pilot (2022) (epizoda)

Meg je sice roztomilá, ale to je tak všechno. Obávám se, že po 15-ti letech Supernatural už tohle pokračování nemá co nabídnout. Bude to jen další "teen upíří" seriál pro puberťáky, kde se pořád je kecá a nikomu nic nestane, teda až na poslední díl (pozor spoiler! :D)

Blondýnka (2022)

Zase další z těch otravných životopisných filmů, kde je nejdůležitější transformace hlavní herečky ve slavnou Marilyn. Samozřejmě Aně se moc vytknout nedá a bude se zase mluvit o Oskarech, podobně jako u Judy nebo Mercurym, ale to je tak všechno. Víc než film je to spíš nesnesitelně dlouhý dokument, který se skládá z klipů určitých fází života Marilyn. A to je ten problém. Tvůrci strašně moc tlačí na pilu a proto jsou některé pasáže hrozně přehrávané a intenzivní, aby především tlačili na emoce diváků. Ano, Marilyn měla zajímavý život, ale film je spíš účelově natočený paskvil, než pocta jedné z největších hvězd Hollywoodu.

Meet Cute (2022) odpad!

Trpělivě jsem tomu dal 20 minut a stejně nechápu proč a co to vůbec má být. To si jako řekli, že záměrně natočí ukecaný film o dvou lidech, který bude o ničem?

plakát

Emily the Criminal (2022)

Jsem rád, že se Aubrey ve svých filmech, které i produkuje snaží nebýt jen "April" a to se jí poslední roky daří. Co se týče jejího výkonu, tak to není tak fascinující jako Black Bear, spíš je to všední. Jako vlastně celý film. Běžný den a běžné problémy normální člověka, který má dluhy a potřebuje získat peníze. A když to nejde legální cestou...

plakát

The Immaculate Room (2022)

Coby experiment by to možná bylo zajímavé, ale coby film je to velké ne-e. Jediné co stojí za pozornost je Ashley Greene, jinak je to stejně jako ve filmu čekání na konec. A z 90-ti minutového filmu se díky přetáčení stala asi 30-ti minutová seriálová epizoda.

Spin Me Round (2022)

Alison, Aubrey a její manžel si chtěli udělat dovolenou v Itálii, a proto natočili nějaký film. Není to nijak zábavné, lehce zajímavé a trochu netradiční. Je to spíš ten typ filmu, který běží na pozadí, když děláte cokoliv nezáživného. Fajn atmosféra, ničím neurazí, na nic netlačí, ale taky ničím nenadchne.

The Gray Man (2022)

Tohle patří k tomu lepšímu, v rámci záplavy filmů posledních let typu: vypni mozek, nepřemýšlej nad logikou a zírej. Skoro nepřetržitá akce, žádný zbytečný vykecávání a málo hluchých míst.

1917 (2019)

Po hodně dlouhé době konečně zase film, který má mou plnou pozornost. Žádné zdlouhavé zdržování se budováním děje. Ani stupidní "sympatizování" postav těsně předtím, než je zabijí. A asi až na dvě hluchá místa děj prostě plyne, bez nějaké potřeby zběsilých akčních scén. Je to tak trochu jiný válečný film, který se nedá úplně srovnávat s klasickými bitvami, hrdinskými obětmi a slavnému vítězství před závěrečnými titulky.

Ztracené město (2022)

Čas na nikoho nečeká. Sandy B bývala jistotou podobně nenáročných filmů. Bohužel její značně zbotoxovaný xichník hodně kazí dojem a taky jí brání v tom, co bývalo její silnou stránkou. Teď je jak bezduchá figurína, což by se dalo říct i o celém filmu. Tatum byl jednoznačně špatná volba pro zřejmě zamýšleného neschopného idiota. Vůbec nefunguje. Ale asi to nejpodstatnější. I navzdory autorským právům začínám mít nutkání podobně nesmyslně dlouhé, užvaněné, nudné a skoro 2 hodiny trvající filmy začít stříhat do stravitelné délky pro průměrného diváka, který se na podobný film chce podívat třeba jen kvůli obsazení, ale za týden už by si něj ani nevzpomenul.