Ai jori aoši - Season 1 (2002) (série)

Anime s velmi klidným, duchaplným příběhem s několika více či méně vtipnými scénami, krásnou animací a některými sympatickými postavami. Jenže to poslední je tak trochu problém, který mi celkem vadil - mnohem více jsem si oblíbil postavu Tiny (až na tu její prsní úchylku) než postavu Aoi. Nebylo zas až tak špatné, ale řekl bych, že se z toho dalo vytáhnout víc. 50%.

Toradora! (2008) (seriál)

To bylo tak úžasný, že ani nevím co napsat. Řekl bych, že je to velmi nevšední anime s obrovsky hlubokým příběhem. Snad žádné anime, co sem zatím viděl, nebylo takhle napěchováno emocemi s doprovedem úžasné hudby a tak strašně moc sympatickými postavami, že už teď je mi bez nich smutno. Zkrátka a jednoduše - úžasné anime, které můžu jen doporučit všem fandům slice of life a vlastně i těm ostatním. Jen škoda, že to má tak málo dílů - určitě bych jich snesl mnohem víc ;) 100% bez nadsázky.

Rockeři (1994)

Já vim, že je to strašná pitomost, ale takhle dobře metalově jsem se pobavil snad jen u Nickyho Satana a Ozzáka v Comebacku. Některé hlody jsou fakt boží a Sandler opět válí :DJen škoda, že sem to viděl s dabingem, docela bych to chtěl vidět v originále - to musí bejt ještě větší nářez :D 80% (Mimoto - toto je můj 200 komentář :D)

The Raven (2010)

Trikově a akčně dobrý, ale asi by to chtělo natočit celý film ať vyjde najevo pravá zápletka (proč ho chtěj chytit, jak získal schopnosti apod.).

Banán (2010)

Rozhodně to splnilo účel a pobavilo :D

A Very Potter Musical (2009) (divadelní záznam)

Naprosto úžasně zpracovaný příběh o Harry Potterovi e spoustou chytlavých písniček, spoustou humoru a výtečnými (byť zatím neznámými) herci. Jasných 100%.

Chobits (2002) (seriál)

Ze začátku mi to přišlo hroooozně úchylný, ale postupem času se člověk do příběhu dostává stále hlouběji, aby nakonec pochopil, o čem že to vlastně je. Hloubka tohoto seriálu je hlavně v té nádherné filosofii, že láska překoná všechny překážky a že se od sebe lidi (a v tomto případě persocony) zas tolik neliší, jak si o sobě často myslí a hlavně bych řekl, že o předsudcích. Zkrátka spousta věcí na zamyšlení (a docela dost se jich dá aplikovat na dnešní společnost). A navíc je to celkem sranda :) Za mě příjemných 80% a vřele doporučuji.

Čtyři pokoje (1995)

Tomu říkam naprosto střeštěná komedie :D Ale povedla se, to se musí uznat. Jinak konec byl nejlepší :D 60%

Trigun (1998) (seriál)

Hodně zajímavé anime s opravdu hlubokým příběhem. Ze začátku spíše taková komedie, ale pak se to začne pěkně rozjíždět, příběh nabírá onu zmiňovanou hloubku a navíc nabírá na dramatičnosti (o tom, že je to taky dost vtipné snad ani psát nebudu :D). Docela si i říkám, že by to sneslo více epizod, bo 26 epizod pro mě uplynulo jako nic a tak nějak jsem si ty postavy zamiloval (obzvláště slečny pojišťovatelky :D). Celkově: duchaplný příběh, krásná animace, velmi sysmpatické postavy a super soundtrack dělají z tohoto seriálu jednu velkou bombu. Tak se připravte, Vash the Stampede právě vyráží ;) 90%

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Film vytvořený z prvních 6 epizod NGE, akorát tak nějak v kostce bych řekl. Ale jinak super.