Počátek (2010)

Nolanovsky temná atmosféra, ktorú sprevádza Zimmerova kolosálna hudba je geniálne spojenie. Celkovo je film na vysokej úrovni a chce pôsobiť dojmom ako by bol niečo viac. Dej je však dosť zložitý na to, aby sa po jednom pozretí dalo porozumieť úplne všetkému a to je aj hlavným mínusom tohto filmu, že chce pôsobiť až príliš inteligentne.

Jackass 3 (2010)

Najšialenejšia zábava akú si dokážete predstaviť na obrazovkách. A zároveň asi aj najlepšia. Jackass je jasnou voľbou, ktorá spraví aj z toho najhoršieho a najnudnejšieho večera ,,podívanú“ pri ktorej sa budete smiať, ale aj krútiť hlavou :)

Tintinova dobrodružství (2011)

Efektne vydarené, pár krát rozosmeje neustále opitý kapitán, ale to je všetko. Film nezanechal vo mne žiadnu stopu a o pár dní človek zabudne, že nejakého Tintina vôbec pozeral.

Invaze žraloků (2008) (TV film) odpad!

Scénky sa striedajú takmer so železnou pravidelnosťou. Najkôr pokus o nejaký dej, ktorý v okamihu zaklincujú prázdne dialógy a potom scénka ako niekoho roztrhá svorka žralokov pri plávaní alebo potápaní. Len aby sa umelo natiahla dĺžka filmu, čím asi chcel režisér vytvoriť dojem, že film má čo povedať a ukázať. Časom mi to prišlo až smiešne. Nerozumiem ako niekto môže natočiť niečo tak slabé. Zabitých 160 minút života.

Avatar (2009)

Pastva pre oči. Film ma od prvej chvíle úplne pohltil, hlavne po vizuálnej stránke. Do detailov prepracovaná príroda a divoké zverstvo žijúce v nej boli pre mňa filmovým zážitkom a to som Avatara nepozeral v kine. Kus kvalitnej roboty urobil aj James Horner, ktorý rovnako ako pri predchádzajúcom Cameronovom filme vytvoril hudbu, ktorá všetkú tú krásu naokolo dotiahla do dokonalosti. Po dejovej stránke sa o nejakej originálnosti a nápaditosti hovoriť nedá, ale v dnešnej dobe je ťažké prísť s niečím novým, čo tu ešte nebolo. I tak si ma Avatar získal na plnej čiare a ihneď som ho zaradil k mojim srdcovkám. Neviem sa dočkat pokračovania.

Bastardi 2 (2011)

Námet nie je najhorší a tiež herecké obsadenie je podľa môjho názoru dobré, len tá kamera a strih dýchajú amatérčinou, čím sa výrazne znižuje môj celkový dojem z filmu. Keby sa tvorcovia viac s tým pohrali a dali si na tom záležať, istotne by aj percentá boli vyššie.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Akčná rozprávka s pestrým obludáriom na ktorú bolo radosť sa pozerať. Jednotka ma nejako nenadchla, takže som vôbec nepočítal, že dvojka by mohla byť lepšia. Stalo sa.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Ďalšie zbytočné pokračovanie, ktoré sa snaží upútať a pobaviť diváka ako staré dobré prcičky. To sa mu ale nedarí a tento snímok ( tak isto ako aj štvrtý a piatý diel ) najviac ťaží zo svojho názvu.

X-Men: První třída (2011)

Mal som mierne obavy z nového X-Mena z dôvodu hereckého obsadenia. Bol som však príjemne prekvapený, že herci na ktorých som nebol zvyknutý mi vlastne nevadia a prinášajú do filmu nový závan. Diváka opäť čaká pestrá paleta mutantov s najrôznejšími schopnosťami, ale v niektorých prípadoch sa mi zdá, že tvorcom dochádzajú nápady. Čo sa týka efektov, nie je čo vytknúť.

Spirit (2008)

Oceňujem kvalitné komixové spracovanie, ktoré sa mi zapáčilo už pri Sin City, ale keď mám hodnotiť film ako celok, tak je to podpriemer. Ničím výnimočný dej, podľa mňa zlý výber hlavného herca, ale celé to našťastie zachraňuje Samuel L. Jackson, Eva Mendes a ,,trio" klonovaných Octopových služobníkov, ktorí ma celkom pobavili.