• Western

Star Trek (2009)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. A já mám smíšené pocity: Na jednu stranu dobrá a napínavá zábava, má oblíbená sci - fi série, pěkné jiskření mezi mladými hrdiny. Na stranu druhou, logických děr a nesmyslů je tu plno, obzvláště bych si dával bacha na vrtáky do středu planet, na červenou hmotu bezpečnou ve velkém a nebezpečnou v miniaturním množství a na ty, kteří nechávají zachraňovat svět vesmírnou lodí pod vedením čerstvých kadetů a jejich individualistických akcí. A hudba, ta jakkoliv je pěkná, tak je z části melodicky vykradená z jiných skladeb (např. při závěrečných titulcích zní jasně téma z Fantomase). Star Trek se tak stává - jen - cukrátkem pro diváky. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222972-star-trek/videa/

Tahle země není pro starý (2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Trochu rozpačitý dojem mám z této jinak nadprůměrné a hlavně nadprůměrně drsné gangsterky. Černohumorný styl bratří Coenů jsem tam ale necítil, na Oscara za nejlepší film roku bych ho taky nevolil, hudby je minimum. Španěl Javier Bardem ovšem hraje svérázného zabijáka velmi stylově a nově. Tak nevím: Panna nebo orel? Trailer: http://www.csfd.cz/film/226762-tahle-zeme-neni-pro-stary/videa/

Nesmiřitelní (1992)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Vynikající realistický "noir" western v režii Clinta Eastwooda, k tomu v hlavních rolích Hackman, Eastwood, Freeman - a ještě Richard Harris jako Anglický Bob. Je tam všechno z westernů - zbraně, zabíjení, pomsta,... Jen romantika zmizela a zůstal strach a boj o holé existence. Třem nájemným zabijákům je ze střílení lidí na blití, každého vedou jiné důvody. K tomu Hackmanův sadistický šerif, anglickou královnou i zbraněmi provokující Bob a zbabělý pisálek. Temná atmosféra je všudypřítomná, ostatně děj začíná v ohradě s prasaty, dál to není lepší. Trailer: http://www.sms.cz/film/nesmiritelni/ukazka

Sedmá pečeť (1957)

V přístavu (1954)

Dotek zla (1958)

Velký útěk (1963)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Nádherný film Johna Sturgese s hudbou Elmera Bernsteina na motivy skutečných událostí. Odvážní a schopní letci, kteří si dokázali v zajateckém táboře prakticky z ničeho vyrobit perfektní doklady a civilní šaty a prokopat se na svobodu. A ještě si stihli dělat z Němců blbce - např. ty sborové zpěvy kryjící rámus z kopání, troušení hlíny na záhonky a malování ptáků zakrývající výrobu padělaných dokladů. Nejvíce mne potěšily scény na vozíčku v tunelu, Steve McQueen svým útěkem na motorce a taky "dodavatel" James Garner, James Coburn a klaustrofobní tunelář Charles Bronson. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xkwmIDx9RwQ

Pan Smith přichází (1939)

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly.

Zloději kol (1948)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.